Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Xerox Phaser 3010 / Recomandare !

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
hibigibi



Data înscrierii: 15/Dec/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mar Oct 23, 2012 6:13 pm    Titlul subiectului: Xerox Phaser 3010 / Recomandare ! Răspunde cu citat (quote)

Refill / Drum kit
Ma intereseaza http://mediatec.ro/imprimante-si-multifunctionale/xerox-phaser-3010-a4-20-ppm-1200x1200dpi-fpo-8s-64mb-30kluna-usb-consumabile-106r02180-1000pag-sau-106r02182-2300pag-xrlpb-3010.html

Am vazut ca gasesc toner destul de ieftin -64 ron sky 2200 pg, dar vad ca nu pot gasi drum kit pt imprimanta asta...
ce fac cand trebuie schimbat?

In alta ordine de idei, daca aveti recomandari pt o imprimanta laser monocrom care se poate incarca usor/are consumabile ieftine, postati va rog !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Iuliu



Data înscrierii: 25/Oct/2012
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Oct 25, 2012 7:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am cumparat de vreo 3 luni un Xerox Phaser 3040 si sunt foarte multumit de el, legat de consumabile am gasit la 60 de lei cartus compatibil la ginabis toner fiind ceva nou pentru mine fiindca pana acuma nu am mai folosit cartuse de la firma asta foloseam certo si sky inainte sunt foarte multumit d.p.d.v. calitativ... Cartusul potriveste si la modelul ales de tine... din cautarile pe google...
Tu stii ce buget vrei sa aloci pe viitor pentru consumabile etc.. dar sfatul meu ar fi ca inainte sa iti cumperi o imprimanta sa vezi cat tear costa consumabilele pentru ele..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
serrgyus



Data înscrierii: 19/Noi/2009
Mesaje: 63

MesajTrimis: Dum Oct 28, 2012 6:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Subscriu la ce spune domnul Iuliu ( oare este adminul forumului? ), atunci cand alegi un echipament de birotica, mai intai analizezi pe google, daca vei gasit consumabile pentru bugetul tau si in special daca gasesti chip pentru cartus, pentru ca toner... mai gasesti.... universal.
Spre exemplu, concret, la Xerox Phaser 3010 poti sa pui toner Sky 008 de la Mediatec, in schimb... nus unde o sa gasesti chip... mai greu cu chipul. Dupa cum vezi pe site-ul mediatec, se gaseste cartus compatibil Sky, deci sigur undeva exista si chip... despre toner... SKY 008 se considera universal Samsung, Xerox, Lexmark, etc.
Acuma ... la cat costa cartusul... deja nu se mai pune problema ca sa refilezi cartusul.
In ce priveste o recomandare a imprimantelor, in momentul de fatza e cam dificila alegerea de imprimante NOI, deoarece companiile producatoare au tot schimbat oferta de echipamente si s-au produs echipamente cu cartuse unde este greu de gasit chip.
In final, iti recomand, atunci cand alegi o imprimanta, site-ul de la mediatec, la cautare de imprimante sa bifezi optiunea lucreaza cu cartuse compatibile.
Mult succes si mai revino pe site, pentru schimbul de informatii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Oct 31, 2012 3:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare si respecte...eu unul cu tonerul marca SKY...."mal la joc" cum se spune la poker...eu unul foiloesc toner KATUN sau SCC....mai costisitoare dar asa iti pastrezi clientii....bineinteles ca este vb si de manopera cartuselor..recomand HP second hand laser...cu o revizie prealabila inainte de a fi folosita... marca HP are niste chitibusuri....eu unul incerc sa le dau de cap, dpdv teoretic....dar sunt alti colegi din forum care sunt mult mai in domeniu decat mine....si, la marca HP nu este doar marca virgula care se plateste cand se achizitineaza aparatul HP...vb ceea , vorbesti "pe limba HP-ului" ti se raspunde conform HP-ului
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
serrgyus



Data înscrierii: 19/Noi/2009
Mesaje: 63

MesajTrimis: Joi Noi 01, 2012 8:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Are dreptate colegul nostru zarzarel. Sigur, tonerele cele mai bune sunt de la KATUN si SCC, dar si cele mai costisitoare. Sa nu uitam ca si manopera trebuie platita, ceea ce in Romania este foarte prost platita. Ba mai mult, in Romania este o tendinta de a pun pretul sub piatza, in ciuda faptului ca pe noi ne intereseaza sa castigam bani cat mai multi si, in nici un caz cat mai putini - va trece inca mult timp pana sa intelegem aceste lucruri.
M-am asteptat insa, sa spuna ca nu utilizeaza tonere chimice, gen Certo, Pelikan si mai nou la Craiova o firma vinde toner STAR, la un pret de nimic, cu 80 % mai ieftin, dar tot chimic este si acel toner.
Dar sa revenim la subiectul nostru, despre Xerox Phaser 3010.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community