Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

GARANTIE CARTUSE?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
exgalaco



Data înscrierii: 14/Ian/2009
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Ian 14, 2009 10:03 am    Titlul subiectului: GARANTIE CARTUSE? Răspunde cu citat (quote)

In primul rand salut la toata lumea de pe forum, sunt nou pe aici. In al doilea rand as avea si eu o intrebare: la cartusele laser - originale cat si compatibile, se ofera garantie? Imi cer scuze ca postez pe forum dar pe site n-am gasit nimic legat de garantie. O zi buna.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Ian 14, 2009 12:46 pm    Titlul subiectului: Re: GARANTIE CARTUSE? Răspunde cu citat (quote)

exgalaco a scris:
In primul rand salut la toata lumea de pe forum, sunt nou pe aici. In al doilea rand as avea si eu o intrebare: la cartusele laser - originale cat si compatibile, se ofera garantie? Imi cer scuze ca postez pe forum dar pe site n-am gasit nimic legat de garantie. O zi buna.


Desigur, doar ca sunt garantii specifice consumabilelor si nu ca la echipamente.

Ce inseamna asta?
Inseamna ca pe unele cartuse (in general ink) scrie efectiv data expirarii pe cutiuta. Unde nu scrie data se considera ca au garantie 6 luni de la data vanzarii catre tine, cu conditia sa nu le desigilezi in timpul acesta si sa le tii 6 luni desfacute, desigur. Wink

Valabil si pentru cartusele laser, acolo unele au 12 luni de la data livrarii (vanzarii). Atentie, cartusul laser trebuie scuturat inainte de a fi bagat in imprimanta, altfel daca il tii 3 luni pe raft se aduna tonerul intr-o parte si poate sa nu mearga foarte bine, prin scuturare se uniformizeaza in compartiment si totul e ok.

De ce intrebi, ai patit ceva neplacut in acest sens?

Atentie, daca cumva comanzi ceva gresit sau primesti altceva decat ai comandat, desigilarea face imposibila schimbarea cartusului cu altul dorit, deci grija atat la comanda cat si cand primesti cartusul, sa fie fix ce iti trebuie.

Cam atat, nu stiu ce ti-as mai putea spune pe tema...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alyssea2006



Data înscrierii: 06/Dec/2011
Mesaje: 3
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Mar Dec 06, 2011 8:24 pm    Titlul subiectului: Re: GARANTIE CARTUSE? Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
exgalaco a scris:
In primul rand salut la toata lumea de pe forum, sunt nou pe aici. In al doilea rand as avea si eu o intrebare: la cartusele laser - originale cat si compatibile, se ofera garantie? Imi cer scuze ca postez pe forum dar pe site n-am gasit nimic legat de garantie. O zi buna.


Desigur, doar ca sunt garantii specifice consumabilelor si nu ca la echipamente.

Ce inseamna asta?
Inseamna ca pe unele cartuse (in general ink) scrie efectiv data expirarii pe cutiuta. Unde nu scrie data se considera ca au garantie 6 luni de la data vanzarii catre tine, cu conditia sa nu le desigilezi in timpul acesta si sa le tii 6 luni desfacute, desigur. Wink

Valabil si pentru cartusele laser, acolo unele au 12 luni de la data livrarii (vanzarii). Atentie, cartusul laser trebuie scuturat inainte de a fi bagat in imprimanta, altfel daca il tii 3 luni pe raft se aduna tonerul intr-o parte si poate sa nu mearga foarte bine, prin scuturare se uniformizeaza in compartiment si totul e ok.

De ce intrebi, ai patit ceva neplacut in acest sens?

Atentie, daca cumva comanzi ceva gresit sau primesti altceva decat ai comandat, desigilarea face imposibila schimbarea cartusului cu altul dorit, deci grija atat la comanda cat si cand primesti cartusul, sa fie fix ce iti trebuie.

