Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

cerneala pentru PGI-520BK CLI-521/M/Y/C
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Aug 19, 2009 11:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Resetator de cartuse pt a indica din nou nivelul pt cartusele tale dupa un eventual refill inca nu exista. Dar si daca ar exista, nu ti-ar renta achizitionarea lui. Chip resetter pt Canon renteaza pt firme de refill care fac 10~20 pe zi din astea si vor, asa ca o fitza, sa ofere si facilitatea asta clientului. Cert e ca si fara sa ai indicat nivelul de cerneala dupa refill, printeaza foarte bine deci nu-ti fa griji.

2. Cartusele compatibile NU trebuiesc resetate, chipul lor fiind identic cu al originalelor, deci imprimanta va "citi" cartusul compatibil ca si pe unul original. Deci instructiunile sunt simple, desigilezi cartusul din cutie si il bagi in imprimanta. Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlado



Data înscrierii: 19/Aug/2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mie Aug 19, 2009 11:52 am    Titlul subiectului: Ok. Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspuns.

Dar in cazul refill-ului, am inteles ca se intampla sa nu mai recunoasca cartusul ca fiind plin si din aceasta cauza trebuie resetat pentru a-l mai accepta calculatorul. Intr-o astfel de situatie cum se procedeaza ca sa se poata folosi in continuare acel cartus? Sau trebuie achizitionat obligatoriu unul nou compatibil dupa cateva reincarcari al aceluias cartus?

Vlad.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Aug 19, 2009 12:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa reincarcare el nu va mai vedea nivelul de cerneala, dar din cate stiu eu poti printa in ciuda acestui fapt.

Desigur, softul iti spune ca folosesti cartuse aiurea si iti trimite mii de blesteme ca nu dai banu gros la Canon, dar de mers merge.

Daca nu mai merge dupa cateva reincarcari, spune-ne ce-ti afiseaza, ce se intampla etc, cu lux de amanunte, sa vedem ce putem face. Dar din cate stiu eu, nu sunt probleme de acest fel dupa refill.

Oricum, dupa 5~6 refiluri ti-ai scos banii ca sa zic asa, chiar daca iei compatibil sau alt original e deja acceptabil nu?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
vlado



Data înscrierii: 19/Aug/2009
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mie Aug 19, 2009 6:09 pm    Titlul subiectului: Multumesc! Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru informatii. Cand voi avea nevoie, la dvs. am sa apelez (am salvat linkul).

Intre timp va urez succes mult la lansarea noului site!

O zi buna,
Vlad.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Aug 19, 2009 7:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cand il lansam dau mass mail la membrii forumului.
Ms de urare!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
blackthorne1877



Data înscrierii: 06/Sep/2009
Mesaje: 6
Locație: galati

MesajTrimis: Dum Sep 06, 2009 12:45 am    Titlul subiectului: salut si felicitari pentru acest forum Răspunde cu citat (quote)

eu am ceva probleme la negru pgi 520 bk cum ii pun cartus refilat incepe sa scrie tot mai prost , dupa vreo 50 de pagini calitatea e jos de tot, ii pun cerneala c 905 bk inktek . recomandati altceva. la color merge perfect cu c908 c inktek zici ca nici nu sunt refilate cartusele
(muncesc la refill) de la clienti n-am primit reclamatii in legatura cu printarea pe negru si ma gandesc sa nu fie de la imprimanta
imprimanta asta am luat-o ca sa printam poze si in sensul asta e ideala mai ales la pretul care se gaseste pe piata (ip 3600) si cartusele nu fac fite ca la 210 sau alte alte imprimante muuuult injurate Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
blackthorne1877



Data înscrierii: 06/Sep/2009
Mesaje: 6
Locație: galati

MesajTrimis: Dum Sep 06, 2009 12:57 pm    Titlul subiectului: am reusit la mp 210 Răspunde cu citat (quote)

dupa nopti si zile de cautat pe google si zeci de experimente o sa incep un topic nou cu resetarea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Dum Sep 06, 2009 10:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok, ramai pe acel topic cu discutia.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corsar



Data înscrierii: 29/Mai/2009
Mesaje: 58
Locație: iasi

MesajTrimis: Lun Sep 07, 2009 10:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare, fratilor...
dar cu un reseter de CLI 8 a incercat cineva daca poate sa reseteze si un CLI 520?
cartusele sunt aproape identice, difera numai capacitatea, iar capul de printare are aceleasi propetati ca si capul care foloseste CLI 8
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Sep 07, 2009 2:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da.
Nu merge.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
crystygye



Data înscrierii: 10/Sep/2009
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Sep 10, 2009 1:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o intrebare.
De ce daca cumpar 5 sticle de refill, de 100ml fiecare sticla (1 sticla ptr 1 cartus), ies la pretul: 17.12 X 5 = 85.6RON pentru toate cartusele.
Iar un kit cu 20ml ptr fiecare cartus "cli-521c,m,y," costa 45.40?

