Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

HP 1600/2600/2605 PROBLEME

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sad_guy



Data înscrierii: 02/Apr/2012
Mesaje: 2
Locație: tg-jiu

MesajTrimis: Lun Apr 02, 2012 10:59 pm    Titlul subiectului: HP 1600/2600/2605 PROBLEME Răspunde cu citat (quote)

Salut. Nu stiu daca am deschis topicul unde trebuia, dar am nevoie de putin ajutor. Am o imprimanta laser color HP COLOR LASERJET 2605, am listat cu ea aproximativ 35000 de pagini si am refilat de curand tonerele cu schimbare de chip, mentionez ca nu este prima data cand le reincarc. la 2 zile a inceput sa imi apara eroare pe display INCORRECT SUPPLY eroare care a disparut si a aparut pt inca 2 zile iar acum nu se mai schimba nimic pe display. Nu am momentan cartuse de schimb pt a testa daca sunt devina cartusele sau imprimanta dar am mai schimbat odata cipurile fara succes. ce am gasit pe internet despre ele in general este eroare la cartusul magenta eroare INCORRECT MAGENTA problema care se rezolva curatand imprimanta. Daca aveti vre-o sugestie, parere sau orice alta idee va rog sa ma ajutati.

multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Apr 03, 2012 7:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.
pune la fiecare cartus chipuri SCC...sunt cele mai bune...si verifica starea contactelor electrice interioare la fiecare cartus(sa nu fie rupte, strambe, etc).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sad_guy



Data înscrierii: 02/Apr/2012
Mesaje: 2
Locație: tg-jiu

MesajTrimis: Mie Apr 04, 2012 11:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc de raspuns, am rezolvat problema au fost devina cipurile. Firma de la care le-am achizitionat se pare ca a primit un lot defect, am fost contactat de catre ei si au fost schimbate acum este OK, dar am luat in considerare si raspunsul tau si am curatat toata imprimanta cu aceasta ocazie.

Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community