Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

cartuse compatibile pt LEXMARK e250

 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
danieln



Data înscrierii: 09/Oct/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Oct 16, 2008 11:51 am    Titlul subiectului: cartuse compatibile pt LEXMARK e250 Răspunde cu citat (quote)

buna ziua tuturor.
Foarte dezamagit de cartusele compatibile pentru lexamrk e250.
Calitatea tonerului este foarte proasta.Praful nu ramine lipit pe pagina in totalitate.Am incercat atit cu o imprimanta mai noua cit si cu una mai veche.Am schimbat si cilindrul si tot degeaba.
Mai bine dati un ban dar stati in fata.
Sfatul meu:NU CUMPARATI COMPATIBIL.

O zi buna.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Sâm Oct 18, 2008 11:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca la orice cartus, fie ink sau laser, constatati defecte de fabricatie sau de pe urma depozitarii necorespunzatoare, cum e cazul cartusului tau, Mediatec Team schimba imediat marfa cu probleme, in secunda doi, trimitand cartus de inlocuire pentru cel cu probleme.

Se vand mii de cartuse compatibile pe zi, ai avut ghinionul sa dai de unul defect. De acolo pana sa "se lase" lumea de compatibile e distanta mare, crede-ma.

Ia legatura cu noi pentru inlocuire. Sau scre aici un pm cu datele tale, sa stiu despre cine e vorba.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danieln



Data înscrierii: 09/Oct/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Lun Oct 20, 2008 8:20 am    Titlul subiectului: re: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua.
Mii de cartuse compatibile pe zi?!?!
Am cumparat nu 1 ci 4 cartuse, deja sunt la al doilea si se comporta la fel.Ce am observat este urmatorul lucru.Daca las imprimanta pe 600dpi scoate la fel tot timpul dar daca mut pe 1200dpi dupa ce se mai incalzeste un pic, adica scot vreo 30-40 de pagini incepe sa-si mai revina.Cartusul este in termen, este invelit intr-o tipla de culoare neagra SIGILATA asa ca umezeala sau alte impuritati nu au cum sa patrunda.Daca tot le vindeti aveti un certificat de conformitate pentru aceste cartuse compatibile?
Mai am din intimplare un cartus original lexamrk care se comporta ireprosabil.Apropo daca le aduc pe cele 2 ramase mi le schimbati cu 2 originale?Am sa mai cumpar de la voi si in viitor dar nu compatibile.
Numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Oct 21, 2008 8:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, mii de cartuse. Si esti primul care are probleme cu aceste cartuse.

Si da, ti le inlocuim (tot cu compatibile, desigur), cu conditia sa ne spui cine esti, ca sa te identificam in gestiune, sa vii cu cartusele defecte, factura si cutia produsului, dar regulile astea sunt sigur ca le stii.

Si faptul ca ai doua cartuse compatibile defecte de la noi ma pune pe ganduri. De ce nu ne-ai anuntat din prima ca e defect cartusul si, mai mult, ai mai cumparat unul??? E ciudata reactia ta, e ca si cum ai lua branza sarata de la cineva care iti spune ca e dulce, dar in loc sa mergi sa o schimbi ai mai cumpara o tura tot de la ala...

Intrucat discutia devine offtopic si e una de vanzari, te rog ia legatura cu noi URGENT sa rezolvam problema, ca de cand povestim aiurea puteai deja sa ai doua cartuse perfecte in locul celor defecte, prietene!

Scrie-mi detalii pe iuliu.ciupe-vaida@mediatec.ro , amintind in mail ca esti "danieln" de pe forum. Inchid subiectul aici.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community