Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

cartus hp 57

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Sergiu001



Data înscrierii: 20/Mai/2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Mai 20, 2010 8:29 pm    Titlul subiectului: cartus hp 57 Răspunde cu citat (quote)

Buna, de curand mi-am cumparat un kit de refill pentru cartus color, am urmat instructiunile insa cand vreau sa printez nu se vede culoarea albastra, ba mai mult apare un roz in locul acesteia. Precitez ca pe capul de printare se observa culoarea albastra cat si pe servetel daca sterg. Cartusul este original insa a fost gol de ceva timp. Daca ma puteti ajuta cu ceva va rog mult.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
merlingerin



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Mesaje: 111
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Mai 20, 2010 10:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cartusul este infundat . Posibil doar pe culoarea cyan.Lasati sa curga apa calda-fierbinte 5-10 minute , asa fel incat sa incalzeasca nozle-plate (partea de printare a cartusului).Apoi folositi suportul care se livreaza cu chitul de incarcare .Puneti cartusul in suport conform instructiunilor si incercati sa trageti cerneala din cartus, cu o seringa de 2 ml, cate putin.Tamponati cartusul pe un servetel si vedeti daca lasa urme pe fiecare culoare.Repetati operatiunile pana se desfunda...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Mai 21, 2010 7:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aici http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=3&start=0 (postarea despre desfundare prin fortzarea la cald) descrie procedura mai detaliat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Cartuse inkjet - probleme de exploatare/ Inkjet cartridges - operational issues Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community