Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

recomandare multifunctional alb/negru pt birou

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
claudiu_82



Data înscrierii: 11/Iul/2012
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2012 9:34 am    Titlul subiectului: recomandare multifunctional alb/negru pt birou Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

Am tot cautat pe forum sfaturi insa nu am gasit ceva care sa se potriveasca cu ce caut eu, asa ca cer ajutorul vostru pentru achizitia unei multifunctionale de birou care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- format A4, monocrom
- sa fie multifunctional pt ca sunt interesat si de functia de copiator cu duplex automat cu un sistem ADF cat mai bun
- se vor printa/copia documente in volum mare (in jurul a 5000 pagini/luna) in general in mod duplex
- costurile de exploatare cat mai mici. Aici nu stiu daca e mai potrivit laser (un sistem care se poate eventual reumple sau pt care exista toner compatibil si de capacitate mare) sau daca un sistem ciss se potriveste sau se merita (avand in vedere si eventualele probleme care pot sa apara cu astfel de sisteme, mai ales la amestec de cerneluri). Momentan tind spre laser....
- sa fie rapid si cat mai silentioas
- buget aproximativ 1500 roni

Multumesc anticipat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2012 11:13 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.eu unul recomand marca HP...de ex:
http://****mediatec.ro/imprimante-si-multifunctionale/multifunctional-cu-fax-hp-laserjet-pro-m1536dnf-hplfb-ce538a.html
cartusul de start cu care vine multifunctionalul asta are o capacitate de pana la 700 pagini....tinand cont ca perioada de garantie este de 12 luni, va trebui sa achizitionati si un cartus ORIGINAL (in nici un caz compatibil, daca vreti sa aveti garantie in caz de vreo reparatie la un centru specializat, nu la "vecinul binevoitor") HP CE278a...vedeti de unde gasiti cartus de acest gen....cartusul nou, original are capacitatea de 1500-1600 pagini la o acoperire de 5% pe pagina A4....pt.refilare, trebuie sa tineti cont de faptul ca la a 3-a reincarcare trebuiesc schimbate :cilindrul OPC, lamela de dozare toner si rola magnetica, iar la fiecare reincarcare, pt.a functiona si optiunea de copiator trebuie sa schimbati OBLIGATORIU si chipul electronic de pe cartus...
http://****mediatec.ro/consumabile-si-toner--HP--LaserJet%20Pro%20M%201536%20DNF.html#models
deci, undeva pe la o listare de 4000-4500 pagini(maxim 3 refiluri ale cartusului) fie achizitionati un cartus original nou, fie inlocuiti componentele descrise mai sus...atentie si la calitatea materialelor folosite, mai exact la calitatea tonerului folosit la refilul cartusului...recomand toner marca Katun...sa auzim numai de bine in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community