Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Gri-ul e albastru verde

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
GVS



Data înscrierii: 20/Iul/2009
Mesaje: 8

MesajTrimis: Vin Sep 25, 2009 12:28 am    Titlul subiectului: Gri-ul e albastru verde Răspunde cu citat (quote)

Salut!
Am o imprimanta HP Photosmart C5380 All in One.Sunt multumit,mai ales pentru ca am de tras multe cd dvd...
Am insa aceasta problema deranjanta:nuanta de gri ,niciodata nu e gri,este mai degraba o nuanta smarald(albastru-verde).Negrul e ok.
Cartusele sunt refill...
Am patit acelas necaz si la un centru de imprimare,unde am dat si o groaza de bani ,iar "tipograful" a ridicat din umeri.
Imi puteti da o solutie?
Un sfat?
In ce priveste refillul:am citit tot ce am gasit despre aceasta imprimanta,am intrebat in dreapta,in stanga,si nu am aflat exact cum se face,asa ca am actionat"dupa ureche".Mi-am cumparat seringi si tus,dar am "macelarit"cartusele,le pot folosi dar arata ingrozitor,deci,as fi recunoscator si pentru un sfat avizat in problema asta...
Multumesc anticipat.GS.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Sep 25, 2009 7:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Ce tip de cerneala ai folosit pentru refill?
Intreb pt ca daca nu ai folosit cerneala conceputa EXACT pentru cartusele tale (si e important in special negrul pt photo), e normal sa-ti iasa diferite fata de original nuantele, in special cele sensibile (gri-bej-culoarea pielii-etc).

2. Kiturile (trusele) de refill pentru imprimanta ta sunt aici:
http://mediatec.ro/inkjet/1/HP/PhotoSmart_C_5380.html
Jos de tot ai kit-urile de refill.
Aceste truse contin TOT ce ai nevoie pentru cateva refilluri; instructiuni (ca tot ziceai ca ai macelarit cartusul...), unelte, cerneala, suporturi, etc... inclusiv manusi de nailon sa nu te murdaresti!

3. La tiparitul pozelor ai folosit cartusul de negru-photo? Daca da, ce cerneala e in acel cartus, navand kiturile? Ai bagat acelasi tip de cerneala ca si in negru obisnuit?

In fine, nu mai are importanta; sfatul meu:

Cumpara cartuse noi, negru, foto si color, cumpara kiturile de refill si da-i bataie cinstit-lautareste, altfel s-ar putea de-acuma si cu cerneala corespunzatoare sa iasa aiurea intrucat cartusele tale sunt refilate cu te miri ce.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community