Care este rostul sa cumperi Kit cand cu sticluta de 100ml iesi mai mult si mai ieftin?
Scuzati ca intreb, ca sunt incepator si nu prea ma pricep asa bine.

(detin imprimanta canon pixma mp540)

O zi buna!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 10, 2009 7:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

kitul de refill contine:

1. 40ml cerneala
2. suporturi pentru refill
3. dopuri pentru etansare
4. tirbusoane sau alte dispozitive pentru accesarea sau realizarea gaurilor de refill
5. manusi de protectie
6. instructiuni detaliate pentru cum se face reumplerea
7. seringi pentru refill
8. si altele (functie de tipul de cartus, benzi de hartie adeziva, seringi de absobtie, suporturi cauciuc pentru absorbtie, etc)

Sigur ca toate astea costa mai mult decat o simpla sticluta de 100ml cerneala! Problema e ca daca ai sticluta de cerneala si n-ai sculele pentru refill e ca si cum ai avea lichid de frana dar n-ai avea cheile potrivite sa faci aerisirea dupa umplerea instalatiei si nici n-ai sti cum se face. Asa, o mica comparatie...

Deci diferenta de pret e data de faptul ca un kit are astea:

si o sticluta are...

100ml de cerneala, si punct.

Dar in final, un sfat batranesc daca-mi permiti...
Daca nu stii care e diferenta dintre un kit (inseamna in engleza "trusa") de refill si o sticluta de cerneala... eu zic sa te intrebi daca e cazul sa faci tu refill la cartusele tale sau mai bine du-le frate la o firma de specialitate. Parerea mea e ca ar trebui sa te gandesti la asta...


Ultima modificare efectuată de către mediatecar la Vin Sep 11, 2009 9:40 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 10, 2009 12:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am incasat o morala de la bun prieten care zice ca n-are nimik, tocmai ca nu stii nimik despre diferenta dintre kit si cerneala vrac arata ca poti face refill pt ca inktec are kit utilizabil si de copii de 9 ani.

Are dreptate, mea culpa, ideea era ca insasi cuvantul "kit" care inseamna "trusa" arata ca acolo exista pe langa cerneala si niste accesorii, scule, etc, de aceea ma indoiam cu privire la abilitatile tehnice minime ale prietenului nostru, dar adevarul e ca daca fiul meu de 9 ani facea refill poate si cineva fara abilitati tehnice.

Deci scuze si spor la refill.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
crystygye



Data înscrierii: 10/Sep/2009
Mesaje: 2

MesajTrimis: Joi Sep 10, 2009 2:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intrebasem din cauza ca in trecut am lucrat la o firma de calculatoare si cand incarcau cartuse (ce am vazut si eu), modele vechi bineinteles, luau doar cerneala din sticluta cu seringa, bagau in gaura de la cartus si puneau abtipildul ala inapoi peste gaura si era gata. Deci mi-am dat seama de KIT, dar am crezut ca primesti doar o seringa care o poti lua si din farmacie. Daia am intrebat, ca sa ma lamuresc.

Mersi de raspuns. Iar referitor la ce ai spus, prefer sa invat decat sa raman prost si sa imi faca altul. Iar ca sa invat trebuie sa intreb.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 10, 2009 3:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu kiturile inktec e absolut usor de invatat, intrucat instructiunile din cutie sunt superdetaliate, deci n-ai ce gresi.

Ma bucur sa ni se alature inca un doritor de refill, te rog tine-ne la curent si "deranjeaza-ne" cu orice nelamurire, avem si fisiere video si multe altele, asteptam feedbackul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
surround



Data înscrierii: 16/Sep/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 12:38 pm    Titlul subiectului: Cerneala Inktec Răspunde cu citat (quote)

Am cumparat si eu de la powertrust cartuse compatibile cu cip autoresetabil (Cli-521BK, PGI-520BK, CLI-521Y, CLI-521M si CLI-521C) impreuna cu 100ml de cerneala pentru fiecare dintre ele, marca Inktec (banuiesc ca luata de la Mediatec - ceea ce m-a linistit).
Dupa instalare totul a mers ok. Arata nivelul de cerneala.

Problema este ca la fotografii (sau imagini) culorile tind sa mearga usor spre o nuanta de verde, mai ales acolo unde ar trebui sa fie gri (adica la umbrele de pe alb).

Am facut curatari si teste, iar la teste am observat ca magenta iesea mai spre rosu (adica mai inchisa la culoare ca magenta de pe monitor) iar cyanul iesea de-a dreptul albastru, nicidecum bleu sa cum il vad pe monitor.

