Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

refil pentru plotter designjet t770

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
dragonteinet



Data înscrierii: 15/Apr/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Vin Apr 15, 2011 1:59 am    Titlul subiectului: refil pentru plotter designjet t770 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua, am intentia sa achizitionez o imprimata pe format mare, un HM Plotter Designjet t770 care vine cu un set de cartuse Viera care pastreaza in timp mai intelungat tonul culorilor...ma intereseaza sa bag refil cu posibilitatea de alimentare continua prin sistemul de la ciss sau sa injectez in cartusele existente cerneala..Cum este mai bine pentru imprimanta?. Se poate reseta cipul de pe cartuse, sau au asa ceva cu vreun dispozitiv cum am vazut la cineva ca avea pentru un Epson?. voriam initial sa iau un canon ipj710 dar tot ce e pe seria ipj merge doar cu cartuse originale datorita tehologiei capului de printare care e pe 4pl parca.... Tin sa mentionez ca in principal o sa printez AN gen CAD si ocazional color. Am cautat pe forum dar nu am gasit vreun subiect care sa trateze vre-o nelamurire de acest gen... VA multumesc si o zi buna
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Dum Mai 01, 2011 10:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din pacate nu este cerneala dedicata Inktec pentru cartusele HP 72 folosite in DesignJet T 770, asa ca varianta refilului nu e recomandata.
pentru varianta CISS-ului, rugam cunoscatorii sa raspunda (desi daca nu este cerneala dedicata, nu stiu cu ce ar putea fi umplute)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dragonteinet



Data înscrierii: 15/Apr/2011
Mesaje: 2

MesajTrimis: Lun Mai 02, 2011 3:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am inteles, dar cartus hp72 parca este si la imprimante normale a4 a3... cu cisss ar fi o treaba buna, dar nu stiu cum s-ar comporta cu cerneala refil....

am vazut pe un site cu inkmaster refil Set cerneala refill HP - Inkmaster H720 DYE or fi compatibile? O zi buna.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community