Cam atat, nu stiu ce ti-as mai putea spune pe tema...


salutare tuturor!

ma scuzati daca nu am nimerit bine si eu sunt relativ novice pe aici, am tot incercat sa caut pe forum discutii legate de cartusele/tonerele tip laser compatibile versus cele originale - argumente pro si contra si acesta a fost singurul care a facut vreo referire la subiect

as aprecia enorm daca m-ar putea ajuta cineva cu vreun sfat/opinie profesionala sau personala vizavi de acest subiect sau daca deja exista discutii undeva pe forum sa ma ghidati putin...ideea e ca as dori sa incerc tonerele compatibile tip laser pentru cele 10 imprimante/copiatoare (HP, Canon) pe care le detine firma noastra dar dupa o scurta cercetare a pietei am descoperit cu stupoare ca sunt foarte multe firme care comercializeaza aceste produse aduse atat din import cat si fabricate in tara...m-ar interesa sa stiu cat de practice sunt aceste produse ca raport calitate/pret dar si care sunt cele mai credibile firme din tara de la care as putea sa le achizitionez

orice sfat sau opinie personala este binevenita, multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Dec 07, 2011 8:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Te rog spune-ne ce fel de imprimante laser sunt cele la care faci referire, intrucat nu exista o discutie generala ci doar aplicata pe fiecare model in parte.

In general insa firmele care si-au facut un nume (si aici da-mi voie sa ma umflu si eu in pene ce traditie are Mediatec Team in acest domeniu! Wink ) testeaza produsele compatibile inainte de a comercializa o gama.

In aceasta ordine de idei, cele mai bune cartuse compatibile (si pe care evident ca le vindem) sunt marcile Katun, Sky si Zepoprint (in ordine alfabetica).

Katun e o firma absolut remarcabila (site ****katun****) care are unele cartuse cu caracteristici mai bune decat originalul! (Nu exagerez, am fisele tehnice ale cartuselor cu granulatii, parametri electrostatici samd, deci vorbesc pe concret nu pe povesti).
Problema e insa ca importatorul Katun (noi distribuim dar altcineva le importa) nu aduce mereu toata gama, unele cartuse mai e cand nu sunt pe stocuri sau lipsec cu lunile... Nu e vina Katun ci a importatorului, dar asta e alta poveste.

Sky Print - site ****skyprint.ro - are certificat de calitate elvetian, produsele lor sunt bune, relatia cu ei este una excelenta. La ei exista o mica problema legata de unele cartuse care se intampla sa nu fie pe stoc sau sa dureze mult pana se aduc. Oricum, ideea e ca sunt cartuse bune.

Zepoprint - site ****zepotech.ro - are cartuse de calitate ireprosabila, productia este extrem de flexibila (in sensul ca ce se comanda azi se produce de regula maine) si relatia cu ei este una si mai stransa datorita localizarii in Arad a halei de productie, in schimb aceea este o hala unde se asambleaza cartuse remanufacturate. Adica in carcase de cartuse folosite o data se inlocuiesc toate piesele uzate, piesele in miscare sau degradate, se reumple si gata cartusul (desigur ambalat, sigilat etc).
Unii evita produsele remanufacturate datorita faptului ca unele au carcasele usor matuite sau zgariate (e vorba de carcase folosite si transportate cu miile, deci si la transport se mai freaca unele de altele), dar aici intervine diferenta de pret (cartusele Zepotech sunt cele mai ieftine dintre cele 3) si garantia (toate sunt testate in imprimante de tip adecvat inainte de ambalare, asa ca orice cartus cu probleme cat de mici e schimbat fara discutii in 24 ore de ei).

Concluzia este ca de cele mai multe ori recomandam compatibilele in defavoarea originalelor, desi acelea fiind mai scumpe, Mediatec ar castiga mai mult vanzandu-le! De ce o facem atunci? Smile

Simplu, pentru ca in cazul cartuselor originale, daca exista probleme, nu avem pe cine lua iute la rost. Noi insa in relatia cu clientii trebuie sa inlocuim cartusul, abia pe urma pe cel defect il trimitem la producator, etc, complicat, acte, hartii, timp pierdut si bani blocati in cartus pana se constata ce e cu el etc. In schimb la cele compatibile e simplu: nu merge bine? Il schimbam, punct. Il schimba de fapt firma de compatibile, se uita apoi evident ce are cel defect, dar dupa ce il schimba, nu dam noi banii pe cartusul de schimb pana se lamuresc ei de ce merge prost.