Acum va intreb... care sa fie problema? Bidonasele erau sigilate si arata exact ca poza cu cerneala postata intr-un post mai sus de la Mediatec. Deci banuiesc ca sunt "originale".

Am incercat sa fac manevre de corectie de culoare dar orice as face cyanul tot albastru este si magenta tot rosie. Iar fotografiile tot o usoara nuanta verzuie iau (mai ales la umbre unde ar trebui sa fie gri).

In rest toate bune si frumoase cu aceste cipuri autoresetabile. Numai ca mie nu prea mi-a scazut nivelul de cerneala desi cartusul era gol la un moment dat (probabil se ia dupa ce este in buretel iar nu ce este in compartimentul de umplere (?) )

Daca imi puteti da un raspuns, o rezolvare la aceasta problema v-as fi foarte recunoscator.

Toate cele bune si multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 12:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. In ceea ce priveste problemele cu CISS-ul, inainte de a le discuta aici ar trebui sa le discuti cu Powertrust, in special cele tinand de indicatiile de nivel, chip autoresetabil samd.

2. In ceea ce priveste culoarea, intreaba la powertrust ce cod de cerneala Inktec au pus in CISS. Dupa care verifica aici: http://****cartuseonline.ro/inkjet/1/Canon/PIXMA_IP_4600.html codul de cerneala de refill, respectiv c9020b pt pgi-520 si c9021b/c/m/y (culorile) pt cli-521.

Daca cumva ti-a bagat alt cod de cerneala in CISS decat asta, pune-l la inlocuit cerneala, cu tot repsectul... Doar faptul ca cerneala folosita e Inktec inca nu inseamna ca omul a bagat si cerneala Inktec corespunzatoare, ma intelegi?

Daca a pus cerneala corecta, atunci nu stiu ce sa mai zic, la refill cu aceasta cerneala culorile ies excelent, poate confirma oceanul de clienti care au luat kituri si refileaza cart originale, deci nu au CISS, si de ce sa mearga la originale si la CISS nu, nu pricep...

Dar hai sa vedem prima oara ce iti zice Powertrust, tine-ma la curent te rog.

Da, Powertrust ia Inktec de la Mediatec.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
surround



Data înscrierii: 16/Sep/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 1:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc mult pentru raspunsul rapid.

Din cate observ pe bidonase, codul este corespunzator. In acest caz nu pot sa imi imaginez care ar putea sa fie problema. Am sa telefonez si la powertrust pentru a intreba.

Multumesc inca odata pentru raspus si voi reveni cu lamuriri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 2:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am fost cam rau aici, l-am verificat pe distribuitorul meu daca-si face bine treaba, ms pt info, revino dupa discutia cu d-l Buzduga de la Powertrust sa vedem ce putem rezolva. Daca nu te rezolva el.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
surround



Data înscrierii: 16/Sep/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 2:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cei de la powertrust, cel putin pana acum, au fost foarte amabili iar produsul cumparat, in afara acestei probleme, a fost o achizitie foarte buna.

Am trimis un mail deoarece la telefon nu a mers. Intr-adevar trebuia intai sa sun la ei dar se pare ca in prima instanta mi-a venit mai usor sa scriu aici. Imi pare rau ca nu m-am ocupat mai demult de aceasta problema (adica de acum doua saptamani de cand am cumparat) dar am fost foarte ocupat si m-am gandit ca problema este de moment.

Dupa ce primesc un raspuns revin cu detalii.

Multumesc pentru ajutorul acordat.

PS: Este posibil sa fie din cauze software?


Ultima modificare efectuată de către surround la Mie Sep 16, 2009 2:17 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 2:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred ca e software cauza poate fi din cartusele resetabile care POATE nu dozeaza identic cu cart originale. Dar pana nu lamuresti cu Powertrust prefer sa aman discutia.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
surround



Data înscrierii: 16/Sep/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Sep 16, 2009 2:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok.

Multumesc mult
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
yovlad91



Data înscrierii: 01/Feb/2010
Mesaje: 6
Locație: Tecuci, Galati

MesajTrimis: Lun Feb 01, 2010 9:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut! Nu stiu daca am scris unde trebuie...sunt incepator, deci imi cer scuze.
Am si eu o intrebare, detin un Canon pixma mp550 si vreau sa stiu daca mai pot printa dupa refill fara sa resetez cartusele?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Feb 02, 2010 9:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se poate tipari, doar ca nu vei mai avea indicator de nivel cerneala.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
yovlad91



Data înscrierii: 01/Feb/2010
Mesaje: 6
Locație: Tecuci, Galati

MesajTrimis: Mar Feb 02, 2010 11:49 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Indicatorul de cerneala nu ma incalzeste cu nimic. Importan e ca pot sa tiparesc Very Happy . Multumesc mult
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosminb



Data înscrierii: 16/Ian/2010
Mesaje: 43

MesajTrimis: Mar Feb 16, 2010 12:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salut
citez in instructiunile kitului de refil pt CLI-521
Citat:
Warning: The level warning system of the refilled cartridge will be deactivated permanently.Refill the cartridge only when the print quality begins to deteriorate and the cartridge is actually out of ink. If you keep on printing without inks for a long time, the print head will be damaged.

