Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Refill Xerox Workcentre 3210
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Mai 13, 2010 5:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci avem, dar nu e bun pt Dvs. Foarte frumos. De ce nu scria pe site asta...?

Acum intelegeti de ce Mediatec merge bine si in ani de criza... Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Vin Mai 14, 2010 7:50 am    Titlul subiectului: Re: Refill Xerox Workcentre 3210 Răspunde cu citat (quote)

Winfast a scris:
Buna ziua. Va rog frumos sa ma ajutati in identificarea solutiilor de refill pentru Xerox Workcentre 3210. Multifunctionalul este cumparat recent si a fost lansat in vara acestui an. Desi m-am documentat inainte de a cumpara asupra posibilitatii de refill, se pare ca persoanele la care m-am interesat m-au sfatuit prost. Am facut refill fara cip la start tonerul din Xerox si dupa 5 pagini de printare mi-a dat mesaj toner exhausted si nu ma mai lasa sa fac copii sau sa printez. Cei de la service unde am facut refill mi-au spus ca e posibil sa trebuiasca cip deoarece tonerul are un lacas gol unde ar veni montat un cip. S-au interesat si cica nu a aparut inca cip pentru modelul acesta. Nu stiu ce sa fac. Consumabilele pentru Xerox Workcentre 3210 sunt 106R01485 -toner de 2.000 de pagini si 106R01487-toner de 4.100 de pagini. Pana una alta ca sa imi rezolv treburile cred ca dau comanda pentru tonerul original de 4.100 de pagini care il gasesc la un pret de aprox. 350 lei. Rezulta un cost per pagina cam mare, dar asta e. Sad((


Buna dimineata, Winfast
..nu stiu daca ti-ai rezolvat problema cu WC3210. Daca esti de acord iti pot trimite pe e-mail fisierele de up-grade a firmware-lui.Initial vroiam sa-ti dau link-ul rusesc unde se gaseau aceste fisiere dar se pare ca le-au retras. De fapt WC3210 este identic cu SCX4824, iar fisierele sunt pentru SCX. Cum doresti tu!
SANATATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Mai 14, 2010 8:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca mi le trimiti mie le pun pe rapidshare si link aici spre locatie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Vin Mai 14, 2010 5:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Daca mi le trimiti mie le pun pe rapidshare si link aici spre locatie.


Bună ziua, Iuliu
..te rog spune-mi dacă au ajuns "cu bine" fișierele trimise prin e-mail. Recunosc că nu sunt "tare" la chestiile de comprimare a fișierelor pentru a fi transmise prin e-mail. Totodată te mai rog, dacă poți, verifică dacă sunt suficiente aceste fișiere pentru a fi folosite. Eu am avut intenția să transmit cât mai mult dar a început gmail-ul cu nazurile; ba că spațiul este prea mic, ba că nu știu ce fișier conține un executabil ....și cam tot așa. În concluzie sunt curios și dispus să le transmit până când se rezolvă situația.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Mai 14, 2010 6:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am cum sa verific pt ca nu sunt firma de service.
Invit in schimb pe oricine are posibilitatea sa descarce si sa le incerce.
Apasa FREE USER, asteapta pana apare butonul de DOWNLOAD dupa care salveaza unde trebuie sa il regasesti dupa descarcare.

http://rapidshare****/files/403515340/scx4828.rar


Ultima modificare efectuată de către mediatecar la Lun Iun 28, 2010 1:42 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Insane



Data înscrierii: 27/Noi/2009
Mesaje: 19

MesajTrimis: Sâm Mai 15, 2010 8:31 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ghiocel:
Te rog uploadeaza-le pe toate pe un site sau ceva de genul...sunt destule.
Apoi da-ne si noua linkul, ca eu nu stiu ce sa fac cu .hd astea..si nici pe net nu gasesc nicio explicatie.

P.S. si daca cineva le-a incercat sa ne spuna si noua cum a mers treaba, dificultati intalnite, etc.

Multumesc,
Irinel
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Sâm Mai 15, 2010 6:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Insane a scris:
@ghiocel:
Te rog uploadeaza-le pe toate pe un site sau ceva de genul...sunt destule.
Apoi da-ne si noua linkul, ca eu nu stiu ce sa fac cu .hd astea..si nici pe net nu gasesc nicio explicatie.

P.S. si daca cineva le-a incercat sa ne spuna si noua cum a mers treaba, dificultati intalnite, etc.

