Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

BULK INK HP C4480

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
cipin



Data înscrierii: 11/Oct/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Joi Ian 28, 2010 10:54 pm    Titlul subiectului: BULK INK HP C4480 Răspunde cu citat (quote)

Ce parere aveti de lucrul asta: http://****youtube****/watch?v=UDOhHzQaIew&feature=related si http://****youtube****/watch?v=AcB0ru5gwhE&feature=related ?
Se merita?
Cat timp va trece pana nu mai recunoaste imprimanta cartusele?
La noi se comercializeaza asa ceva?
Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Ian 29, 2010 8:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exista deja: http://****powertrust.ro/CISS_hp.htm
Sistemul se numeste CISS (Continuous ink supply sistem - Sistem de alimentare continua cu cerneala) si se comercializeaza in Romania de peste 4 ani deja.

Ori vine cu propriile cartuse, ori este adaptat pe cartuse originale.

La Epson are cartuse autoresetabile.

Restul vb cu cei de la firma de unde ti-am dat link - au acolo pagina contact.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cipin



Data înscrierii: 11/Oct/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vin Ian 29, 2010 10:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspuns. Am HP 4480 cu cartusele 350 si 351. Aici este problema. Daca exista posibilitatea de a nu mai recunoaste cartusul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Ian 29, 2010 11:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cel mai bine, repet, este sa vorbesti chiar cu comerciantul de CISS, nu esti de acord?

Dupa ce vb cu el si eventual dupa ce te lamuresti prin proprie experienta, revino si spune-ne si noua daca totul e ok.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cipin



Data înscrierii: 11/Oct/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vin Ian 29, 2010 11:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vorbit cu baietii. Exista un kit pentru HP 4480 (tancurile de alimentare, furtunase, mufe, dar fara cartuse). Nu imi ofera nicio garantie ca imprimanta nu va mai recunoaste cartusele. Sfatul lor: alta imprimanta care sa fie compatibila cu CISS.
Lucrand in domeniul acesta imi poti recomanda un multifunctional bun compatibil cu CISS?
(Baietii mi-au recomandat ce au ei pe sit Smile )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Ian 29, 2010 11:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Baietii ti-au recomandat f bine ce au ei pe site, pt ca din experienta ei stiu ce se comporta ok si unde apar probleme la CISS-uri.

Asa ca lasa-te pe mana lor, patronul firmei e cunostinta veche si chiar stiu ca face treaba buna. Nu recomand eu ce ar merge si ce nu pt CISS daca nu am CISS in oferta, nu? E ca si cum ar vorbi tamplarul de dulgherie, desi ambele au de-a face cu lemnul e alta treaba.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cipin



Data înscrierii: 11/Oct/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Vin Ian 29, 2010 11:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok. Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community