Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

HP CE 285A

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
bogdi12001



Data înscrierii: 04/Iul/2011
Mesaje: 16

MesajTrimis: Vin Mai 25, 2012 9:49 am    Titlul subiectului: HP CE 285A Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua.
Imi puteti spune daca la acest cartus se poate face refill fara schimbarea cipului sau trebuie schimbat la fiecare refill.
Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Lun Mai 28, 2012 11:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.daca il folosesti la imprimanta gen laserjet pro p1102 nu este nevoie sa schimbi chipul;daca il folosesti la echipament cu fax si copiator gen LaserJet Pro M 1212 NF este obligatorie schimbarea chipului la fiecare refill;in ambele cazuri, la al 3-lea refill al aceluiasi cartus trebuie schimbat cilindrul, rola magnetica si dr.blade-pt.rezultate bune la printare;atentie si la calitatea tonerului folosit la refill-eu folosesc Katun si,cand sunt mai "inghesuit" cu banutzii, folosesc cyben(flacon de 500 grame);un cilindru este pe la 23 ron, o rola magnetica tot cam pe acolo, un dr.blade pe la 10-12 ron, plus tonerul de refill...daca mai pui si manopera !!! te duce undeva la pretul unui cartus compatibil sigilat...numai de bine in continuare
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community