Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Probleme Canon Pixma IP4200

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
papino



Data înscrierii: 03/Dec/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Sâm Dec 03, 2011 6:37 pm    Titlul subiectului: Probleme Canon Pixma IP4200 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua , am si eu o problema, ledul portocaliu pulseaza de 5 ori, imi idica o eroare la capul de printare. Ce pot sa fac? :cry:
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Dec 12, 2011 8:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In service manual pentru Canon Pixma ip4200 zice asa:

Citat:
5 times:

The print head is not installed
[1401], or it is not properly
installed (Print head temperature
sensor error [1403] / Faulty
EEPROM data of the print head
[1405]).

Install the print head properly.


Ai verificat sa nu fie cumva miscat capul de printare? Ai scos si reintrodus?

Ai printat cumva multe pagini (peste 20) fara pauza?

In ce imprejurari a aparut eroarea, cand ai vrut sa tiparesti, dupa ce ai tiparit, in timpul? Da mai multe detalii.

Aici ai link spre manualul de service: http://dl.dropbox****/u/47607793/Pt%20Forum/Canon%20Servicemanual_ip4200.pdf

QY6-0059 e capul tau de printare, daca s-a ars cumva e neplacut. Pretul unui cap de printare e peste 100 eu: http://****mediatec.ro/consumabile-pentru-imprimanta/capete-de-imprimare/cap-de-imprimare-original-qy6-0059.html Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
papino



Data înscrierii: 03/Dec/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Dec 12, 2011 7:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inainte de a da aceasta eroare am dat o curatare a capului de printare
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Dec 13, 2011 9:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de cat timp ai imprimanta?
a fost noua cand ai cumparat-o?


Ultima modificare efectuată de către mediatecar la Mie Dec 14, 2011 3:02 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
papino



Data înscrierii: 03/Dec/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mar Dec 13, 2011 7:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, a fost noua, de prin 2006
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Dec 14, 2011 3:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

okeyyy... deci are peste 5 ani, e foarte, foarte posibil chiar sa ti se fi ars capul de printare. Si de regula se arde la curatare sau tiparire mai indelungata (peste 15 pagini) cand e sa se arda, ca becul care pushca de regula cand il aprinzi. Ceea ce nu inseamna ca nu mai ai voie sa aprinzi bec, ca sa nu se arda, desi aia ar lungi durata de viata a becurilor practic la infinit Very Happy

Deci, ar trebui dusa la un service pt constatare serioasa. remote nu prea am ce-ti spune pana nu vede cineva priceput imprimanta in sine...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
papino



Data înscrierii: 03/Dec/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Dum Dec 18, 2011 9:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok, multumesc mult pentru raspuns
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community