Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

canon lbp 3010

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Apr 06, 2010 2:20 pm    Titlul subiectului: canon lbp 3010 Răspunde cu citat (quote)

stima tuturor.se gaseste pe undeva vreun manual de service pt.aparatul asta(sau lbp 2900)?imi "sifoneaza" foaia de hartie cand o scoate, nu foarte rau, seamana cu vergiturile de pe un piciorus de doamna mai in varsta.cartusul refilat de doua ori(cel de start), s-a folosit hartie corespunzatoare. am inlocuit cartusul cu unul nou, original si tot asa se manifesta.multumesc anticipat pentru ajutor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Mar Apr 06, 2010 5:32 pm    Titlul subiectului: Re: canon lbp 3010 Răspunde cu citat (quote)

zarzarel a scris:
stima tuturor.se gaseste pe undeva vreun manual de service pt.aparatul asta(sau lbp 2900)?imi "sifoneaza" foaia de hartie cand o scoate, nu foarte rau, seamana cu vergiturile de pe un piciorus de doamna mai in varsta.cartusul refilat de doua ori(cel de start), s-a folosit hartie corespunzatoare. am inlocuit cartusul cu unul nou, original si tot asa se manifesta.multumesc anticipat pentru ajutor.

Bună ziua, zarzarel
...după părerea mea, mai degrabă aș bănui fixing filmul de la cuptor pentru acea șifonare a foii de hârtie; este de verificat...
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Apr 10, 2010 10:39 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

servus tuturor.pai banuiam ca este fixing filmul.treaba e cum o desfac pe coana imprimanta ca sa schimb filmul... multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Apr 12, 2010 8:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 - vezi ca te mut cu tot cu topic la probleme toner.

2 - nu cred ca e ceva special cu fixing film de schimbat, dar ii spun lui Florin sa-l intrebe pe un service-ant cand vine dupa marfa care stiu eu ca-i de baza si sa scrie aici, mai vb.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
LorDZord



Data înscrierii: 11/Mar/2010
Mesaje: 2
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar Apr 13, 2010 5:56 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor ...
Pentru zarzarel, iata un manual de service

http://rapidshare****/files/121003263/CANON_LBP_3000-2900_SM.rar
pass: printer1.blogspot****

... vei gasi tot ce ai nevoie; totusi nu cred ca filmul in sine este rezolvarea la problema ta, verifica filmul, verifica daca acesta se invirte corect, ... si daca arata OK nu are rost sa-l schimbi. Parerea mea, asa ca o prima idee, este ca hartia nu trece corect prin imprimanta ... undeva exista o componenta care influenteaza traseul corect al hartiei ... daca nu te descurci mai scrie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Apr 13, 2010 7:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La cat de ieftin e fixing film in zilele noastre (cel putin la mediatec Team desigur), merita sa-l si schimbi ca e zero.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
LorDZord



Data înscrierii: 11/Mar/2010
Mesaje: 2
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie Apr 14, 2010 5:48 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... si daca tot te-ai hotarit sa inlocuiesti filmul, verifica, FOARTE IMPORTANT, ca filmul sa se roteasca cu aceeasi viteza dar in sens opus cu rola presoare.
... sau in limbaj mai popular rola presoare "trage" filmul cu ajutorul acelei rotite dintate din capat (neagra); daca nu trage filmul ... e problema, si atunci scrie pe forum si iti povestesc ce sa faci mai departe.
SPOR LA TREABA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Apr 14, 2010 9:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ziua buna.dragilor, am incercat o "faza" si mi-a iesit.adica am inlocuit cartusul cu unul deja refilat si nu mai face probleme de sifonare a hartiei.ce "al' cu coarne" ca virgula cartusul inlocuit era unul compatibil dar nou achizitionat.ciudatenii, "este neste fiare" pana la urma.dar pana la urma am si desfacut cat am reusit imprimanta si, vizual, fixing filmul si rola arata perfect...nu e praf, vreo hartie sau altceva care sa blocheze traseul hartiei.oricum, imprimanta are vreun an si jumatate "vechime" si au tras fetele cu ea de i-au mers fulgii "obiectului".totusi, preventiv o sa iau un fixing film dar numai asa, de rezerva in caz ca.... Multumesc si sarut mana pentru ajutorul dat intotdeauna si inca un sarut mana pt.manual.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghiocel



Data înscrierii: 28/Ian/2009
Mesaje: 144
Locație: Râmnicu-Sărat

MesajTrimis: Joi Apr 15, 2010 4:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LorDZord a scris:
Salutare tuturor ...
Pentru zarzarel, iata un manual de service

http://rapidshare****/files/121003263/CANON_LBP_3000-2900_SM.rar
pass: printer1.blogspot****

... vei gasi tot ce ai nevoie;


Bună ziua, LorDZord
..l-am "descărcat" și eu. Mulțumesc frumos
SĂNĂTATE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse laser,imprimante laser - probleme de exploatare, refill, intretinere / Laser printers and cartridges - operational issues, refill, maintenance Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community