Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

reset ink waste tank Canon Pixma ip4700

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
tandalosu



Data înscrierii: 23/Oct/2009
Mesaje: 12

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 11:10 am    Titlul subiectului: reset ink waste tank Canon Pixma ip4700 Răspunde cu citat (quote)

stie cineva cum se face resetul la tancul de cerneala reziduala pentru modelul canon pixma ip 4700?
Mulumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 11:32 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://****youtube****/watch?v=L6km3b8QO0w&feature=related
sau asa am inteles de pe alte site-uri, cum ca procedura de resetare de la ip 4600 este identica cu cea de la ip 4700, adica:
"
1. hold RESUME then press & hold POWER
2. release RESUME, then press it twice, the light should go amber then green again.
3. you’re now in service mode (you can release POWER now)
Now reset the waste ink counter:
For reset waste tank reset is 4 presses of the RESUME button. To confirm, press POWER once."

ar mai fi o posibilitate:sistem CISS cu chipuri autoresetabile, ca mai jos:
http://canoninkjetcartridges****/inkjet-cartridges/canon-printer-cis-ciss-inking-system-ip4700-ip4600/
spor si respecte tuturor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tandalosu



Data înscrierii: 23/Oct/2009
Mesaje: 12

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2010 10:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumesc pentru raspuns
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
strumf



Data înscrierii: 13/Mai/2010
Mesaje: 10

MesajTrimis: Mie Mai 19, 2010 4:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am si eu o problema cu o imprimanta ip 3500 canon daca listez o pagina A4 spre finalul paginii apare mai multe dungulite de culori amestecate si pe urma continua normal,va rog daca ma poate ajuta cineva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Mai 19, 2010 5:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked wow!.... Ai o pagina de aceea scanata bine, sa se vada clar (chiar daca e mare poza)? Daca da, o postezi aici pls s-o vedem si noi?

Postarea implica postarea ei pe alt site (blogul tau sau ceva) dupa care copierea adresei imaginii si selectarea ei cu mouse, dupa care apesi butonul "Img" (penultimul din dreapta, cand scrii, sus).

Daca nu esti sigur cum se face, trimite-mi-o la iuliu.ciupe-vaida@mediatec.ro si o postez eu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
strumf



Data înscrierii: 13/Mai/2010
Mesaje: 10

MesajTrimis: Mie Mai 19, 2010 8:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite aici 2 poze

[img]http://img168.imageshack.us/i/dsc04270e.jpg/[/img]
[img]http://img532.imageshack.us/i/dsc04268t.jpg/[/img]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Mai 20, 2010 8:31 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu se vad pozele. Pune-le pe mailul meu pls.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Mai 20, 2010 9:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite pozele tale, dar trebuie sa-ti spun ca ele trebuiesc SCANATE ca sa putem vedea ceva, nu FOTOGRAFIATE!

Uta-te si tu, pai in astea nu ai ce sa vezi dungi fine sau alte detalii, ca toata e "patratzele"... !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community