Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

problema recunoastere cartus resetabil EPSON BX535WD

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
stefan23ovidiu



Data înscrierii: 02/Oct/2010
Mesaje: 22
Locație: PASCANI

MesajTrimis: Dum Sep 08, 2013 7:17 pm    Titlul subiectului: problema recunoastere cartus resetabil EPSON BX535WD Răspunde cu citat (quote)

Buna seara , am o imprimanta Stylus Office BX535WD noua. si de la inceput
i-am pus un set Cartuse autoresetabile EPSON T1291 T1292 T1293 T1294 reincarcabile. cartusele au fost luate goale. i-am pus cerneala pigment inkTec COD E007.Cumparate de la aici de la mediatec. am folosit la printat fara probleme pana sa consumat cerneala din cartuse. iar acum dupa ce le-am reumplut nu mai recunoaste cartusul negru T1291 culorile le recunoaste. oricum nu e de la imprimanta ca am pus cartusele cu care a venit imprimanta
si merge perfect si nici cerneala ca o folsesc de mult ( pe alte imprimante). cum rezolv cu cartusul sal recunoasca. as vrea sa mai cumpar si cerneala ca e pe terminate dar am vazut la cu 2 coduri diferite E011 si E0013 care e indicata?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Vin Oct 04, 2013 8:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stimate coleg....singura rezolvare este resetter-ul pt aceste cartuse...este "boala"epson...si eu am un epson cu cartuse autoresetabile de la o firma "onorabila" de pe langa Brasov...de cate ori incarc o culoare, trebuie sa pun resetterul pe chipurile cartuselor ca "sa le vada pline" si sa nu am erori de genul pe care le primesti tu...grija mare la ce tip de cerneala folosesti la refilare...recomand cernelurile Mediatec...sau e-bay, dar nu made in China, Taiwan sau altele de acest gen...se poate adapta un sistem CISS de la alt Epson pentru imprimanta dvs...recomand aceasta posibilitate cu CISS.Numai de bine si respectele mele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community