Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Hartie pentru coperti DVD

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
polo07



Data înscrierii: 30/Aug/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Sep 23, 2009 6:48 pm    Titlul subiectului: Hartie pentru coperti DVD Răspunde cu citat (quote)

sal am si eu o mica problema as dori sa imi fac niste coperti ptr dvd dar sa fie mai pro nu hartie daia de 80 gr:) am canono ip 4600 si nu prea stiu ce foaie sa iau poate ma ajutati voi va multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
corsar



Data înscrierii: 29/Mai/2009
Mesaje: 58
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 1:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salut
este hrtie foto de la 160-170 gr in sus
daca ti se pare scumpa ia hartie MONDI IQ SELECTION de 120 gr
mai este si un fel de hartie speciala pentru imprimante inkjet, dar si asta e scumpa
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 6:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://****cartuseonline.ro/Medii-de-imprimare-a4.html

ITP-7210 = 105g/mp, 100 coli - 32,86 lei, hartie speciala de inkjet pt printare color de inalta rezolutie.

Sau M19 = 190g/mp, 50coli - 21,47 lei e chiar hartie foto.

Nu te lasa derutat ca e mata, de fapt e mata in sensul ca nu are oglinda aia de luciu deasupra, dar reflecta bine, plus ca la coperti DVD luciul il da nailonul sub care intra coperta, nu-ti mai trebuie luciu si pe hartie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
polo07



Data înscrierii: 30/Aug/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 2:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

va multumesc ptr ajutorul acordat:D dar ce ziceti de cea de 280g care este mata:D ITP-20SEP ca am inteles ca cu cat gramaju e mai mare cu atat e mai buna care sa o cumpar:D?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 2:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, gramajul nu are legatura cu calitatea ci are legatura cu "tinuta", calitate impusa doar la poze, nu la coperti care sunt oricum dublate de folie de plastic transparenta.

Mai mult decat atat, copertile tiparite pe hartie cu gramaj mare pot sa se muleze mai greu pe colturile carcasei, tensionand urat folia PVC, trebuie sa mai pierzi timpul sa faci indoituri exact la colturi ca sa culce frumos... te complici inutil, crede-ma.

Nu ma intelege gresit, castiga mai mult firma mea daca-ti vinde hartie la gramaj mai mare, dar plange sufletul in mine sa nu iti ofer ce trebe pt coperti, adica hartie nu foto si nu lucioasa, ci de rezolutie inalta si la max 100~110g/mp. Redare impecabila, asezare usoara pe colturile carcasei, etc. Ai incredere in mine, e mai buna aceea usoara pt ce vrei tu. ITP-7210
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
polo07



Data înscrierii: 30/Aug/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 3:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mersi ptr raspuns Smile miai fost de mare ajutor deci in concluzie cumpar ITP-7210 Sau M19 care e photo? care crezi ca e mai buna cea de inalta rezolutie sau cea photo? va multumesc si nu va mai stresez pe urma:DVery Happy

Ultima modificare efectuată polo07 la Joi Sep 24, 2009 3:24 pm, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 3:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parerea mea este ca cea de inalta rezolutie este mai buna in cazul tau.
Pentru ca, repet, NU printezi poze, ci imagini pe o coperta. Si coperta nu e poza, nici nu e cazul sa fie.

Oricum, la banii aia eu zic ca merita sa iei ITP-7210 si vezi daca esti multumit de rezultate. N-ai ce pierde.

Eu zic ca vei fi mai mult decat multumit. Cool

Revino sa ne impartasesti si noua.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
polo07



Data înscrierii: 30/Aug/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 3:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si apropo Offtopic: cum as putea sa incarc cartusele ip 4600 cu kit refill de la dvs fara sa imi dea eroarea aceea de chip ca nu mai citeste cartusul? ce imi recomandati sa cumpar cipuri ptr cartuse sau sa cumpar cartuse cu tot cipuri? sau o alta solutie daca mai exista va multumesc anticipat sper sa nu va suparati pe mne ca pun atatea intrebari dar sunt cam noob in acest domeniu si am vazut ca, chiar aveti de munca pe acest forum si va felicit ptr tot efortul pe care il depuneti:)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Sep 24, 2009 3:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LOL merci de aprecieri, forumul e pasiunea mea la fel cum mamagementul Zonei de Vest a tarii in ceea ce priveste distributia e meseria. Deci nu mai e munca forumul, daca face placere, nu? E ca si cum ai zice "vai, ce-am mai muncit la femeia asta...!!!" LOOL

Inapoi la "munca" deci

Intrebare la offtopic: Refilezi cartusul si nu mai scrie imprimanta, deci nu mai recunoaste cartusul deloc? Stiam ca nu mai indica nivelele de cerneala, dar daca nu le mai recunoaste e bai...

Iti recomand sa achizitionezi un CISS (sistem de alimentare continuua) care vine cu cartuse care se autoreseteaza, cu conditia sa foloseti in el tot cerneala Inktec. Deci iei CISS-ul gol si cerneala Inktec separat la 100ml, ori de la furnizorul de CISS (de ex Powertrust, gaseti pe Google) sau chiar de la Mediatec direct.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community