Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

reset samsung ml-1660 v1.20.00.30

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andrimpex



Data înscrierii: 01/Apr/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Sâm Apr 02, 2011 9:10 am    Titlul subiectului: reset samsung ml-1660 v1.20.00.30 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua!Poate cineva sa-mi spuna si mie cum resetez samsung ml-1660 v1.20.00.30.Poate are cineva un link cu fix 30f.Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
divalyo



Data înscrierii: 09/Noi/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Sâm Apr 02, 2011 12:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Linkuri exista ... dar nu prea mai sunt gratis!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Sâm Apr 02, 2011 2:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aici e un forum in care share e cuvantul de ordine. Daca ai ceva pe bani, scrie pe Bursa Print&Copy de pe acest forum, nu aici pls, divalyo.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tudor



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 133
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm Apr 02, 2011 5:49 pm    Titlul subiectului: Re: reset samsung ml-1660 v1.20.00.30 Răspunde cu citat (quote)

andrimpex a scris:
Buna ziua!Poate cineva sa-mi spuna si mie cum resetez samsung ml-1660 v1.20.00.30.Poate are cineva un link cu fix 30f.Multumesc!


Nu stiu exact ce intelegi prin "reset", dar citeste ce discuta baietii aici: http://****fixyourownprinter****/forums/printer/67172
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
andrimpex



Data înscrierii: 01/Apr/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum Apr 03, 2011 1:36 pm    Titlul subiectului: ml-1660 Răspunde cu citat (quote)

Multumesc Tudor,am citit in forum dar tot nu am gasit solutie pt. v 1.20.00.30.
"Reset"ma refeream la resoftarea imprimantei pt. a nu mai fi necesara schimbarea chip-ului sau a cartusului,si caut fix-ul pt versiunea de mai sus.

Multumesc pentru ajutor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Apr 09, 2011 4:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.....am gasit ceva pe aici: http://****4shared****/file/YSsM1l52/1660v30.html
dar nu l-am probat pt ca nu am imprimanta de felul asta.din cate am vazut eu este pt ml1665....poate colegii mai experimentati sa isi spuna parerea....
toate cele bune.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Apr 12, 2011 11:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

respecte...l-am probat, adica am "fixat" un ml 1665....e functional....cumparata (si versiune de mai 2010) in ianuarie 2011...bafta tuturor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ionutvideanu



Data înscrierii: 26/Ian/2010
Mesaje: 12

MesajTrimis: Joi Mai 05, 2011 7:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Are cineva ceva instructiuni pentru aceasta metoda de resetare ? Chipul de pe cartus se scoate inainte sau dupa rularea programului ?

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Vin Mai 06, 2011 11:32 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salut.ai mai jos cum se face:
http://****youtube****/watch?v=5woPWOBCRWg
si mai jos cum se remanufactureaza cartusul:
http://****youtube****/watch?v=wh7e2oFunzA
sau
http://****youtube****/watch?v=Oa5wzLN4Jgw&feature=related
chipul se scoate inainte de resetare.spor la treaba.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ionutvideanu



Data înscrierii: 26/Ian/2010
Mesaje: 12

MesajTrimis: Vin Mai 06, 2011 6:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am reusit sa resoftez o imprimanta Samsung ML 1665 cu versiunea .30, daca gasesc imprimante sub aceasta versiune de firmware sau cu firmware .31, .32. 33 pot fi resoftate cu acelasi programel ?

Pentru versiunile.34 este nevoie de un program care sa-mi genereze firmware in functie de seria imprimantei ?
Daca este cineva dispus sa imi vand o astfel de solutie rog PM.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Dum Mai 08, 2011 3:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ziua buna si respecte.
pt dl.ionutvideanu, daca ai reusit sa "rezolvi" o imprimanta cu v30,foarte bine.as fi curios daca ai folosit ce am postat eu mai inainte sau ai gasit softul din alta parte; pt v34 nu este aceeasi treaba.deocamdata, pt. versiunea 34, se genereaza fix-ul in functie de seria echipamentului.pentru rezolvare, ia legatura cu cei care au asa ceva, pt ca eu unul nu am versiunea 34.
banuiesc cum ca domnii zzozzo(moderator), dl.Liviu(merlingerin) sau dl.Ghiocel te pot ajuta.pot exista si alti colegi, bineinteles, care au software-ul respectiv dar eu am inteles ca dansii au sigur solutia pt ver.34.
punctual, "fixarea" unui aparat care, din pagina scoasa pentru a afla versiunea de firmware, imprimanta spune "34" la sfarsit, nu se poate decat cu fixul pt ver.34.
toate cele bune si sa auzim numai de bine in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ionutvideanu



Data înscrierii: 26/Ian/2010
Mesaje: 12

MesajTrimis: Dum Mai 08, 2011 5:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zarzarel - Multumesc mult pentru sugestii.

