Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

resetare canon mp190 HELP!

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihaitza1979



Data înscrierii: 03/Ian/2012
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mar Ian 03, 2012 5:29 pm    Titlul subiectului: resetare canon mp190 HELP! Răspunde cu citat (quote)

Am o imprimanta canon MP190 cu eroare 27. Stiu ca o sa imi dati ca resetare formulele de baza tine apasat on/off - reset de doua ori intra in meniu si iar reset de 4 ori..., am facut asta ba mai mult am curatat si buretele absorbant din imprimanta si am probleme de resetare la bordul de meniu cam asa:

- intru in meniu si toate tastele sunt blocate in afara de on/off
- am incercat si on/ff - reset de 4 ori direct (la unele MP-uri merge vrajeala) - nici asa nu mia mers
- am incercat si varianta cealalta (meniu - copy - scan - copy - copy) nici asa nu vrea si asa imi vine sa ii dau un sut...

Deci care stie si alte variante rog a spune.

Cu respect,
Mihai
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Joi Ian 05, 2012 2:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.citeste postarea de mai jos:
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=603&sid=e95b8556bf4ed42631ec537b97b75956
mptool-ul 0.9.6 il gasesti dand o cautare pe "goagal".
bafta si toate cele bune.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaitza1979



Data înscrierii: 03/Ian/2012
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Ian 05, 2012 6:18 pm    Titlul subiectului: rezolvare resetare eroare 27 canon mp190 Răspunde cu citat (quote)

Intr-un final i-am dat de cap, uite cum:

- am gasit la adresa asta (http://cell-house.blogspot****/2011/04/canon-mp190-series-reset-guide.html) un service tool pentru mp 190 (se poate downloda free)

- se intra in meniul imprimantei (tzii apasat on/ff si reset, dupa care reset de doua ori ), cand apare 0 il lasi asa

- cu imprimanta intrata in meniu adica cand afiseaza zero rulezi programul service tool, dai odata clik pe Main care se gaseste sub Clear Ink Counter

se lasa vreo 2 minute dupa care o opresti si gata resetarea.

Care citeste aici si ii mai si iasa resetarea poate sa zica un mic thx:D

Cu respect,
Mihai
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community