Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

imprimanta photo A3

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
eperdos



Data înscrierii: 26/Iun/2008
Mesaje: 32

MesajTrimis: Mie Iun 03, 2009 11:02 am    Titlul subiectului: imprimanta photo A3 Răspunde cu citat (quote)

as vrea sa imi iau o imprimanta photo A3 si eram convins sa iau un epson R1900 dar vad ca nu exista cerneala compatibila la bidonase.

poate cineva sa imi o solutie? exista totusi posibilitatea de a cumpara cerneala compatibila la bidonas?

poate o alta imprimanta?

merci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Iun 03, 2009 2:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu exista pentru ca au facut cartusele pe alta filosofie decat cea cyan-magenta-yellow, cu cartuse oranj, optimizatoare de luciu, negru-matt si alte aiureli, care se pot obtine doar prin metode empirice, Inktec inca nu are cernelurile de rigoare.

Asta inseamna ca se poate folosi E0005 pentru negru si negru-mat, yellow pentru galben, la magenta clar merge magenta dar oranj... stiu prieteni care pur si implu au combinat yellow cu magenta si au nimerit-o, dar astea nu sunt opinii de pus pe front=page la Mediatec, clar nu...?

Deci, deocamdata nu recomand.

Sfatul meu, si o spun a mia oara, este sa va interesati de posibilitatile de refill a unei imprimante inainte de a o achizitiona.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mirnassam



Data înscrierii: 23/Sep/2010
Mesaje: 2
Locație: Siret

MesajTrimis: Joi Sep 23, 2010 1:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare!
As dori sa cumpar si eu o imprimanta pentru a printa fotografii format A3 si nu pot sa imi dau seama ce sa cumpar. Investitia as vrea sa fie de 1000-1200 de lei si costurile de intretinere sa fie reduse. Personal inclin sper Canon pixma IX400, dar se pot gasi imprimante asemanatoare si la pret apropiat si la HP si Epson.
Ati putea sa ma ajutati sa iau o decizie?
Multumesc mult!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Sep 23, 2010 7:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

IX 400 nu cred ca se mai fabrica. Recomandarea mea ar fi un Epson stylus 1400. Printeaza la fel de bine ca un Canon dar capul de print tine mai mult.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mirnassam



Data înscrierii: 23/Sep/2010
Mesaje: 2
Locație: Siret

MesajTrimis: Vin Sep 24, 2010 9:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am gresit cand am scris
Ma refeream la Canon IX 4000.
La reincarcari e mai rentabil Epson stylus 1400 decat Canon IX4000?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin Sep 24, 2010 10:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Banuiesc ca toata lumea s-a referit la IX 4000, dar din cate stiu si eu nu se mai fabrica, decat IX 7000 (care merg cu cartuse PGI-7 si PGI-9), dar daca mai gasiti pe undeva IX-4000 luati-o linistit.
Cele mai mici costuri se obtin folosind un sistem CISS (ma refer la un volum mediu-mare de printare), care cele mai recomandate se pare ca sunt cele montate pe Epson.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community