Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Drum konica-minolta magicolor 2590mf

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
nedmarin



Data înscrierii: 15/Sep/2009
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi Oct 29, 2009 11:30 am    Titlul subiectului: Drum konica-minolta magicolor 2590mf Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

Astazi, imprimanta (konica-minolta magicolor 2590mf) a inceput sa-mi afiseze mesajul "Drum Low".
Am gasit pe site-ul mediatec o unitate de cilindru ( banuiesca ca asta inseamna drum ), insa pretul e destul de mare. Stiu ca peste tot e la fel sau chiar mai scump, asa ca asta e.

Intrebarile mele sunt:
1. Acest "drum" poate fi reincarcat?
2. In cazul inlocuirii acestui "drum" este necesara inlocuirea intregii unitati de cilindru sau doar a unei componente ( cilindru) ? ( daca cilindru=unitate de cilindru=drum .. scuze pentru nestiinta mea)
3. In cazul inlocuirii acestui "drum", exita vreo sansa sa gasesc si altceva compatibil cu Magicolor 2590MF (nu am nevoie de produse originale, garantia s-a dus deja) care sa coste si ceva mai putin ?

Eu am cautat pe google, dar .. ori nu stiu eu ce sa caut ( cel mai probabil ) ori nu exista "drum" compatibil Konica-Minolta Magicolor 2590 MF .. ci daor produsul original care costa de la 800 RON in sus..

Multumesc anticipat pentru orice ajutor puteti sa-mi dati.


P.S. Stie cineva cat timp mai pot printa, sau cate pagini mai pot printa, din momentul in care primesc mesajul "Drum Low" ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun Mai 02, 2011 9:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

unitate de cilindru (sau drum) pt. acest model doar original
drum-ul nu poate fi reincarcat, dar s-ar putea (cel putin teoretic, daca se gaseste) inlocui doar cilindrul (dar s-ar putea sa necesite resetare, sau inlocuire chip drum, altfel tot "drum low" v-a afisa)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community