Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Samsung SCX 4623f problema

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse toner copiator - probleme de exploatare / Copier toner cartridges - operational problems
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
krmen91



Data înscrierii: 02/Mar/2013
Mesaje: 2
Locație: Romania

MesajTrimis: Sâm Mar 02, 2013 11:42 pm    Titlul subiectului: Samsung SCX 4623f problema Răspunde cu citat (quote)

Buna, nu stiu daca postez unde trebuie sunt noua pe aici, deci, am o mica/mare problema: acum un an si ceva (dupa ani de chinuri cu o imprimanta inkjet) mi-am cumparat o multifunctionala laser monocrom Samsung SCX 4623F, a venit cu un toner nou, cu care am scos cam 800 de pagini, dupa ce s-a terminat am mers la un service de calculatoare sa intreb ce se poate face in continuare, acolo mi-au reincarcat tonerul si mi-au spus ca e posibil sa imi dea o eroare si ca probabil va trebui sa iau si un chip de la ei, am ajuns acasa, am pus cartusul in imprimanta si surprise nu mi-a dat nicio eroare, am mai facut vreo 500 de pagini si asa dintr-o data mi-a dat eroare si nu a vrut sa mai imprime nimic. Am mers inapoi la service cu imprimanta cu tot, mi-au spus ca trebuie chip, mi-au instalat chipul, am mers acasa, a functionat perfect pana s-a terminat tonerul, adik inca vreo 1000 de pagini, zilele trecute s-a terminat tonerul, am mers sa il reincarc, am dus doar cartusul, l-au reincarcat si azi cand am vrut sa imprim ceva am vazut ca imi scoate doar foi albe complet, am incercat si in regim xerox si din calculator sa scot, dar tot nu vrea nimic sa scoata, chestia e ca nu imi da nicio eroare nimic. Ma puteti ajuta careva? chestia e ca doar luni dupa masa pot sa ajung la service, si mie mi-ar cam trebui acum in weekend sa scot ceva la imprimanta. Mersi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Dum Mar 03, 2013 2:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.pai problema este de la contactii cartusului(adica contactii cilindrului optic sau a rolei de developare); trebuie demontat cartusul si verificate contactele de pe capacele laterale ale cartusului si cele ale cilindrului optic si al rolei de mai sus...adica curatate cu alcool isopropilic si montate cu grija....vizualizeaza si forma contactelor de pe capacele laterale(adica sa nu fie vreunul lipsa sau indoit, deformat si sa nu-si "faca treaba"0; urmareste in linkul de mai jos cum se procedeaza la asamblarea cartusului dupa refilare:
http://****youtube****/watch?v=T3M-kQighbQ
daca nu sunt abilitati tehnice de incarcare de genul videoclipului de mai sus, cei de la service-ul de reincarcare trebuie sa faca proba de functionare a cartusului, fara nici un cost suplimentar....daca nu vor sa faca proba cartusului, schimba centrul de reumplere al cartusului cu unul care face proba cartusului in fata clientului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
krmen91



Data înscrierii: 02/Mar/2013
Mesaje: 2
Locație: Romania

MesajTrimis: Dum Mar 03, 2013 4:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok mersi mult de raspuns
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse toner copiator - probleme de exploatare / Copier toner cartridges - operational problems Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community