Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Refill Xerox Workcentre 3210
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Aug 06, 2011 8:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.precum am mai spus....nu folositi tot ce "misca" gratis pe "goagal"...daca cititi cu atentie postarile din cele 6 pagini ale acestui subiect, veti gasi "printre randuri" procedura cap-coada legata de durerea pacalirii echipamentului....de nu stiu cate ori am zis, nu numai eu , ci si alti colegi....ce gasiti pe paginile de internet, nu este solutie verificata, care "merge" oricum si oriunde....daca mai sunt si probleme de dezarhivare a solutiei primite....mai bine "time out" si ....haideti cu echipamentul la profesionisti, nu la "vecinul de bloc"....sau la cel care "din auzite" .... merita 10-15 euro ca sa functioneze echipamentul atata timp cat este folosit si cat tin componentele..... pe cuvant....nu orice zboara, functioneaza la aparatul dvs....plus ca, un profesionist(nu eu, in nici un caz!) va trimite, pe langa solutia de resoftare a echipamentului si un fisier txt sau pdf sau doc in care va explica exact ce si cum.....e usor sa distrugi un echipament nou doar ca sa demonstrezi cum ca: " hai, ca eu sunt mai destept decat cei de pe forumul cutare..."... dar, fiecare isi asuma riscurile de rigoare....o lege a capitalismului, zic eu, banii trebuie sa circule.....respectele mele tuturor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tiby.sima



Data înscrierii: 03/Aug/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Lun Aug 08, 2011 2:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@zarzarel...multumesc pentru raspuns si pt link... firmware pt scx 4828 este V1.01.00.45. banuiesc ca imi trebuie un firmware de genul .4XX.. am gasit pe net .31 dar imi da image error. pe link-ul trimis sunt firmware 41f, 43f, 45f. chiar nu stiu care ar trebui sa-l iau. un sfat, ceva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Lun Aug 08, 2011 5:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

tiby.sima a scris:
@zarzarel...multumesc pentru raspuns si pt link... firmware pt scx 4828 este V1.01.00.45. banuiesc ca imi trebuie un firmware de genul .4XX.. am gasit pe net .31 dar imi da image error. pe link-ul trimis sunt firmware 41f, 43f, 45f. chiar nu stiu care ar trebui sa-l iau. un sfat, ceva?

Bună ziua, tiby.sima
..în link-ul postat de zarzarel există posibilitatea de a cumpăra fix-ul de SCX4828 V45. Cumpără-l, de acolo sau, mă rog, de altundeva.Contează să-ți rezolvi problema.
SĂNĂTATE
_________________
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Aug 10, 2011 10:03 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zarzarel a scris:
salutare tibi.scoate o pagina in care sa vezi versiunera de firmware pe care o ai la 4828-ul tau si apoi trebuie sa "faci rost" de fix-ul corespunzator.altfel nu se poate...si, mai ales, nu folosi ce este free pe internet pt ca s-ar putea sa pui "pe butuci" aparatul.
citeste postarile de mai jos:
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=748
sau:
http://****printerreset.net/en/firmware/upgrade/38
poti apela colegii de pe forum sa te ajute sa rezolvi problema, mai amanuntit.eu nu am fix-urile acestea mai noi pt.aparatul tau.
bafta in continuare.


salutare.dupa cum am spus in ultimele randuri, poti solicita ajutor in rezolvarea problemei tale de la colegii de pe forum.eu unul, de cate ori am avut probleme sau am intampinat greutati cu versiunile de resoftare, am apelat la dl.administrator(Mediatecar), dl.Liviu(alias Merlingerin) sau la dl.Ghiocel...sunt si alti colegi care, banuiesc virgula ca au solutiile respective.vb.lui Ghiocel, important este sa iti rezolvi problema.bafta si spor la treaba.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
berryla



Data înscrierii: 05/Noi/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Sâm Noi 05, 2011 9:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am dat tema de casa, un pic de rabdare pls.
_________________
WOW Gold
Cheap RS Gold
Buy Tera Gold
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
SPASICI



Data înscrierii: 05/Mar/2012
Mesaje: 1

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 4:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut
Sunt un utilizator nou al forumului si am o foarte mare rugaminte la cine este in masura sa ma ajute:
Am un xerox work centre 3210 si am reincarcat cartusul care mentionez ca a venit fara chip.Am urmat pasii respectiv update firmware etc insa pe displaiul imprimantei ami apare mesajul NICBrige_GZip.c 1334 ROOT.De aici se complica treaba.nu prea stiu ce sa fac in continuare .Asadar pentru cine poate da un sfat ai multumesc anticipat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2012 7:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant mesajul. Smile
Te pot ajuta, insa necesita ceva dialog (verbal).
Te astept cu un telefon.
Sanatate.
_________________
0747.454.998
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
annab



Data înscrierii: 21/Ian/2013
Mesaje: 1
Locație: România

MesajTrimis: Lun Ian 21, 2013 4:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua.
Sunt noua pe forum. Va rog imi puteti spune la Xerox WC3220 cu firmware 2.50.00.99 daca mai trebuie sa fac up-date pentru a reseta chipul?
In meniul Tech la vers. asta imi apare Clear counts. Daca da, ma poate ajuta cineva cu versiunea?
Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
loccoboy



Data înscrierii: 08/Mai/2014
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Mai 08, 2014 8:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna ziua,
am reincarcat tonerul de WC 3210 de 2 ori pana acum si totul a mers bine, a imprimat perfect. Dar dupa ultima reincarcare imprima numai pe partea dreapta, pe partea stanga scoate pagina alba.
Am verificat: praf toner este(ieri am umplut), cilindrul nu este uzat(inainte sa reincarc scotea pagina uniform), rola care "aduce" praful din rezervor "aduce" uniform.
Daca cineva stie unde am gresit sau ce trebuie sa schimb rog sa ma anunte. Orice sugestie este binevenita.
Multumesc anticipat pt. raspuns.
_________________
''omul cat traieste invata si cand moare tot prost moare ''
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community