Multumesc,
Irinel


Buna seara, Isane

...http://****startcopy.ru/bbs1/msg/6765.htm?13
....acesta este link-ul de unde am descarcat fisierele: am incercat sa le mai descarc inca o data dar nu mai exista. Extensia hd la fisierul de firmware a SCX-ului. Facand analogia cu scrierea unui nou firmware la o imprimanta Samsung ML1640 as crede ca pasii ar fi urmatorii: mai intai trebuie sa ai driver-ul instalat, apoi ar trebui sa "mergi" in setup-ul multifunctionalului pana la "flash upgrade" si "local", (ar fi posibil ca toata "treaba" asta sa fie facuta cu cartusul scos din multifunctional- ca la SCX4300) se merge apoi in prompter-ul de "dos" al xp-ului se lanseaza programelul de comunicatie urmat de numele fisierului ce contine noul firmware, cel cu extensia hd. Te mai rog sa fii ingaduitor cu mine pentru faptul ca, deocamdata nu "sunt pregatit" sa fac operatiuni de genul up load, sau alte lucruri sofisticate. Multumesc pentru rabdare si iti promit ca iti voi transmite tot ce am:
SANATATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Insane



Data înscrierii: 27/Noi/2009
Mesaje: 19

MesajTrimis: Dum Mai 16, 2010 11:45 am    Titlul subiectului: :( Răspunde cu citat (quote)

Nu am facut niciodata update de firmware pentru o imprimanta, de obicei update/upgrade apar cu un executabil ...poate par noob, dar chiar nu inteleg cum se lanseaza din dos programelul de comunicatie. cunosc destul de bine comenzile de dos, insa comanda de comunicatia nu-mi este familiara. Ne poate ajuta cineva cu un DIY? eventual cu cateva printscreenuri?
Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Dum Mai 16, 2010 8:12 pm    Titlul subiectului: Re: :( Răspunde cu citat (quote)

Insane a scris:
Nu am facut niciodata update de firmware pentru o imprimanta, de obicei update/upgrade apar cu un executabil ...poate par noob, dar chiar nu inteleg cum se lanseaza din dos programelul de comunicatie. cunosc destul de bine comenzile de dos, insa comanda de comunicatia nu-mi este familiara. Ne poate ajuta cineva cu un DIY? eventual cu cateva printscreenuri?
Multumesc


Bună seara,

EXEMPLU
pentru a upgrade firmware Samsung ML1640
C:\ usbprns2 ML1640_V1010066.fls ( se apasa Enter)
unde: C:\ este prompterul de "dos"
linia: usbprns2 ML1640_V1010066.fls se scriu de tine
unde: usbprns2 este programul de comunicatie cu imprimanta pe un port usb
urmeaza un spatiu
unde: ML1640_V1010066.fls este numele fisierului care contine versiunea de firmware cu extensia "fls"

SANATATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Insane



Data înscrierii: 27/Noi/2009
Mesaje: 19

MesajTrimis: Dum Mai 16, 2010 10:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eacelasi lucru daca faci drag and drop la un fisier de update peste programul ala de comunicare. eu nu stiam ce program sa folosesc pentru a comunica cu imprimanta. am gasit pe net.
acuma, mediatecar a pus 2 linkuri cu 2 fisiere .hd. Pe care il scrii?
Si cum bagi imprimanta in modul de upgrade firmware ca in meniul tech nu am gasit.
Haideti sa punem cap la cap ce stim si sa ajutam si pe altii care au nevoie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 10:00 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am mai primit ceva pe mail de postat, dar nu mi-ai spus ce sa fac, cum se foloseste, etc. Sa inteleg ca trebuis sa postez ce mi-ai trimis in ultimul mail si nu mai e valabil ce mi-ai trimis anterior? daca nu esti mai explicit nu stiu ce vrei sa fac. Deci:

Trimite-mi te rog UN MAIL (nu 4... Smile ) in care atasezi TOT ce vrei sa ridic pe site, cu explicatiile de rigoare, altfel iese o varza ok?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 10:39 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Am mai primit ceva pe mail de postat, dar nu mi-ai spus ce sa fac, cum se foloseste, etc. Sa inteleg ca trebuis sa postez ce mi-ai trimis in ultimul mail si nu mai e valabil ce mi-ai trimis anterior? daca nu esti mai explicit nu stiu ce vrei sa fac. Deci:

Trimite-mi te rog UN MAIL (nu 4... Smile ) in care atasezi TOT ce vrei sa ridic pe site, cu explicatiile de rigoare, altfel iese o varza ok?


Bună ziua, Iuliu
..îmi cer scuze, astăzi am întârziat. Da, Iuliu postează tot, pentru toată lumea, în plus ar mai fi acest link:
http://****office-world.ru/catalog/multi-function-devices/laser/item_1001138.html
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 11:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vrei 4 sau 5 mailuri de la tine cu diverse chestii, nu stiu ce si cum exact dar vornbim pe skype sau yahoo, ne lamurim si postez pe urma.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 4:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Am vrei 4 sau 5 mailuri de la tine cu diverse chestii, nu stiu ce si cum exact dar vornbim pe skype sau yahoo, ne lamurim si postez pe urma.