Mai am totusi o nelamulire si anume, daca gasesc imprimante cu firmware sub 30 sau maxim 33 (versiune de firmware) se pot fixa cu fix'ul pentru .30 ?

Se mai poate reveni la o imprimanta la firmware'ul original ? Are cineva firmware original pt ML1665 V.30

Daca Dl. "zzozzo", "merlingerin" sau Ghiocel au solutia pentru versiunile V.34 si sunt dispusi sa mi- vand va rog dati un email la ionutvideanu@yahoo****

Multumesc si multa sanatate.

P.S - zarzarel, am folosit solutia din linkul dat de tine si se pare ca este ok pana acum. Multumesc inca odata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ionutvideanu



Data înscrierii: 26/Ian/2010
Mesaje: 12

MesajTrimis: Mar Mai 10, 2011 3:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuze de dublura Smile, aveti idee cu fix'ul de .30 pot resofta imprimante cu versiuni mai vechi ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin Mai 13, 2011 9:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din pacate eu nu am solutie pt. v.34 Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Vin Mai 13, 2011 5:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zzozzo a scris:
din pacate eu nu am solutie pt. v.34 Sad

Bună ziua, zzozzo
...trebuie să recunosc că altcineva a găsit această soluție, de pe alt forum, dar pentru cei obișnuiți în a lucra cu letconul este o modalitate de a "rezolva" echipamentele din acest link.
Deci ...începeți și clonați ...

http://testcopy.ru/index.php?option=com_content&view=article&catid=20&id=125&Itemid=3
_________________
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Mai 26, 2011 12:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultimele noutati: Un fisier arhivat care contine atat video pt refill cat si fix, manual service etc: http://****megaupload****/?d=WQXVCVL0
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pavelghita



Data înscrierii: 09/Iun/2011
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi Iun 09, 2011 2:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut.
Am o imprimanta samsung ML 1665 si trebuie resoftata.
ma ajuti, te rog sa-mi spui pasii cum pot resofata?
multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2011 11:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salut pavel.scoate pagina in care iti spune versiunea de software si vedem cum te putem ajuta.daca este versiunea 1.20.00.34, sunt colegi pe forum care te pot ajuta(contra cost, bineinteles).eu nu te pot ajuta la versiunea .34.toate cele bune
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pavelghita



Data înscrierii: 09/Iun/2011
Mesaje: 3

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2011 6:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zarzarel a scris:
salut pavel.scoate pagina in care iti spune versiunea de software si vedem cum te putem ajuta.daca este versiunea 1.20.00.34, sunt colegi pe forum care te pot ajuta(contra cost, bineinteles).eu nu te pot ajuta la versiunea .34.toate cele bune



mersi ptr. raspuns
versiunea este 30
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Dum Iun 12, 2011 9:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare si respecte.pt dl.Pavel: pai daca e versiunea 30, luati ce a postat dl.Mediatecar in linkul de pe pagina asta(primul de sus) de la megaupload si trebuie sa te descurci cu ce ai acolo.bafta si toate cele bune.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pavelghita



Data înscrierii: 09/Iun/2011
Mesaje: 3

MesajTrimis: Dum Iun 12, 2011 8:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zarzarel a scris:
salutare si respecte.pt dl.Pavel: pai daca e versiunea 30, luati ce a postat dl.Mediatecar in linkul de pe pagina asta(primul de sus) de la megaupload si trebuie sa te descurci cu ce ai acolo.bafta si toate cele bune.


multumesc ptr/ ajutor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
berryla



Data înscrierii: 05/Noi/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Sâm Noi 05, 2011 9:58 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dar nu prea mai sunt gratis!
_________________
WOW Gold
Cheap RS Gold
Buy Tera Gold
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
madalin86



Data înscrierii: 21/Apr/2014
Mesaje: 1

MesajTrimis: Lun Apr 21, 2014 10:57 pm    Titlul subiectului: chip ml 1660 Răspunde cu citat (quote)

Am incarcat pentru prima oara cartusul da la un ml 1660 v 30 si a functionat doar dupa ce a fost scos chip.ul ,imprimanta este resoftata.daca folosesc cartusul fara chip risc sa ard imprimanta?la modelul 1640 stiu ca daca e scos chipul acesta trebui inlocuit cu o rezistenta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community