In plus, cu cei de compatibile putem vorbi. Personal, la telefon sau fata in fata. Cu Canon, HP, Lexmark etcetc... vorbesti cu un agent de vanzari de la importator... impersonal.... nu stie tehnic ce poate avea cartusul, alt departament diagnosticheaza astea, dar cu aceia nu ti se da telefon la care sa vb cu ei... Sad

Asadar iti recomand in general compatibilele, si daca tot iei compatibile ia-le pe cele mai ieftine daca iei de la Mediatec, insa recomandarea asta o fac doar pt Mediatec pentru ca la noi si cele mai ieftine sunt garantat de calitate ireprosabila.

Dar repet rugamintea de la inceput - spune EXACT ce imprimante sunt acolo sa vorbim pe concret. Adica iti putem spune pentru care echipament ce tip de compatibil recomandam, Katun, Sky sau Zepoprint.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alyssea2006



Data înscrierii: 06/Dec/2011
Mesaje: 3
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Dum Dec 11, 2011 2:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Te rog spune-ne ce fel de imprimante laser sunt cele la care faci referire, intrucat nu exista o discutie generala ci doar aplicata pe fiecare model in parte.

In general insa firmele care si-au facut un nume (si aici da-mi voie sa ma umflu si eu in pene ce traditie are Mediatec Team in acest domeniu! Wink ) testeaza produsele compatibile inainte de a comercializa o gama.

In aceasta ordine de idei, cele mai bune cartuse compatibile (si pe care evident ca le vindem) sunt marcile Katun, Sky si Zepoprint (in ordine alfabetica).

Katun e o firma absolut remarcabila (site ****katun****) care are unele cartuse cu caracteristici mai bune decat originalul! (Nu exagerez, am fisele tehnice ale cartuselor cu granulatii, parametri electrostatici samd, deci vorbesc pe concret nu pe povesti).
Problema e insa ca importatorul Katun (noi distribuim dar altcineva le importa) nu aduce mereu toata gama, unele cartuse mai e cand nu sunt pe stocuri sau lipsec cu lunile... Nu e vina Katun ci a importatorului, dar asta e alta poveste.

Sky Print - site ****skyprint.ro - are certificat de calitate elvetian, produsele lor sunt bune, relatia cu ei este una excelenta. La ei exista o mica problema legata de unele cartuse care se intampla sa nu fie pe stoc sau sa dureze mult pana se aduc. Oricum, ideea e ca sunt cartuse bune.

Zepoprint - site ****zepotech.ro - are cartuse de calitate ireprosabila, productia este extrem de flexibila (in sensul ca ce se comanda azi se produce de regula maine) si relatia cu ei este una si mai stransa datorita localizarii in Arad a halei de productie, in schimb aceea este o hala unde se asambleaza cartuse remanufacturate. Adica in carcase de cartuse folosite o data se inlocuiesc toate piesele uzate, piesele in miscare sau degradate, se reumple si gata cartusul (desigur ambalat, sigilat etc).
Unii evita produsele remanufacturate datorita faptului ca unele au carcasele usor matuite sau zgariate (e vorba de carcase folosite si transportate cu miile, deci si la transport se mai freaca unele de altele), dar aici intervine diferenta de pret (cartusele Zepotech sunt cele mai ieftine dintre cele 3) si garantia (toate sunt testate in imprimante de tip adecvat inainte de ambalare, asa ca orice cartus cu probleme cat de mici e schimbat fara discutii in 24 ore de ei).

Concluzia este ca de cele mai multe ori recomandam compatibilele in defavoarea originalelor, desi acelea fiind mai scumpe, Mediatec ar castiga mai mult vanzandu-le! De ce o facem atunci? Smile

Simplu, pentru ca in cazul cartuselor originale, daca exista probleme, nu avem pe cine lua iute la rost. Noi insa in relatia cu clientii trebuie sa inlocuim cartusul, abia pe urma pe cel defect il trimitem la producator, etc, complicat, acte, hartii, timp pierdut si bani blocati in cartus pana se constata ce e cu el etc. In schimb la cele compatibile e simplu: nu merge bine? Il schimbam, punct. Il schimba de fapt firma de compatibile, se uita apoi evident ce are cel defect, dar dupa ce il schimba, nu dam noi banii pe cartusul de schimb pana se lamuresc ei de ce merge prost.

