Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Probleme la instalarea sistemului ciss

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ela



Data înscrierii: 01/Feb/2012
Mesaje: 4
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum Feb 19, 2012 4:53 pm    Titlul subiectului: Probleme la instalarea sistemului ciss Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua. Revin cu o intrebare, daca imi poate oferi cineva un raspuns. Am cumparat pana la urma multifunctionala epson stylus 235w cu sistem ciss si cateva zile am folosit cartusele originale.Acum, la instalarea sistemului la comanda de imprimare nu imi recunoaste cartusele. Am gresit ca nu am instalat de la bun inceput sistemul??? Aceasta intrebare am adresat-o si departamentului tehnic de la firma cu pricina dar sper ca pot obtine un raspuns mai rapid de aici.
Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Feb 20, 2012 12:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ai gresit ca ai folosit cartusele originale intai. Daca nu iti recunoaste cartusele CISS, e posibil sa nu iti fi dat CISS corespunzator (din eroare) sau pe cartusele autoresetabile de la CISS chipurile sa fie defecte.

Ia legatura telefonic cu cine ti-a livrat CISS nu astepta pe mail samd, sa ti-l schimbe.

Evident, sper ca ai instalat corect cartusele in socluri, adica chip sa faca bine contact in spate, dar daca ai folosit cartusele originale, pai la fel se baga si cele de la CISS in soclu si asta e. Deci probabil ti-au livrat CISS gresit, slabe sanse sa fie TOATE chipurile de la CISS defecte...

Tine-ne la curent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community