Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

probleme PCD-320

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
serrgyus



Data înscrierii: 19/Noi/2009
Mesaje: 63

MesajTrimis: Vin Iun 03, 2011 1:32 pm    Titlul subiectului: probleme PCD-320 Răspunde cu citat (quote)

Buna, am o problema la un CANON PCD-320, trage jumatate din foaie si ramane intepenit. Daca, in meniu, aleg Toner Save ON, atunci scoate foaia dar textul este foarte sters si doua colane de alb de sus pana jos pe foaia A4. Va multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Vin Iun 03, 2011 3:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

verifica bine cartusul,si vezi ca tot cartusul actioneaza senzorul de laser,si de hartie.
bafta>!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
serrgyus



Data înscrierii: 19/Noi/2009
Mesaje: 63

MesajTrimis: Sâm Iun 04, 2011 6:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok, Vio, multumesc pentru interesul de a ma ajuta. Am pus alt cartus, de la al copiator, nu merge nici cu alt cartus, deci nu e de la cartus. Totusi eu cred ca este de la circuitul Fixing Film, pentru ca am avut o problema asemanatoare la alt copiator PCD-320 si problema tot de la Fixing Film a fost... se pare ca aceste echipamente ... cam pe la 8000 pagini.. incep cu problemele. Nu spun ca e din cauza tonerului, ca sa nu supar pe refilatori. Astept alte pareri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Iun 06, 2011 7:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De ce sa se supere refilatorii? Smile Oricum nu are nicio legatura calitatea tonerului pt refill cu tragerea sau nu corecta a hartiei printre role.

Daca la half-tone iti merge si la normal nu, e ori ceva mecanic (la "pas marunt" intalneste dintele lipsa de pe o roata, ca sa zic asa), ori in gandirea imprimantei, si daca zici ca fenomenul e identic cu alt cartus (acel alt cartus e original? compatibil? refilat?), poate e de la alta parte care are treaba cu transportul foii de hartie, te-ai gandit la asta? De exemplu cuptorul?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Lun Iun 06, 2011 5:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca nu e din cartus in sine,,,mai pot fi contactele,sau parghile,pe care le actioneaza cartusul....sau filmul de la cuptor,poate e putin ars,intepat,si agata foaia..
bafta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
serrgyus



Data înscrierii: 19/Noi/2009
Mesaje: 63

MesajTrimis: Mar Iun 14, 2011 1:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok, Vio, ce pot sa iti spun... banuiesc... este de la acel Fixing Film pentru ca ... mai am un copiator CANON PCD-320, care tot in jur la 8000 pagini, a facut ceva asemanator... si cineva a schimbat Fixing Film -ul si acuma merge excelent. Cam in septembrie o sa iau o masura si revin cu un raspuns, nu va faceti probleme ca nu las problema fara sa raspund cum am rezolvat. Doream insa si alte pareri, pentru a fi sigur ca este de acolo.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community