Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

ml1640 noutati constatate "pe viu"

 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 11:56 am    Titlul subiectului: ml1640 noutati constatate "pe viu" Răspunde cu citat (quote)

la cartusul de start cu care vine imprimanta samsung ml1640, se poate face resetarea in modul aratat la topic-urile de mai jos(faza cu resetarea).nu se scoate cilindrul acela sau, daca s-a pierdut, se inlocuieste cu o fuzibila de 50-65 mA, dupa care se face resetarea.in schimb, la cartusele noi achizitionate din comert, acestea au chip si mie nu mi-a iesit resetarea.am pus siguranta de 50 mA, si am incercat resetarea - NU A FUNCTIONAT.sa incerc sa scot chip-ul de pe cartus si sa fac resetarea din nou?oare nu se pune placa imprimantei in pericol cu atatea resetari?va multumesc pentru rabdare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corsar



Data înscrierii: 29/Mai/2009
Mesaje: 58
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 12:38 pm    Titlul subiectului: resetare adevarata Răspunde cu citat (quote)

sper sa nu ma certe nimeni pentru ca intervin si eu Razz

dupa un refil la cartusul original, imprimanata mai merge cateva sute de pagini....nu mai stiu exact cate, dupa care efectiv se blocheaza.....

o resetare adevarata la ml 1640 se face ca aici
http://****ots45.ru/support/samsung1640.html

e vorba de un strap pe placa de baza care se face numai cand se monteaza un cartus refilat si apoi se desface
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Iul 02, 2009 12:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

V-am mutat conversatia unde-i este locul, adica la topicul care are si indicatiile de resetare pe placa.

Adica aici: http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=238

Aici inchid, continuati acolo pls.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community