Bnă ziua, Iuliu
...arhiva Cartușe_online conține tot. Conținutul ei este compus din programele de comunicație cu echipamentele scx4824, scx4828, wc3210 și wc3220; celelalte două conțin firmware-le pentru scx4824 respectiv scx4828.
scx48x_new......arhiva cu programele de up grade
scx4828fw01010031...arhiva cu firmware-le pentru scx4828
scx4824fw01010030...arhiva cu firware-le pentru scx4824
Modul de intrare în tech mode al lui wc3210 este arătat în link-ul postat anterior(cel rusesc)
Referitor la wc3210 se zice că este identic cu SCX4824, în consecință ar trebui să funcționeze același up-date de firmware.
Eu, NU am avut ocazia să fac nemijlocit acest up-date, dar din alte discuții am înțeles că nu ar fi nici o problemă. Este de încercat.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Insane



Data înscrierii: 27/Noi/2009
Mesaje: 19

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 4:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De intrat in meniul TECH se intra le fel ca la samsung:
Meniu urmat de #1934.
Insa eu nu am gasit submeniul de upgrade firmware in meniul imprimantei. Surprised
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mai 17, 2010 4:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://rapidshare****/files/403515340/scx4828.rar

Florin (directorul pr al Zonei Vest) are client cu imprimanta de acest tip, ii va indica link-ul de pe forum si ne va tine la curent cu felul cum functioneaza treaba. Ceea ce nu impiedica pe ceilalti sa contribuie, asteptam feedback! Cool


Ultima modificare efectuată de către mediatecar la Lun Iun 28, 2010 1:42 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Insane



Data înscrierii: 27/Noi/2009
Mesaje: 19

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2010 11:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am incercat ieri si nu a functionat. vazand ca lipsesc fisierele pentru Workcentre 3210, am folosit pe cele pentru scx4824. Or fi diferite?
Si inca ceva: cum activezi functia de firmware transfer din imprimanta..ca eu nu am gasit-o in meniul tech
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2010 2:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,
clientul respectiv are un SCX-4828 si afisa toner low, replace toner.
L-am rugat sa citeasca aici pe forum despre resetare,a incerca si a reusit si acum functioneaza (afiseaza acum totul VERDE).

De intrat in meniul TECH se intra cu MENIU urmat de #1934.

pentru schimbare soft nu se activeaza nimic din meniul imprimatei

* versiune initiala 1.01.00.36
* s-a copiat fisierul SCX4828_V1.01.00.31.hd in directorul scx48x_new\upd_fix
* s-a lansat fisierul fix4828.bat, s-a creat fisierul FIX_SCX4828_V1.01.00.31.hd
* fisierul FIX_SCX4828_V1.01.00.31.hd s-a tras peste fisierul usbprns2.exe,
in aproximativ 1 min imprimanta afisa totul VERDE
* versiunea instalata 1.01.0031f
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2010 9:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zzozzo a scris:
Buna ziua,
clientul respectiv are un SCX-4828 si afisa toner low, replace toner.
L-am rugat sa citeasca aici pe forum despre resetare,a incerca si a reusit si acum functioneaza (afiseaza acum totul VERDE).

De intrat in meniul TECH se intra cu MENIU urmat de #1934.

pentru schimbare soft nu se activeaza nimic din meniul imprimatei

* versiune initiala 1.01.00.36
* s-a copiat fisierul SCX4828_V1.01.00.31.hd in directorul scx48x_new\upd_fix
* s-a lansat fisierul fix4828.bat, s-a creat fisierul FIX_SCX4828_V1.01.00.31.hd
* fisierul FIX_SCX4828_V1.01.00.31.hd s-a tras peste fisierul usbprns2.exe,
in aproximativ 1 min imprimanta afisa totul VERDE
* versiunea instalata 1.01.0031f


Bună seara, zzozzo
..mulțumesc frumos. Eram foarte curios pentru că eu nu am avut nici o ocazie să-l verific.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2010 9:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Insane a scris:
Eu am incercat ieri si nu a functionat. vazand ca lipsesc fisierele pentru Workcentre 3210, am folosit pe cele pentru scx4824. Or fi diferite?
Si inca ceva: cum activezi functia de firmware transfer din imprimanta..ca eu nu am gasit-o in meniul tech