-sa inteleg ca daca fac treaba asta dupa refill nu o sa mai vad nivelul de cerneala pentru cartusele refilate. dar daca, la un moment dat, pun cartuse noi originale sau compatibile acest nivel se reactiveaza, el fiind, de fapt, o caracterisitica a chipului de pe cartuse si nu o caracteristica a imprimantei, corect?
- intr-alta ordine de idei,vreo veste despre un Chip Resetter pt PGI-520, CLI-521 adus in RO?(am vazut pe niste site-uri nemtesti o "jucarie" albastra pe la 15-20 Euro)
multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Feb 16, 2010 9:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cosminb a scris:

-sa inteleg ca daca fac treaba asta dupa refill nu o sa mai vad nivelul de cerneala pentru cartusele refilate. dar daca, la un moment dat, pun cartuse noi originale sau compatibile acest nivel se reactiveaza, el fiind, de fapt, o caracterisitica a chipului de pe cartuse si nu o caracteristica a imprimantei, corect?
- intr-alta ordine de idei,vreo veste despre un Chip Resetter pt PGI-520, CLI-521 adus in RO?(am vazut pe niste site-uri nemtesti o "jucarie" albastra pe la 15-20 Euro)
multumesc


Ai inteles exact.

Nici o nouate despre chip resetter. Deocamdata!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sinx



Data înscrierii: 11/Apr/2010
Mesaje: 1
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 11, 2010 5:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare!
Am o imprimanta Canon MP550 si s-a golit cartusul negru. Am vrut initial sa ma duc la un centru specializat pentru o reincarcare dar dupa ce am citit toate cele 10 pagini ale acestui topic m-am razgandit.
Intrucat cartusul este complet gol vreau neaparat sa rezolv problema cat mai repede. In alta ordine de idei, uitandu-ma pe site-ul mediatec am vazut kiturile speciale pentru reincarcari si sunt in dubiu. Folosesc imprimanta ocazional si am reusit sa golesc cartusul original in 6 luni. Intrebarea mea este: Se merita sa iau un kit sau mai bine iau un cartus compatibil? Tinand cont ca o folosesc foarte rar se merita sa iau un cartus original? Astept solutiile dvs intrucat am vazut ca ati raspuns cu profesionalism de fiecare data.
O zi buna va doresc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 8:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sinx a scris:
Salutare!
Am o imprimanta Canon MP550 si s-a golit cartusul negru. Am vrut initial sa ma duc la un centru specializat pentru o reincarcare dar dupa ce am citit toate cele 10 pagini ale acestui topic m-am razgandit.
Intrucat cartusul este complet gol vreau neaparat sa rezolv problema cat mai repede. In alta ordine de idei, uitandu-ma pe site-ul mediatec am vazut kiturile speciale pentru reincarcari si sunt in dubiu. Folosesc imprimanta ocazional si am reusit sa golesc cartusul original in 6 luni. Intrebarea mea este: Se merita sa iau un kit sau mai bine iau un cartus compatibil? Tinand cont ca o folosesc foarte rar se merita sa iau un cartus original? Astept solutiile dvs intrucat am vazut ca ati raspuns cu profesionalism de fiecare data.
O zi buna va doresc.


Diferenta de la ultimele postari este ca intre timp a aparut si resetator pentru cartusele acestea. Desigur, e la pret de 100 si ceva de ron deci se adreseaza mai mult refilatorilor, dar e bine de stiut ca exista nu?

In ceea ce priveste recomandarea, da, merita cartuse compatibile sau chiar originale daca ai bani prea multi, sau daca n-ai indemanare sa faci refill. In fond, daca fol atat de rar imprimanta e egal ce bagi in ea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DEXTER



Data înscrierii: 13/Apr/2010
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mar Apr 13, 2010 8:37 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va salut!Urmaresc de ceva vreme forumul dar acum intru in discutie.Am un Canon MP630 pe care l-am luat prin decembrie 2009 si pe care l-am refilat cu cerneala de la un IP4200(defect)de 2 ori.Merge bine pina la momentul actual, dar daca insist cu aceasta cerneala risc sa stric capul de imprimare?
Am vazut ca aveti si chip reseter ptr cartuse.Daca cartusele dau deja eroare se mai pot reseta?Printul merge cu mesajul de eroare!Va multumesc anticipat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 5 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community