Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Pot sa folosesc un CISS de la un Canon ip4200 la un ip 3600?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
theomatheo



Data înscrierii: 30/Iun/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Iun 30, 2011 11:00 pm    Titlul subiectului: Pot sa folosesc un CISS de la un Canon ip4200 la un ip 3600? Răspunde cu citat (quote)

Salutare lume!

Vin si eu cu o durere, in suflet si in buzunar, caci cu regret anunt ca mi'a murit imprimanta cu jet de cerneala(mai exact capu de printare, eroare U052). Mentionez ca nu am imprimanta Canon ip4200 ci am avut un Canon MP600 la care i'am cumparat un CISS de care se zicea ca e recomandat pentru un ip4200(pgi 5bk, cli 8ymc)(noroc ca nu a trebuit sa decupez mult din imprimanta mea).

Si acu' sa revin la problema principala, si anume, as putea folosi CISS'u meu la un pixma ip3600!!!(sunt dispus sa inversez ordinea cernelurilor, sa pun cipurile de pe noile cartusuri pe ciss.....dar vreau sa stiu daca as putea sa folosesc cartusele de la ciss in noua imprimanta)

Ce m'a determinat sa vin cu aceasta intrebare ? pai...am vazut cerneala, pentru reincarcarea cartuselor de cli8, pgi5(cartuse pentru canon mp600/ip4200), compatibila cu cartusele de cli521,pgi520(cartuse pentru canon ip3600)....iar forma ambelor tipuri de cartuse seamana foarte tare(din pacate inca nu am intrat in posesia celor de la ip3600 sa vad daca chiar is identice cu cele de la mp600(ca si forma))!!!!

Rogu-va pe dumneavoastra a'mi lumina mintea mea mai putin priceputa(ca sincer, nu vreau sa mor prost, si nu vreau sa dau bani aiurea...fiindca m'am saturat de epoca incarcatului cu seringa si cand sa profit si eu de "belsugul" utilizarii unui sistem ciss, imprimanta mea a intrat in concediu medical Smile))!!

Va multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin Iul 01, 2011 8:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rugam expertii in CISS-uri sa ne raspunda...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
theomatheo



Data înscrierii: 30/Iun/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Dum Iul 03, 2011 8:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai oameni buni....chiar nimeni nu are nicio idee??? Vreo parere din partea celor de la Mediatec?? Va rog mult....e important pentru mine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Iul 04, 2011 8:31 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu avem idei in acest sens. Tocmai de aceea zzozzo (care e director la Mediatec) a apelat la cei care au vechime cu CISS. Am sa le trimit si pm, sa vedem daca reactioneaza. Poate-s in concediu oamenii Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
theomatheo



Data înscrierii: 30/Iun/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Iul 04, 2011 10:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mersi mult...si scuze....inca nu stiu cine ce conduce pe aici(is prea prospatura pe forumu asta)!Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Iul 04, 2011 12:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu conduce nimeni, eu administrez si toata lumea raspunde daca stie la toata lumea. Asta-i principiul, f simplu. Sharing 100%. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community