Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Program HP pentru Vista

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
buretzel



Data înscrierii: 16/Ian/2010
Mesaje: 7

MesajTrimis: Joi Ian 21, 2010 7:38 pm    Titlul subiectului: Program HP pentru Vista Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o multifunctionala Hp PSC 1410 si nu pot instala software-ul pe Vista, am incercat sa downloadez de pe site-ul oficial HP kit-ul de instalare si imi spune ca este corupt cand vreau sa instalez, aveti vreo sugestie?

Va multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
buretzel



Data înscrierii: 16/Ian/2010
Mesaje: 7

MesajTrimis: Sâm Ian 23, 2010 11:00 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nimeni nu poate ajuta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Ian 26, 2010 4:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In primul rand imi cer scuze ca nu am raspuns pana acum, dar aria mea de expertiza este refillul si cartusele in sine, mai putin software. Intre timp m-am interesat insa, asadar:

1. Sper din suflet sa nu fi dat jos varianta de 64-bit si tu sa ai Vista 32-bit, sau invers. Daca da, da jos driverul corespunzator.

2. Ai spus ca:
Citat:
imi spune ca este corupt cand vreau sa instalez

Te anunt ca am dat jos personal driverul de pe pagina HP (adica de-aici: http://h10025.www1.hp****/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=mp-47767-2&lc=en&dlc=en&cc=us&os=2093&product=441115 ), si anume driverul de Vista 64 biti (initial am vrut cel de 32, dar tot cel de 64 se pare ca era acolo, ai sa vezi de ce zic asta din poza). Ideea e ca:
NU E CORUPT FISIERUL, chiar a inceput instalarea (vezi imagini)





,alea-alea, dar la un moment dat (eu am XP aici) mi-a spus ca sa fac bine sa ma calmez, ca asta e pt Vista 64 si eu am XP, deci marsh d'aci. (vezi imaginea cea mai de jos)



...ceea ce inseamna ca eu n-am vista, dar softul complet de HP care are si driverele incluse NU E CORUPT.
Deci cauta softul corect, eventual cauta si in alta parte decat acasa la HP, chiar nu stiu ce sa te sfatuiesc. Daca e cineva din forum care le are cu unde ce soft se cauta, il rog sa se alature cu o opinie sau un sfat, desigur...


Ca un post-scriptum; te rog nu te agita daca nu ti se raspunde instant pe forum. Forumul este doar ADMINISTRAT de firma Mediatec Team prin mine, nepretinzand insa nici o clipa ca are raspuns la toate problemele ridicate aici, nici ca poate raspunde intr-un timp limita.
Plus ca raspunsurile aici le dau nu doar eu, ci toata marea familie stransa aici in acesti cativa anisori (profit de prilej sa le multumesc din suflet la toti!). raspunsuri care sunt date fara retributie nimanui in acest sens, din simpla convingere ca nu informatia iniseamna puterea, ci modul in care o sti impartasi.
De obicei se raspunde intr-o zi~doua maxim. In cazul tau, ai intrebat joi, vineri n-a fost timp, a venir weekendul, luni am intrebat pe cine am gasit si astazi iti raspund, deci... vezi ca e forum, nu linie de consultanta.

Daca vrei un raspuns rapid, iti recomand site-ul http://****fixya****/ unde raspunsul ultrarapid la ORICE intrebare tehnica se taxeaza cu, citez:
Citat:
You'll be charged $9.99 a month for unlimited e-mail premium support, $12.99 for one time e-mail premium support or $19.99 for live chat assistance

, cum poti si tu citi in josul paginii.
Dar, pt un forum care nu cere bani la nimeni, eu zic ca suntem destul de buni, ce zici?...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community