Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Toner refill pt samsung

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
shadoow



Data înscrierii: 01/Apr/2012
Mesaje: 12

MesajTrimis: Joi Mai 10, 2012 1:08 pm    Titlul subiectului: Toner refill pt samsung Răspunde cu citat (quote)

Salut. Ma intereseaza sa cumpar toner refill de calitate. Initial vroiam sa cumpar toner de la sky. Dar cineva spunea ca este prost. Ce parere aveti? Cum este acest brand de toner? Voi de unde cumparati?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dune88



Data înscrierii: 09/Apr/2010
Mesaje: 34
Locație: olt

MesajTrimis: Vin Mai 11, 2012 9:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu cumpar de la sky de ceva vreme iar acum am inceput sa iau toner poliester care intr-adevar este mai calitativ.bafta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shadoow



Data înscrierii: 01/Apr/2012
Mesaje: 12

MesajTrimis: Vin Mai 11, 2012 1:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

poliester este tehnologia de fabricatie? Da te rog un link de unde cumperi. Sky deci sa inteleg ca nu este chiar bun?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gallov_n



Data înscrierii: 30/Noi/2010
Mesaje: 14
Locație: Sighetu Marmatiei

MesajTrimis: Sâm Sep 22, 2012 4:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu iti recomand sa folosesti Katun ! Il folosesc de mai bine de 8 ani si inca nimeni n-a venit inapoi ca nu functioneaza cum trebuie imprimanta .

P.S. Refilez samsunguri cam 10-15 buc./saptamana, sa nu mai vorbesc de restul.... Crede-ma, am experienta.
_________________
Respect fata de client !
****gni.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
serrgyus



Data înscrierii: 19/Noi/2009
Mesaje: 63

MesajTrimis: Lun Apr 01, 2013 6:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu am refilat de mai multi ani ( aproape 10 ani ) cu toner achizitionat de la Mediatec. Ma refer la sky 008 poliester ( varianta 500g ). Este un toner UNIVERSAL, in sensul ca nu am avut nici o problema cu el ( l-am folosit la Samsung, Dell, Oki, Xerox, Lexmark ), dar este foarte scump. Si amabilitatea celor de la SKY Timisoara lasa mult de dorit... nu e prima data cand scriu acest lucru pe acest forum. Mare atentie la SKY Timisoara.
Acum folosesc SCC dar sunt unele probleme, in sensul ca nu este chiar asa de universal si reprezentantul in Europa de la SCC mi-a spus ca sunt unii clienti care au facut reclamatii referitor la SCC. Este adevarat ca la Samsung ML1910, cu SKY-008 ( 140g ), am facut maxim 3000 pag. si cu SCC ( 140g ) am facut 4000 pag. Ca si relatie de distribuitor recomand Global Ink Cluj. Am incercat sa discut cu alti distribuitori autorizati in Romania, cum ar fi TOKO, TIMI, etc. dar, ori nu au fost asa ambili ( TOKO spune ca SCC nu face toner ?!?!? ) ori, spre exemplu la TIMI nu am vazut pe stoc toner ( probabil ca ascunde ) si nu le mai functioneaza site-ul ( cand le-am semnalat acest lucru mi-au spus ca nu ii mai intereseaza site-ul ). Este vorba de TRSUNIV-1KG. Singurii care prezinta codul de SCC au fost cei de la Global Ink. Restul s-au prefacut ca nu cunosc acest cod de SCC. Culmea.
Inca nu am incercat tonerul de la KATUN, cu toate ca am inceput o relatie cu cei de la Concret Consult ( cele mai ieftine produse si cei mai amabili, dar greu de utilizat site-ul ). Citesc, insa pe diverse forumuri, ca tonerul de la KATUN lasa un fundal negru pe pagina, la unele cartuse. De altfel, agentii de vanzari de la Concret Consult sau RomTeam Birotica spun ca tonerul de KATUN nu este universal si ar trebui utilizat toner separat pentru Xerox, alt toner pentru Lexmark, alt toner pentru Samsung, etc. Atunci KATUN nu mai este universal.
Atentie la comportamentul celor de la reumpleri.ro. Atentie si la agentii de vanzari de la Mival, nici ei nu sunt departe de un comportament dezastruos.
Deci cand ai probleme cu vreun toner, utilizeaza SKY-008 Poly, dar calitatea ... costa... si chiar foarte scump.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gallov_n



Data înscrierii: 30/Noi/2010
Mesaje: 14
Locație: Sighetu Marmatiei

MesajTrimis: Mar Apr 02, 2013 1:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Idea La imprimantele noi, ce au aparut recent (ex: ML2165, SCX 3400), nu recomand toner katun, in schimb cu sky polyester merge perfect Idea
_________________
Respect fata de client !
****gni.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community