In plus, cu cei de compatibile putem vorbi. Personal, la telefon sau fata in fata. Cu Canon, HP, Lexmark etcetc... vorbesti cu un agent de vanzari de la importator... impersonal.... nu stie tehnic ce poate avea cartusul, alt departament diagnosticheaza astea, dar cu aceia nu ti se da telefon la care sa vb cu ei... Sad

Asadar iti recomand in general compatibilele, si daca tot iei compatibile ia-le pe cele mai ieftine daca iei de la Mediatec, insa recomandarea asta o fac doar pt Mediatec pentru ca la noi si cele mai ieftine sunt garantat de calitate ireprosabila.

Dar repet rugamintea de la inceput - spune EXACT ce imprimante sunt acolo sa vorbim pe concret. Adica iti putem spune pentru care echipament ce tip de compatibil recomandam, Katun, Sky sau Zepoprint.


multumesc frumos pentru raspunsul prompt si informatiile extrem de utile de care sincera sa fiu nu aveam cunostinta...asa imi dau seama ca tema aferenta tonerelor compatibile este destul de vasta, banuiam ca exista o piata destul de larga pentru acest tip de produs, dar nu am avut si nu am putut obtine pana acum o informatie concreta despre ele, de intrebat am intrebat de ele dar cum fiecare isi vede de interesul lui, adica obtinerea de profit cat mai mare tot timpul am primit acelasi tip de raspuns...cum ca sunt ok dar tot mai bune sunt cele originale care dupa parerea mea au pretul putin cam umflat, sincer nu stiu in ce masura platim calitatea produsului si in ce proportie marca producatorului

dar cum spuneam sunt novice in domeniu...si ma bucur ca am ajuns in locul potrivit in care sa obtin niste raspunsuri viabile in acest sens.

echipamentele/tonerele folosite de noi sunt de tip laser (imprimante/copiatoare) - HP (HP 42A (LJ4250/4350), 05 X(CE505A), HP 51X, si Canon (Q2612A (LJ/1005/1010/1012/1015), C-EXV18 (IR1018/1022)

De asemenea as dori sa ma intersesez de cei care comercializeaza aceste tipuri de compatibile, am tot primit diverse oferte de la firme care comercializeaza aceste produse, as enumera cateva Printopia, Echo Plus, Manoprinting, ce parere aveti despre acestea in comparatie cu cele enumerate mai sus?

multumesc frumos si o zi placuta in continuare! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alyssea2006



Data înscrierii: 06/Dec/2011
Mesaje: 3
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Dum Dec 11, 2011 2:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Te rog spune-ne ce fel de imprimante laser sunt cele la care faci referire, intrucat nu exista o discutie generala ci doar aplicata pe fiecare model in parte.

In general insa firmele care si-au facut un nume (si aici da-mi voie sa ma umflu si eu in pene ce traditie are Mediatec Team in acest domeniu! Wink ) testeaza produsele compatibile inainte de a comercializa o gama.

In aceasta ordine de idei, cele mai bune cartuse compatibile (si pe care evident ca le vindem) sunt marcile Katun, Sky si Zepoprint (in ordine alfabetica).

Katun e o firma absolut remarcabila (site ****katun****) care are unele cartuse cu caracteristici mai bune decat originalul! (Nu exagerez, am fisele tehnice ale cartuselor cu granulatii, parametri electrostatici samd, deci vorbesc pe concret nu pe povesti).
Problema e insa ca importatorul Katun (noi distribuim dar altcineva le importa) nu aduce mereu toata gama, unele cartuse mai e cand nu sunt pe stocuri sau lipsec cu lunile... Nu e vina Katun ci a importatorului, dar asta e alta poveste.

Sky Print - site ****skyprint.ro - are certificat de calitate elvetian, produsele lor sunt bune, relatia cu ei este una excelenta. La ei exista o mica problema legata de unele cartuse care se intampla sa nu fie pe stoc sau sa dureze mult pana se aduc. Oricum, ideea e ca sunt cartuse bune.

