Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Sfat achizitie laser monocrom toner reincarcabil

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
glumetzu



Data înscrierii: 21/Iun/2008
Mesaje: 10

MesajTrimis: Dum Mai 06, 2012 5:03 am    Titlul subiectului: Sfat achizitie laser monocrom toner reincarcabil Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

As vrea si eu un sfat pentru o imprimanta laser monocrom (sau multifunctional daca se incadreaza in bani). As vrea ca tonerul sa se poata reincarca (acasa ar fi ideal) iar bugetul maxim e 500 de lei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 12:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare
http://****mediatec.ro/imprimante-si-multifunctionale/imprimanta-hp-laserjet-pro-p1102w-hplpb-ce657a.html
la al3-lea refill, inlocuiti cilindrul, rola magnetica si dr.blade.nu necesita schimbarea chipului de pe cartus si poate fi instalata in retea(tehnologie WI-FI);
-daca nu aveti nevoie de imprimanta de retea, luati acelasi tip de imprimanta, fara litera "W" ; calitativ, HP-urile sunt cele mai bune, parerea mea...;
-daca doriti o imprimanta buna, de durata dar second, va recomand gama HP laserjet 1018, 1020, 1022...eu acasa asa ceva folosesc si nu sunt probleme...refilul la cartusul acestor din urma imprimante se face foarte usor, cartusul fiind Q2612...pretul unei astfel de imprimante este intre 300 si 400 ron;mai puteti cauta gama de imprimante Canon LBP 2900...;
-puteti alege gama Samsung ML, monochrom, A4 ...noua, la un pret de pana in 300 ron...problema ar fi refilul cartuselor...necesita schimbarea chipului la fiecare refill si toner de calitate, nu universal...se poate rezolva cu un update de firmware, dupa care doar se refileaza cartusul...atentie insa la update-ul de firmware la samsunguri...nu luati "tot ce zboara" de pe la unul-altul "binevoitori" sau sa folosesc un termen neprofesional: "ieftineala" (scuze)...riscati sa distrugeti imprimanta si e mai mare paguba, ati aruncat banii pe fereastra...apelati la cineva cu experienta in domeniu...pe mine unul m-au ajutat de fecare data dl.Ghiocel sau dl.Liviu(merlingerin) ci firmware-uri de calitate...mai pot fi si alti colegi de pe acest forum care furnizeaza firmware-uri de acest gen, eu recomand doar ce stiu ca este de calitate si care functioneaza cu succes de aproape 2 ani de la folosirea firmware-urilor primite de catre mine...;
sa auzim numai de bine in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community