Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

cartuse samsung scx 4623(F sau FN)

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Oct 22, 2011 11:59 am    Titlul subiectului: cartuse samsung scx 4623(F sau FN) Răspunde cu citat (quote)

ziua buna si respectele mele.am o problema cu fixarea capacelor laterale ale cartusului de start la acest aparat.ce solutie se poate aplica:suruburi de fixare sau "picatura"(super-glue)...face galagie cartusul in timp ce se listeaza pagini.aparatul este nou...pana una-alta, clientul a luat un cartus compatibil de 2.5K;
multumesc pentru idei si multa sanatate in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Dum Oct 23, 2011 8:21 am    Titlul subiectului: Re: cartuse samsung scx 4623(F sau FN) Răspunde cu citat (quote)

zarzarel a scris:
ziua buna si respectele mele.am o problema cu fixarea capacelor laterale ale cartusului de start la acest aparat.ce solutie se poate aplica:suruburi de fixare sau "picatura"(super-glue)...face galagie cartusul in timp ce se listeaza pagini.aparatul este nou...pana una-alta, clientul a luat un cartus compatibil de 2.5K;
multumesc pentru idei si multa sanatate in continuare.

Buna dimineata, zarzarel
...poate te ajuta metoda de aici, adaptand-o pentru cartusul de la SCX4623.Suruburile de fixare au codul Wurth 115-22-65.
http://****uninetimaging****/downloads/technical/TecArtWebAdded/Samsung_ML_1665_Reman_eng.pdf
SANATATE
_________________
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
scoop



Data înscrierii: 25/Noi/2010
Mesaje: 22

MesajTrimis: Dum Oct 23, 2011 11:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut, am avut si eu aceeasi problema. Capacele au si 2 sau 3 cleme care tin si ele de capac sa nu iasa. Eu nu am mai prins cu suruburi, nu cred ca se desface....si am tot facut asa de jumatate de an, nu am avut probleme.


Solutia cu suruburi este profi intr-adevar insa daca exista acele cleme si ele sunt ok, nu cred ca o sa fie probleme.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Dum Noi 06, 2011 12:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare si respecte."bibileala" cam multa dar s-a rezolvat;
1.demolat cartus vechi compatibil q2612 si "colectionat" toate suruburile;
2.dat gauri(cate doua gauri pe fiecare capac al cartusului pt. 4623) cu mini-bormasina cu baterii(de la un prieten bormasina asta) cu spiral de 2.5 mm;
3.strans suruburile si pus cartusul in aparat....fara zgomote, exact ca si cand pui dulceata pe clatite;
4. multumesc pentru ajutor si sa auzim numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
daniel21



Data înscrierii: 15/Aug/2010
Mesaje: 11

MesajTrimis: Sâm Feb 11, 2012 10:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu incarc cam 20 de astfel de cartuse lunar si nu am nevoie nici de suruburi nici de bormasina.
1. Tai cu un cutter niturile de plastic.
2. Bag o surubelnita subtire intre capac si corpul cartusului si ridic usor, clemele sar fara a se distruge iar procedura se poate repeta la nesfarsit. (am cartuse reumplute si de 10 ori prin aceasta metoda fara sa am probleme cu capacele).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community