Zepoprint - site ****zepotech.ro - are cartuse de calitate ireprosabila, productia este extrem de flexibila (in sensul ca ce se comanda azi se produce de regula maine) si relatia cu ei este una si mai stransa datorita localizarii in Arad a halei de productie, in schimb aceea este o hala unde se asambleaza cartuse remanufacturate. Adica in carcase de cartuse folosite o data se inlocuiesc toate piesele uzate, piesele in miscare sau degradate, se reumple si gata cartusul (desigur ambalat, sigilat etc).
Unii evita produsele remanufacturate datorita faptului ca unele au carcasele usor matuite sau zgariate (e vorba de carcase folosite si transportate cu miile, deci si la transport se mai freaca unele de altele), dar aici intervine diferenta de pret (cartusele Zepotech sunt cele mai ieftine dintre cele 3) si garantia (toate sunt testate in imprimante de tip adecvat inainte de ambalare, asa ca orice cartus cu probleme cat de mici e schimbat fara discutii in 24 ore de ei).

Concluzia este ca de cele mai multe ori recomandam compatibilele in defavoarea originalelor, desi acelea fiind mai scumpe, Mediatec ar castiga mai mult vanzandu-le! De ce o facem atunci? Smile

Simplu, pentru ca in cazul cartuselor originale, daca exista probleme, nu avem pe cine lua iute la rost. Noi insa in relatia cu clientii trebuie sa inlocuim cartusul, abia pe urma pe cel defect il trimitem la producator, etc, complicat, acte, hartii, timp pierdut si bani blocati in cartus pana se constata ce e cu el etc. In schimb la cele compatibile e simplu: nu merge bine? Il schimbam, punct. Il schimba de fapt firma de compatibile, se uita apoi evident ce are cel defect, dar dupa ce il schimba, nu dam noi banii pe cartusul de schimb pana se lamuresc ei de ce merge prost.

In plus, cu cei de compatibile putem vorbi. Personal, la telefon sau fata in fata. Cu Canon, HP, Lexmark etcetc... vorbesti cu un agent de vanzari de la importator... impersonal.... nu stie tehnic ce poate avea cartusul, alt departament diagnosticheaza astea, dar cu aceia nu ti se da telefon la care sa vb cu ei... Sad

Asadar iti recomand in general compatibilele, si daca tot iei compatibile ia-le pe cele mai ieftine daca iei de la Mediatec, insa recomandarea asta o fac doar pt Mediatec pentru ca la noi si cele mai ieftine sunt garantat de calitate ireprosabila.

Dar repet rugamintea de la inceput - spune EXACT ce imprimante sunt acolo sa vorbim pe concret. Adica iti putem spune pentru care echipament ce tip de compatibil recomandam, Katun, Sky sau Zepoprint.


Am uitat sa intreb de ceea ce ma intereseaza de fapt...stiu ca interesul acestui forum nu este pentru acest tip de informatie, dar daca tot am intrat in paine si sper ca nu sunt deplasata ca solicit, as avea nevoie si de niste date de contact de la voi (daca tot v-ati umflat in pene! Wink ) in vederea cererii unei oferte de pret pentru tonerele fplosite de echipamentele noastre

in speranta ca raspunsul este favorabil, binenteles pentru noi, va doresc o zi buna in continuare!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Dec 12, 2011 7:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

alyssea2006 a scris:
Am uitat sa intreb de ceea ce ma intereseaza de fapt...stiu ca interesul acestui forum nu este pentru acest tip de informatie, dar daca tot am intrat in paine si sper ca nu sunt deplasata ca solicit, as avea nevoie si de niste date de contact de la voi (daca tot v-ati umflat in pene! Wink ) in vederea cererii unei oferte de pret pentru tonerele fplosite de echipamentele noastre

in speranta ca raspunsul este favorabil, binenteles pentru noi, va doresc o zi buna in continuare!


Pentru a obtine preturile de reseller ale produselor noastre in general, deci si ale tonerelor, dupa inscrierea ca utilizator pe site ****mediatec.ro trimite un mail pe reseller@mediatec.ro cu copie dupa CUI atasata.

