Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Samsung SCX-4300 reset soft
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Vin Iul 16, 2010 7:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salut. fixul ver. 1.21 functioneaza perfect.probat de mine....multumim dl.Ghiocel pentru ajutor...sa vedem ce o fi cu versiunile urmatoare, la imprimantele fabricate dupa ianuarie 2010...am inteles ca samsungul "lucreaza" la ceva "balarii" in fixurile ce vor apare pe ici pe colo....toate cele bune
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Sâm Iul 17, 2010 9:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zarzarel a scris:
salut. fixul ver. 1.21 functioneaza perfect.probat de mine....multumim dl.Ghiocel pentru ajutor...sa vedem ce o fi cu versiunile urmatoare, la imprimantele fabricate dupa ianuarie 2010...am inteles ca samsungul "lucreaza" la ceva "balarii" in fixurile ce vor apare pe ici pe colo....toate cele bune


Bună ziua, Dan
..biceman, a postat soluția pentru SCX-ul 4300 V1.21. Îi mulțumim pentru altruismul de care a dat dovadă și spiritul de echipă arătat.
Încă o dată ..mulțumim biceman.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Iul 17, 2010 12:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

respecte.nu vreau sa fiu carcotas, dar...stimate coleg Ghiocel se pare ca nu aveti dreptate, mai ales ca ati mai dat "softuri" si solutii si, drept multumire, vi s-a raspuns cum ca "incearca tu mai intai si nu mai tine pumnii pentru confirmarea softului de catre altii" - asta pe alt forum decat acesta.....
aici...mai jos:
http://****copierservice.ro/forum/index.php?topic=1788.0
la raspunsul dvs.nr.5 este tot data de 13 iulie 2010 ora 07.02.00, pe cand postarea colegului biceman este postata aici tot pe data de 13 iulie 2010 dar la ora 5.47 pm.....ca sa nu mai zic de faptul ca banuiam ca dl.mausica si dl.merlingerin au folosit fixul 1.21 inaintea tuturor, pe propria piele(cum se zice)....dar sa las carcoteala si sa-i multumesc si eu dl.biceman pentru ca, dupa logica mea, mi-a confirmat ca fixul 1.21 functioneaza.. eu am folosit fixul 1.21 pe 15.07.2010 pe la ora 11.30 a.m. dupa ce am vazut discutiile de pe aceste doua forumuri. in concluzie, multumesc inca odata tuturor celor care au ajutat la gasirea solutiei cu fixul 1.21.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
biceman



Data înscrierii: 08/Apr/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Sâm Iul 17, 2010 2:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu am stiut de forumul copierservice. Am gasit solutia pe un site rusesc, pe care l-am tradus cu google translate, ca nu intelegeam nimic cu literele alea chirilice... am incercat cum se zice pe propria piele, a mes OK si am postat raspunsul pe softpedia (acolo am activitate mai mare)... apoi am pus linkul aici. Oricum nu conteaza care e primul/ultimul/etc, ma bucur ca am ajutat cateva persoane Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Sâm Iul 17, 2010 8:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bună seara, tuturor
..ce bine ar fi, dacă de fiecare dată problemele s-ar putea rezolva și fără inevitabilele racile omenești; vezi .....
Acum, vorba lui biceman, bine că s-a rezolvat; nu mai contează cine sau când. Esențială este munca în echipă, echipă în care fiecare membru ar trebui să dea cât mai mult ca o dovadă de respect pentru toți ceilalți.


PS ..multe scuze vis-a-vis de Iulius, pentru că este destul de off topic acest răspuns
SĂNĂTATE


Ultima modificare efectuată de către Ghiocel la Mie Dec 01, 2010 6:52 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Iul 19, 2010 8:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Niciun stress, offtopic e bine cata vreme nu e reclama (de aia evidenta) sau se lungeste f mult, daca se lungeste este si "canapea" pe forum, dupa cum ati vazut Smile deci este unde povesti sau consulta labilii psihici Cool

Forumul pomenit mai sus e excelent, ****fixya**** era bun dar mai nou e putin pe free si mult pe bani... ****fixyourownprinter****... mai sunt, si e ok sa le pomenim cand e nevoie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 21, 2010 9:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici versiunea 1.22 nu are solutie de fix deocamdata, insa la 1.23 e mai tragic; cartusul de start este dotat cu chip initial de 700 pagini !!
Pentru 1.22 am flash-ul original...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 15, 2010 11:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1.22 se fixeaza cu 1.21.
Pentru 1.23 a aparut solutie de fix !
Ramane de vazut cu 1.25...
_________________
0747.454.998
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
johnny1979



Data înscrierii: 17/Noi/2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie Noi 17, 2010 5:04 pm    Titlul subiectului: Samsung SCX-4300 fix firmware 1.23 Răspunde cu citat (quote)

Samsung SCX-4300 fix firmware 1.23
Unul functionabil si gratuit il puteti downloada de pe
http://****fixme.ro/fix-and-solutions/samsung-scx-4300-fix-firmware
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Noi 17, 2010 5:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai sa va pun si eu una, cat is eu de admin Smile :

Am un SCX-4100 si un laptop cu Win7 x64;
Multifunctionala laser are iesire de aia paralela dar am cumparat adaptor paralel/USB, nicio problema pana aici.

Pot printa la imprimanta, merge copierea fara probleme dar nu vede Win7 scannerul nicicum, din niciun soft, fie cel de la Samsung nativ fie altul.

Aveti solutie la asta? Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gallov_n



Data înscrierii: 30/Noi/2010
Mesaje: 14
Locație: Sighetu Marmatiei

MesajTrimis: Mar Noi 30, 2010 6:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare lume !
As avea si eu o problemuca cu o multifunctionala samsung scx4300. As avea nevoie de un fix pt. versiunea 1.23. Ma poate ajuta cineva ?
Va pot ajuta si eu la o adica.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Noi 30, 2010 8:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ia legatura cu Ghiocel, aici pe forum.
Exista solutie si pentru versiunea 1.25.
Vezi si aici :
http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=748
_________________
0747.454.998
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
raresvintea



Data înscrierii: 08/Dec/2009
Mesaje: 5

MesajTrimis: Vin Noi 23, 2012 2:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am scx-ul 4300, i-am facut 3 refiluri si a necesitat schimbarea cilindrului. Intrebare: La cate schimbari ale cilindrului rezista un cartus original? Precizez ca nu are rezervor pt toner rezidual.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Noi 24, 2012 11:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.ma mir ca la al 3-lea refill ai schimbat cilindrul cartusului.de obicei, cilindrul rezista la 5-6 refilari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community