Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Dell MFP 1815dn - probleme scanare si copiere pe ADF

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
grigoremargarit



Data înscrierii: 03/Feb/2013
Mesaje: 3
Locație: Onesti, Bacau

MesajTrimis: Vin Iul 01, 2016 12:45 pm    Titlul subiectului: Dell MFP 1815dn - probleme scanare si copiere pe ADF Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,
La multifunctionalul din titlul topicului am urmatoarea problema:
- cand scanez sau copiez documente pagini multiple pe ADF, apare o linie neagra perfect verticala (de parca ar fi trasa cu rigla) pe toata inaltimea paginilor A4;
- cand fac aceeasi operatiune pe platan (sticla) nu apare aceasta problema.
Mentionez ca este exclus sa fie din cauza vreunei pete pe sticla (am curatat-o cu simt de raspundere pe ambele parti). De asemeni am schimbat si cablul panglica (tot cautand pe Google am gasit ca o posibila cauza ar putea fi un fir intrerupt de la panglica). Dupa parerea mea este exclus sa fie de vina unitatea de scanare, pe care de asemeni vroiam sa o schimb, dar m-am gandit ca daca ar fi defecta ar trebui sa se manifeste problema si cand scanez sau copiez pe platan.
In incheiere mentionez ca Dell 1815 este identica cu Samsung SCX 5330, SCX 5530.

Va multumesc si multa stima.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community