Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

vechea problema mp160

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
eujeleu



Data înscrierii: 08/Mar/2008
Mesaje: 1

MesajTrimis: Sâm Mar 08, 2008 12:16 pm    Titlul subiectului: vechea problema mp160 Răspunde cu citat (quote)

la a doua reincarcare a cartuselor la un centru de refill mi-a dat E5 pe afisaj. Am vazut prin forum ca se presupune ca imprimanta ar printa cu un singur cartus original ei bine am cumparat cartus de negru si surpriza , indicatorul de negru e stins si cel de color licare cand am doar negru pus si tot am E5 cand pun si vechiul color nu imi mai recunoaste nici negru licare amandoua si tot am E5.am incercat resetare si scotch pe cartus si degeaba am dat dsable si la status monitor si degeaba ...ce e de facut in afara de banuiesc cumpararea unui cartus color?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Dum Mar 09, 2008 9:51 am    Titlul subiectului: Re: vechea problema mp160 Răspunde cu citat (quote)

eujeleu a scris:
la a doua reincarcare a cartuselor la un centru de refill mi-a dat E5 pe afisaj. Am vazut prin forum ca se presupune ca imprimanta ar printa cu un singur cartus original ei bine am cumparat cartus de negru si surpriza , indicatorul de negru e stins si cel de color licare cand am doar negru pus si tot am E5 cand pun si vechiul color nu imi mai recunoaste nici negru licare amandoua si tot am E5.am incercat resetare si scotch pe cartus si degeaba am dat dsable si la status monitor si degeaba ...ce e de facut in afara de banuiesc cumpararea unui cartus color?


Nu, nu asa, deci:

Ideea era ca inainte de aparitia E5 sa cumperi un color nou (caci acela se termina oricum mai rar daca nu printezi chiar poze) si sa-l refillezi pe cel negru. Ideea e sa nu intre in E5. (E5 apare cand ambele cartuse sunt goale, cum a fost cazul cand le-ai dus pe ambele la refillat)


ALTFEL SPUS:
Solutia de iesire din E5 e inlocuirea ambelor cartuselor, nu inlocuirea unuia dinte cele refillate. Faza cu cartusuele unul original si celalat refillat mereu, era SA NU INTRI in E5. Se pare ca o data intrat, sal'tare!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Apr 11, 2008 2:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eujeleu, vezi ca intra azi Zele si posteaza un link spre un program de resetare a imprimantei care merge! (verificat!) aici: http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=20&postdays=0&postorder=asc&start=30

Deci, s-a terminat cu problemele de reset la astea! Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community