Dupa verificare contului tau i se va aplica un discount care variaza de la grupa la grupa de produse, ideea e ca dupa aplicarea acestuia vei vedea la orice produs intri logat cu parola si userul tau preturile cu adaos mai mic, special concepute pentru tine.

Scrie si aici asta: http://****mediatec.ro/article--distributie--1907.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Dec 21, 2011 12:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare sirespectele mele.pai, dupa citirea cu atentie a postarilor dvs...mie unul nu imi place termenul "va umflati in pene" stimat utilizator "@alyssea2006"...eu unul, parerea mea, v-as fi trimis la cei pe care-i cunosc virgula ca fiind prestatori care folosesc tonere de refill universale si care au angajati care "fac experiente de refill" pe cartusele clientilor care le calca pragul firmei patronilor lor...;
1. nu intotdeauna firmele "cu nume" dau aceeasi atentie profesionala subiectului adus in discutie de eventualul client(care client "duce" vorba mai departe despre parerea proprie asupra felului in care a fost tratat de catre angajatii firmei "cu renume"...caz concret, patit de mine..."am um copiator canon pc860, doresc si eu "praf" ca sa umplu cartusul....trebuie sa mentionez ca eram la capitolul "desfacut orice exista ca suruburi la caruse" in acea perioada...si..."marmiza" de la casa de marcat, a considerat dansa precum ca(acum ca stiu despre ce este vorba) imi da un flacon de 140 grame de toner hp p1005...eu de buna credinta(prostia se plateste) cumpar (ulterior)aparat de "dat gauri" in cartusul E30, dau doua gauri si...duc cartusul clientului......nu mai trebuie sa descriu ce si cum au urmat discutiile ulterioare...am pierdut clientul...dar ulterior discutiilor am curatat oglinzile si interiorul aparatului,demontat si curatat (fara alta remuneratie);
2. nu intotdeauna trebuie sa ai incredere in firmele "de bloc"...de apartament de bloc, adicatelea...cum sunt si eu, cel care scriu acum...majoritatea folosesc materiale "universale" pentru refill, spre uzura componentelor interne ale aparatului dvs...pt.mine cuvantul "universal" atat la toner cat si la cerneala pt.cartuse inkjet este,dpdv al meu,reducerea duratei de functionare la cel mult o(una) refilare si la uzura nejustificata a componentelor interne ale aparatului dvs.(e buna reclama pe care mi-o fac?)..eu unul nu va recomand o firma ca a mea...pacalesc clientii, inlocuiesc componentele originale ale cartuselor laser, le "zgariesc" intentionat ca vsa le schimb cu altele noi.....
3.ce as face eu ibn locul dvs? in primul rand, pe acest forum pe care v-ati inregistrat, fara sa fiti obligat sa purcedeti la aceasta procedura, nu se folosesc cuvinte de genul "va umflati in pene"...eu unul consider ca este vb de modul de adresare pentru cei carora le cereti ajutor si indrumare in rezolvarea doleantelor dvs.PUNCT. daca dvs as avea ocazia sa ma solicitati in a va rezolva astfel de probleme, cu expresia "va umflati in pene" de mult puneam ...pisica de paza pe dvs...in limitele bunului simt, bineinteles...
4.parerea mea, va recomand sa fiti client principiului "calitate si apoi pretentii" plus o buna-cuviinta cu care sa va adresati personalului firmei pe care ati ales-o ca service in ceea ce priveste doleantele dvs( va asigur ca vorba circula despre cei care "fac treaba buna" desi la un moment dat se pare cum ca este cam scump fata de firma XZY din centru sau de la periferie);
5.respectele mele ca intotdeauna si,daca am fost deplasat in ceea ce priveste gandirea mea, rog sa fiu corectat in termenii cei mai duri din partea staff-ului tehnic al familiei MEDIATEC.
6.poate, dac a imi da Dumnezeu zile, o sa mai am onoarea sa mai postez si sa ajut , in limita cunostintelor mele, pe toti cei care solicita ajutor....asta este spiritul CRACIUNULUI pentru anul 2011_2012....haideti sa fim si noi oameni si sa uitam, macar pt o clipa, de profit...ziceti dvs in ce zi se poate realiza asa ceva...dar anul asta, 2011, nu 2012....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community