Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Refill Toner Q3960A sau HP 122A

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ingerul_danutz



Data înscrierii: 21/Ian/2013
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Ian 21, 2013 7:54 pm    Titlul subiectului: Refill Toner Q3960A sau HP 122A Răspunde cu citat (quote)

Va salut,

Detin o multifunctionala LaserJet 2840 (Stiu ca modelul este destul de vechi si performantele nu sunt f bune, sa inteleg ca acest model de cartus nu mai are cautare?!) la care trebuie sa incarc cartusele.

Detin cipuri noi.

Vreau sa-mi spuneti ce marca de toner pot folosii pt acest hp si unde pot gasi cilindru si lamela...fiindca la o cautare pe goagle nu prea am avut noroc referitor la acest model !?

Foloseste lamela normala sau dr balde?!

Am gasit un singur tutorial pe you tube, destul de ok si explicit, deci nu foarte complicat.

Alte sfaturi sunt bine venite...
- pot folosii alcool sa sterg lamela?!
- cu o simpla carpa de bumbac curata pot sterge cilindru?!

M-am uitat la cartus si nu contine alte contacte.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ingerul_danutz



Data înscrierii: 21/Ian/2013
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mar Ian 22, 2013 10:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmm... intre timp am citit si am mai aflat ca.
Acest tip de cartus Q3960a nu au cilindru si nici lamela, sunt doar spatii depozitare toner, am fost dus in eroare de aceea rola developare. (apropo... recomandari de curatare?!?)

Unitatea drum (Q3964a), este responsabila cu transferul ..ea contine cilindrul si lamela
L-am gasit la o firma in Bucuresti, acum tutorial pentru schimbare ?!

Daca nu am aspirator, este indicat sa bag pistol cu aer comprimant!? sa suflu cartusul de toner...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ingerul_danutz



Data înscrierii: 21/Ian/2013
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mie Ian 23, 2013 11:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inca nu am schimbat nimic, sper ca dupa ce gasesc si lamela sa refac unit dump...

Asa scoate acum:



Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community