Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

usbprns2, poate fi utilizat pentru a citi un firmware?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Sâm Ian 23, 2010 3:48 pm    Titlul subiectului: usbprns2, poate fi utilizat pentru a citi un firmware? Răspunde cu citat (quote)

bună ziua,

cred că am mari șanse să greșesc dar: oare progrămelul acesta, usbprns2.exe, care se folosește pentru rescrierea firmware-ului la ML1640, nu poate să citească și el un firmware?
Mulțumesc tuturor pentru răbdarea acordată și scuzele de rigoare dacă am greșit.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Vin Ian 29, 2010 6:54 pm    Titlul subiectului: Re: usbprns2, poate fi utilizat pentru a citi un firmware? Răspunde cu citat (quote)

Ghiocel a scris:
bună ziua,

cred că am mari șanse să greșesc dar: oare progrămelul acesta, usbprns2.exe, care se folosește pentru rescrierea firmware-ului la ML1640, nu poate să citească și el un firmware?
Mulțumesc tuturor pentru răbdarea acordată și scuzele de rigoare dacă am greșit.
SĂNĂTATE


Șansele mele cresc de la o zi la alta, referitor la utilizarea programului usbprns2 în citire. Cu toate că fără acest program up-date-ul de firmware pentru Samsung ML1640 ar fi de nerealizat.
Totuși, numai dacă mai aștept cu răbdare se mai poate rezolva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Feb 01, 2010 1:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trebuie sa recunosc spasit ca aici mi-e limita; adica nu stiu nimic de intrarea in softuri in asa fel incat sa pot face altceva cu ele, despre scrieri de epprom sau chipuri etc, e un taram misterios si exotic, dar stiu ca sunt destui in "familia" acestui forum care chiar au habar, deci astept sa vad ce se intampla... cu nerabdare!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
serrgyus



Data înscrierii: 19/Noi/2009
Mesaje: 63

MesajTrimis: Mar Feb 02, 2010 10:53 am    Titlul subiectului: PLA Răspunde cu citat (quote)

Te poti adresa unui individ care din pasiune inca mai lucreaza in Programare In Limbaj de Asamblare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Feb 02, 2010 11:32 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, am sa ma adresez, sigur, chiar maine! Shocked
Cool Cool Cool
Am o varsta, man, nu ma mai adresez decat voua, abilitatile mele sunt oleaca tehnice si foarte de comunicare, asa ca sper sa va adresati voi cui trebuie si sa ne impartasiti si noua daca a fost cu folos sau nu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Mar Feb 02, 2010 5:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
da, am sa ma adresez, sigur, chiar maine! Shocked
Cool Cool Cool
Am o varsta, man, nu ma mai adresez decat voua, abilitatile mele sunt oleaca tehnice si foarte de comunicare, asa ca sper sa va adresati voi cui trebuie si sa ne impartasiti si noua daca a fost cu folos sau nu.


Bună seara, Iuliu

...cu totul, dar absolut cu totul sunt de acord cu tine în privința"expierenței" de viață.Sunt situații la care trebuie să aceptăm "pasul în lateral" dacă nu chiar pe cel "în spate". Dacă îmi poți permite eu aș zice că pasul făcut "în spate" este o dovadă de înțelepciune și de realism. În altă ordine de idei, aș mai zice că "puterea" acestui forum, îngrijit cu atâta atenție de către moderatori, tocmai de aici își trage "seva"; din inimile tinere și din mințile proaspete a membrilor care sunt înscriși.
Referitor la usbprns2, cu siguranță va apărea cineva care ne va "lumina", totul este să avem răbdare.
SĂNĂTATE
PS ...mulțumesc frumos pentru răspuns, iar referitor la "expierența de viață" eu tot acumulez din 1954 încoace
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Mar Feb 02, 2010 6:04 pm    Titlul subiectului: Re: PLA Răspunde cu citat (quote)

serrgyus a scris:
Te poti adresa unui individ care din pasiune inca mai lucreaza in Programare In Limbaj de Asamblare.


Bună seara Serrgyus,

...te rog, dacă ai "cheia" acestui usbprns2 ne poți ajuta și pe noi...?
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Feb 03, 2010 9:23 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ghiocel wowww... '54... deci ai 56 de ani. Chiar trebuie sa fac asa... un sondaj, sa vedem cine e decan de varsta pe forum, si cine prichindel, eh? Am sa ma gandesc!

Eu din 67, deci...

Tinerel. tre' sa zic saru'mana moshu'... Wink

Hai, ma duc sa dau drumul la un expresso ca m-am pus la forum de dimineatza, ajunge LOL.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Mie Feb 03, 2010 10:31 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Ghiocel wowww... '54... deci ai 56 de ani. Chiar trebuie sa fac asa... un sondaj, sa vedem cine e decan de varsta pe forum, si cine prichindel, eh? Am sa ma gandesc!

Eu din 67, deci...

Tinerel. tre' sa zic saru'mana moshu'... Wink

Hai, ma duc sa dau drumul la un expresso ca m-am pus la forum de dimineatza, ajunge LOL.


Bună dimineața,

...vezi ce înseamnă o inimă tânără și o minte proaspătă;imediat ți-a venit ideea cu sondajul. Eu te susțin.
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community