Bună seara, Insane
... nu știu dacă ți-a reușit până la urmă înscrierea de firmware. Dacă nu, mâine o să-l rog pe Iuliu să mai posteze ceva legat chiar de wc3210. Numai astă seară le-am găsit.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Insane



Data înscrierii: 27/Noi/2009
Mesaje: 19

MesajTrimis: Joi Mai 20, 2010 4:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am reusit. astept fisierele pentru Workcentre 3210 si testez. Cele de scx4824 nu sunt bune.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Insane



Data înscrierii: 27/Noi/2009
Mesaje: 19

MesajTrimis: Joi Mai 20, 2010 4:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am mai incercat odata folosinf fisierele pentru scx4824, dar redenumindu-le ca in . bat. dupa download afiseara: Image error
Reset printer. Am restartat. Apoi din meniu tech am sters counterul. am restartat si tot degeaba.. o sa incerc si cu fisierele alea daca le primesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Sâm Mai 22, 2010 9:07 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Insane a scris:
Am mai incercat odata folosinf fisierele pentru scx4824, dar redenumindu-le ca in . bat. dupa download afiseara: Image error
Reset printer. Am restartat. Apoi din meniu tech am sters counterul. am restartat si tot degeaba.. o sa incerc si cu fisierele alea daca le primesc.

Bună dimineața, Insane
..scuză-mă pentru întârziere. Am reușit, în sfârșit, să-i trimit lui Iuliu pe e-mail cele două arhive în legătură cu WC3210. Baftă, să ai reușită și mai ales să auzim numai de bine.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Mai 24, 2010 11:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

link-urile;
deja stiti poezia, click pe FREE USER apoi wait sa apara butonul DOWNLOAD si descarcati undeva unde sa va mai amintiti locatia. Cool Cool Cool

http://rapidshare****/files/390975242/wc3210.rar

http://rapidshare****/files/390976300/wc3220.rar
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Insane



Data înscrierii: 27/Noi/2009
Mesaje: 19

MesajTrimis: Lun Mai 24, 2010 6:28 pm    Titlul subiectului: :( :( :( Răspunde cu citat (quote)

Acum le-am testat. Dezamagire totala Neutral Sad
Alte idei?
Eu am facut asa: conectat imprimanta la calculator, apoi am rulat .bat care e echivalent cu drag and drop la fisierul FIX_wc3210_v95.hd peste usbprns2.exe. Pe afisajul imprimantei aparea cum ca sterge anumite adrese de memorie : "program erase 00xx0000" unde xx avea diferite valori. cand a terminat, a facut reboot, apoi a afisat din nou: Tonner exhausted!. am incercat un restart, degeaba.
Am dat si reset counter din meniul tech.

Exhausted am ajuns si eu cu ea!!!
P.S. sa-mi spuneti daca nu fac ceva bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Lun Mai 24, 2010 8:00 pm    Titlul subiectului: Re: :( :( :( Răspunde cu citat (quote)

Insane a scris:
Acum le-am testat. Dezamagire totala Neutral Sad
Alte idei?
Eu am facut asa: conectat imprimanta la calculator, apoi am rulat .bat care e echivalent cu drag and drop la fisierul FIX_wc3210_v95.hd peste usbprns2.exe. Pe afisajul imprimantei aparea cum ca sterge anumite adrese de memorie : "program erase 00xx0000" unde xx avea diferite valori. cand a terminat, a facut reboot, apoi a afisat din nou: Tonner exhausted!. am incercat un restart, degeaba.
Am dat si reset counter din meniul tech.

Exhausted am ajuns si eu cu ea!!!
P.S. sa-mi spuneti daca nu fac ceva bine


Bună seara, Insane
..nu știu dacă așa trebuie, dar te rog să faci toată procedura cu cartușul de toner scos, ca la SCX4300...încearcă,... nu se știe de unde sare ..izbânda !
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Insane



Data înscrierii: 27/Noi/2009
Mesaje: 19

MesajTrimis: Mar Mai 25, 2010 7:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cu cartusul scos am facut incercarea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Mar Mai 25, 2010 1:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Insane a scris:
cu cartusul scos am facut incercarea.

Buna ziua, Insane
http://****office-world.ru/catalog/multi-function-devices/laser/item_1001138.html

..este link-ul de luni 17 mai,(traduci cu google) la care upgrade-ul se face pe usb. Incearcă-l și pe acesta. Dacă spui că are în meniu, submeniul de reset "all counters", nu știu ce să mai zic......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Insane



Data înscrierii: 27/Noi/2009
Mesaje: 19

MesajTrimis: Vin Mai 28, 2010 10:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ceva noutati despre cipuri? ca vad ca altfel n-o scot lacapat cu imprimanta asta Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Iun 02, 2010 7:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zero noutati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community