Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Compatibilitate cerneala Canon

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ionutz72



Data înscrierii: 03/Feb/2009
Mesaje: 6

MesajTrimis: Lun Aug 08, 2016 5:19 pm    Titlul subiectului: Compatibilitate cerneala Canon Răspunde cu citat (quote)

Am avut o imprimanta Canon cu cartuse refill-abile 525/526, si am ramas cu multa cerneala.
Acum am un Canon cu cartuse 550/551. In ce masura pot folosi cerneala ce o am, la aceste cartuse?
Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Vin Oct 12, 2018 9:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salve dl.Ionut...cerneala de la ultimile cartuse(pt.refill) este mai "fina" decat cea de la cele anterioare...de preferinta, totusi, cerneala dedicata...atentie la modalitatea de "desfundare" a duzelor cartuselor si la "a pune mana" pe contactii cartuselor...respect
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
GHIA



Data înscrierii: 16/Noi/2010
Mesaje: 17

MesajTrimis: Mar Dec 18, 2018 12:19 pm    Titlul subiectului: compatibilitate cerneala Răspunde cu citat (quote)

Si eu sunt in aceeasi situatie. Am schimbat imprimanta si mi-a ramas cerneala pet. cartuse 525 si 526, iar acum am cartuse 570, 571. Pot folosi aceasta cerneala la umplerea noilor cartuse ?. Chestia cu finetea este cam urmatoarea, Vechea imprimanta MG 5350 avea capul de cca 9600, dpi, iar noua imprimanta MG 5750 zice ca aceste este pe jumatate de 4800 dpi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community