Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Lexmark X 4650

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
just



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 10

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 10:17 am    Titlul subiectului: Lexmark X 4650 Răspunde cu citat (quote)

Salut! Vreau sa-mi cumpar o multifunctionala Lexmark X4650. Am inteles ca numai anumite cartuse por fi refilate,cele cu A. Este adevarat,se merita investitia, e fiabila multifuncionala? Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 11:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aici http://mediatec.ro/inkjet/1/Lexmark/X_4650.html ai toate consumabilele care deservesc imprimanta ta. Dar tinand cont ca unele merg si altele nu la refill, personal daca ar trebui sa-mi iau o imprimanta as lua Canon.

Uita-te si la restul topicurilor de-aici http://****mediatec.ro/phpBB2/viewforum.php?f=11 si decide tu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
just



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 10

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 11:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc mult. Nu ma asteptat la asa promtitudine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 11:26 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim si noi de apreciere. Asa este cand te simti in "familie:, aici nu lasam sa treaca timpul pentru ca stim ca in acest domeniu e important sa ai raspunsul cat mai repede, ce folos ca iti raspunde cineva dupa o saptamana cand poate ti-ai luat deja imprimanta...? Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
just



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 10

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 12:17 pm    Titlul subiectului: Lexmark Răspunde cu citat (quote)

Sunteti romani?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
just



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 10

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 12:19 pm    Titlul subiectului: Lexmark Răspunde cu citat (quote)

de fapt prin Ardeal mai sunt!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 12:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intram in off-topic, dar hai, treaca de data asta Cool

Oarecum. Eu sunt 1/2 roman din Salaj si 1/2 neamtz (dar veritabil, de la Dresda) dupa parinti, la fel asociatul meu de la Bucuresti care e 1/2 romano-grec si 1/2 neamtz si el, poate asta e explicatia...? LOL Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 12:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oricum, stai linistit, daca in primii ani eram priviti cu mirare, de-acuma cam asta e viitorul comertului. Adica, ori il faci cu un pic de dragoste, atat pentru client cat si pentru produsele tale, ori apuca-te de altceva. Daca nu esti suficient de empatic sa intelegi stressul in care se afla studentul care are de predat la sfarsitul saptamanii lucrarea si a ramas fara cartus... atunci faci comert nu de dragul acestei ocupatii ci sperand sa te capatuiesti, si asta seamana cu a scrie o carte cu intentia declarata de a lua premiul nobel pt literatura. Evident ca e aiurea. Cool

In maxim 10~15 ani tot comertul va arata ca si cel de la Mediatec. Pe pariu? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
just



Data înscrierii: 21/Ian/2010
Mesaje: 10

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 12:58 pm    Titlul subiectului: Lexmark Răspunde cu citat (quote)

Aveti dreptate. Sunt din PH,la noi te intraba daca cumperi produsul pt.ca altfel nu ti/l da jos de pe raft. Sunt plictisiti, obositi. Poate criza sa/i trezeasca la realitate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 1:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LOL nu-i kestie de zona - si pe-aici sunt de astia. Nu exista padure fara uscaturi si mitul cof caruia Ardelenii sau banatenii sunt cu... "doua perechi"... nu e chiar asa. Dar e clar ca n-au ce cauta in comert unii care nu au pasiunea de a comunica, socializa si de a prelua grija celuilalt care vrea un produs.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TdR



Data înscrierii: 10/Apr/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Sâm Apr 17, 2010 10:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am cateva intrebari in legatura cu aces model de Lexmark si tipurile de cartuse pentru respectivul model:
1. Cum anume indica imprimanta cantitatea de cerneala ramasa in cartus, intrucat din cate am citit cartusele nu au chip, iar in momentul in care am pus cartusele pe alta imprimanta acestea indica aceeasi cantitatea de cerneala ca prima?
2. Cartusele 36A si 36XLA sunt reincarcabile, dar exista posibilitatea ca dupa reincarcare imprimanta sa le vada in continuare goale si sa nu mai poti printa?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Apr 19, 2010 7:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai pus cartusele in alta imprimanta dupa golire, sau cand erau la jumatate cu cerneala?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TdR



Data înscrierii: 10/Apr/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Apr 19, 2010 9:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am schimbat cartusele cand negru indica 21% iar cel color 66%, singura difereta a fost la cartusul negru care arata 26% fata de 21% cat arata in prima imprimanta, la cel color am avut aceleasi nivel pe ambele imprimante.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Apr 19, 2010 10:00 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesant... Ce pot sa-ti spun cu siguranta este ca nu are chip. Cum de "tine minte" nivelul de cerneala e un mister pentru mine, sa speram ca nu e un mister pentru prietenii de pe forum...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TdR



Data înscrierii: 10/Apr/2010
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Apr 19, 2010 12:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@just - Multifunctionala nu straluceste. Are cateva lucruri bune si bine gandite de exemplu scanare direct pe stick USB dar si o cateva dezavantaje: cartusele pentru aceasta imprimanta care pot creea probleme daca sunt reincarcate, uneori nu pot printa wireless pentru ca multifunctionala nu comunica cu routerul, desi ledul pentru semnal al multifunctionalei este verde, totusi se poate ca aceasta problema sa fie cauzata si de router. Nu o recomand deoarece cartusele originle (36&37) nu se pot reincarca, ceea ce necesita o investie de aproximativ 150 RON pentru cumpararea cartuselor 36A&37A (exista posibilitatea ca nici aceste cartuse sa nu fie reincarcabile), imprimanta nu mai printeaza absolut deloc in momentul in care teoretic a ajuns la 0% cerneala (ai doar alternativa de a printa negru folosid cartusul color, ceea ce nu este tocmai o alternativa). Exista multifunctionale de la alti producatori tot wireless care nu ridica atatea probleme la reincarcare la acelasi pret cu aceasta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Apr 19, 2010 12:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... si in general, INAINTE de a cumpara o imprimanta (recomandat asta si prietenilor pls!), intrati pe forum la sectiunea Recomandari ca sa va spunem care ar fi imprimantele momentului la care se poate face si refill. De-acolo incolo, desigur, alegeti voi caracteristicile care va convin...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community