Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Canon Pixma IP4500

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
gpopica



Data înscrierii: 04/Mai/2009
Mesaje: 8

MesajTrimis: Lun Mai 04, 2009 7:52 pm    Titlul subiectului: Canon Pixma IP4500 Răspunde cu citat (quote)

Canon Pixma IP 4500. Am achizitionat-o acum cateva zile la mana a doua si in loc de culoarea rosu printeaza galben. M-am chinuit doua zile la ea am desfacut capul de printare l-am spalat l-am lasat in alcool l-am suflat dupa care l-am asamblat si am dat o printare a unei poze. Jumatate din pagina a printat bine dupa care a aprut din nou galbenul.Aveti idee care ar putea fi cauza?Sa fie duzele de la rosu infundate?Dar atunci de ce dupa o spalare riguroasa a printat rosu perfect o jumatate de pagina.Va multumesc pentru raspuns.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gpopica



Data înscrierii: 04/Mai/2009
Mesaje: 8

MesajTrimis: Lun Mai 04, 2009 8:06 pm    Titlul subiectului: Tot eu Răspunde cu citat (quote)

Stie cineva unde se mai poate gasi o imprimanta Canon Pixma IP4500 si eventual un cap de imprimare?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mai 05, 2009 10:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pentru cap de printare vezi la pagina de contact a mediatec http://****mediatec.ro/contact de ce zona apartii si ia legatura cu departamentul coresp, si iti dau ei pret si termen de livrare, dar din cate stiu e scump ca naiba, peste 250 lei capul de printare....

Capul nu se poate desfunda cu alcool. Eventual cu apa fierbinte sau chiar abur sub presiune. Ar fi bine sa-l duci la desfundat, sunt firme in acest domeniu.... de unde esti? localitate...?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gpopica



Data înscrierii: 04/Mai/2009
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mar Mai 05, 2009 12:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut. Sunt din Medias.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gpopica



Data înscrierii: 04/Mai/2009
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mar Mai 05, 2009 12:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si totusi nu a intalnit nimeni fenomenul acesta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Mai 05, 2009 12:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Singura explicatie este ca ti s-a infundat magenta, dar rosul care vrei tu sa-l tiparesti are si componenta de galben (deci nu e magenta curat), caz in care daca magenta nu poate iesi pe duze galbenul e singurul care atinge foaia.

Rosul cunoscut de noi nu e magenta. E un fel de magenta + un pic de galben.

Nu stiu care e sit in Medias, in fond ar trebui sa desfunzi capul de printare. citeste aici METODA FORTARII LA CALD : http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?p=7#7
sau apelaza la o firma specializata in acest sens.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gpopica



Data înscrierii: 04/Mai/2009
Mesaje: 8

MesajTrimis: Vin Mai 08, 2009 9:55 am    Titlul subiectului: IP4500 Răspunde cu citat (quote)

Am reusit zic eu sa-l desfund cu ultrasunete dar totusi inca nu printeaza cum trebuie. Are niste dungi galbene. Oare nu e desfundat in totalitate sau e o alta cauza.Cum pot sa pun o poza cu o listare sa vedeti si voi despre ce este vorba?[/img]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Mai 08, 2009 10:04 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O ridici pe blogul tau, dupa aia dai pe ea click-dreapta si in opera ai "copy image adress", in explorer ai "proprietati" unde vezi "Adress (URL)".
Cu adresa imaginii in varful mouse-ului te muti pe forum, deschizi un "reply" aici si copiezi adresa, dupa care o selectezi si apesi butonul "Img" de deasupra campului de editare.

Exemplu

Aici: http://mediatecforum.blogspot****/
exista o poza, sa zicem cea de mai de jos cu cartusul.
Ma duc pe ea, dau click drerapta si copiez adresa http://1.bp.blogspot****/_OhrHZ1d0qSM/ScNBHacWpkI/AAAAAAAAACI/tudnYTwwjkk/s320/cartusel.jpg
Apoi o pun aici si o selectez cu mouse dupa care apas Img, trebuie sa arate ceva de genul
[img] http://1.bp.blogspot****/_OhrHZ1d0qSM/ScNBHacWpkI/AAAAAAAAACI/tudnYTwwjkk/s320/cartusel.jpg [/img]

Dar cand dai preview, va arata asa Laughing :


Daca n-ai blog, pune poza la mine pe mail, iuliu.ciupe-vaida@mediatec.ro si o postez eu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dalia



Data înscrierii: 07/Iun/2009
Mesaje: 1

MesajTrimis: Dum Iun 07, 2009 9:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am aceiasi problema la o imprimanta Canon Pixma ip 3500, nu mai scoate rosu, i-am facut refill de cateva ori cartuselor, spuneti-mi, va rog, daca se mai poate curata capul de printare si cum, sunt din baia mare , la un service de imprimante au spus ca nu se baga la asa ceva si am mare nevoie de imprimanta pentru materiale didactice.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Iun 09, 2009 8:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se curata asa: http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=3&start=0 (vezi metoda desfundarii la cald/cu ultrasunete)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nana



Data înscrierii: 03/Iun/2009
Mesaje: 9
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 14, 2009 8:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incearca sa mergi la Sory in Sibiu ca au aparat de curatat cu ultrasunete si au mai desfundat capete de print Canon. Ia legatura cu domul Alexandru Trasca de la departamentul Cartuse. Adresa si punctele de lucru le gasesti pe site ****sory.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Dec 16, 2009 11:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...dupa care da-ne si noua de stire cum s-a rezolvat. Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community