Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cartuse HP 363

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Semaca007



Data înscrierii: 07/Iul/2010
Mesaje: 3
Locație: bUCURESTI

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 7:44 pm    Titlul subiectului: Cartuse HP 363 Răspunde cu citat (quote)

Am o intrebare, ca am tot citit pe forum si nu mi-e clar: se poate face refill la cartusele originale HP 363?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 8:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da. Aici ai cerneala aferenta http://****mediatec.ro/cauta.php?cauta_string=hp+363&Submit2=Cauta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Semaca007



Data înscrierii: 07/Iul/2010
Mesaje: 3
Locație: bUCURESTI

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 8:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, tocmai am primit azi cerneala, multumesc!

Ideea e prin ce gaura umplu cartusele originale, ca pe youtube am vazut filmulete cu refill numai pt cartusele compatibile, care au o gaurica cu capacel in fund.

Pe-astea originale pe unde le umplu?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MariusV



Data înscrierii: 22/Oct/2008
Mesaje: 67
Locație: Urziceni

MesajTrimis: Joi Iul 08, 2010 8:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

HP 363 parca au chip Shocked.
_________________
Nu forța, încearcă un ciocan mai mare!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Iul 08, 2010 1:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E adevarat ca sunt ciudate, ca sunt probleme, unele dupa refill nu mai sunt recunoscute de imprimante etc. dar deasemenea pot spune din prisma vanzatorului ca nu vad de ce s-ar cumpara atata cerneala pt ele daca nimeni nu ar putea sa le fol dupa refill, nu...?

Sa vedem ce zic cei care chiar fac refill.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Semaca007



Data înscrierii: 07/Iul/2010
Mesaje: 3
Locație: bUCURESTI

MesajTrimis: Joi Iul 08, 2010 3:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana la resetarea de chip, imi zice si mie cineva pe unde introduc cerneala in cartusul original?

Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Iul 08, 2010 3:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa minunatul principiu ,,drill a hole" - banui ca ai inteles ca tre sa dai o gaurica pe care in urma refill-ului o acoperi cu silicon. Mult noroc si spor la dat gaurici Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ionutcutui



Data înscrierii: 10/Iun/2010
Mesaje: 6

MesajTrimis: Vin Iul 09, 2010 7:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La cartusele originale faci refill degeaba daca nu ai o modalitate de a reseta cipurile. Nu am gasit resetter pentru cartusele astea.
Eu am cumparat un set de caruse cu cipuri autoresetabile de aici:
http://****ciss-shop****/product_info.php?cPath=18_19_29&products_id=125
Cartusele astea au si gaurile cu dop pe care tu le-ai vazut pe youtube.
Poti cumpara tot de acolo doar cipuri autoresetabile pe care le aplici tu in locul cipurilor pe care le au cartusele tale originale:
http://****ciss-shop****/product_info.php?cPath=18_19_20_21_22_53_61&products_id=358
Cerneala pentru refill am cumparat de aici de pe http://****mediatec.ro/inkjet/1/HP/PhotoSmart_C_6180.html
Imprimanta HP Photosmart C6180 le-a recunoscut fara probleme, insa mi-a curs capul de imprimare ( vezi http://****mediatec.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=659 )
Acum am cuparat un HP D7260 (foloseste tot cartuse HP363), pentru ca mi-a parut rau de banii pe care i-am dat pe cartuse si cerneala, dar inca nu am terminat cartusele cu care imprimanta a fost livrata.
Degeaba bagi cerneala in cartusele originale, imprimanta nu iti citeste nivelul in cartuse, ci doar numara paginile imprimate, cand isi atinge limita, refuza sa mai imprime orice i-ai face.
La carusele cu cip autoresetabil, imprimanta le vede pline si noi (nu expira) intotdeauna, trebuie sa urmaresti tu vizual nivelul de cerneala, sunt semitransparente.
Cartusele HP363 sunt mici si scumpe, daca te hotarasti sa cumperi cartuse cu cipuri autoresetabile, e bine sa verifici la vanzator ca acestea sunt compatibile cu tipul de imprimanta pe care il ai. Eu era sa cumpar un set de cartuse (de la un alt vanzator, unde erau mai ieftine) care nu mergeau la un numar mic de imprimante, printre care si a mea bineinteles. Norocul meu ca baietii nu au fost lacomi si mi-au spus ca imprimantea respectiva era pe lista exceptiilor.
Succes !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Iul 13, 2010 10:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare ionut.daca vrei ceva mai ieftin, vezi aici:
http://****smart-refill.ro/cartuse-reincarcabile.html
e 100 ron cu TVA un set HP 363 autoresetabil. eu am luat un set de TO711-714 pt un client si functioneaza perfect.mai greu a fost sa-i desfund capul de scriere.numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cipin



Data înscrierii: 11/Oct/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Dum Oct 24, 2010 9:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cartusele hp 363 sunt aceleasi cu hp 02? Am gasit pe E-bay cartuse hp 02 care arata la fel cu hp 363. Am inteles ca in Europa se numesc 363 iar in SUA 02. Sunt compatibile hp 02 cu imprimanta mea HP C5180? Le recunoaste? A folosit cineva asa ceva?
Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Lun Oct 25, 2010 8:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Semaca007 a scris:
Pana la resetarea de chip, imi zice si mie cineva pe unde introduc cerneala in cartusul original?

Multumesc!


http://video.google****/videoplay?docid=960690255544622751#docid=5196654334553274200

http://****youtube****/watch?v=S7oMewAN5O0

http://****youtube****/watch?v=w0BvqBEk5SY&NR=1
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cipin



Data înscrierii: 11/Oct/2008
Mesaje: 47

MesajTrimis: Mar Oct 26, 2010 11:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cipin a scris:
Cartusele hp 363 sunt aceleasi cu hp 02? Am gasit pe E-bay cartuse hp 02 care arata la fel cu hp 363. Am inteles ca in Europa se numesc 363 iar in SUA 02. Sunt compatibile hp 02 cu imprimanta mea HP C5180? Le recunoaste? A folosit cineva asa ceva?
Multumesc!


Nu stie nimeni? Ma indoiesc...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Oct 26, 2010 12:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar daca arata la fel, cartusele cu cod SUA nu merg pe imprimantele produse pt Europa sau viceversa. Asa ca nu te lasa indus in eroare de aspect, chiar daca e identic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mar Oct 26, 2010 2:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trebuie facuta o modificare in formware-ul imprimantei ca sa le recunoasca. Inainte sa le cumperi ia legatura cu cei de la HP romania si zile ca vrei sa folosesti cartuser HP 02 in loc de 363. Ca idee dupa ce faci modificarea o sa-ti vada doar 02. Dupa ce le termini pe astea o sa trebuiasca sa faci iarasi update de firmware.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Oct 26, 2010 2:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de aia zic eu ca nu merita. Prea multa bataie de cap....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bossbandy



Data înscrierii: 19/Feb/2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Sâm Feb 19, 2011 11:27 am    Titlul subiectului: Cartuse HP 363 Răspunde cu citat (quote)

Sal am si eu o intrebare.Am o imprimanta C5180, imprimanta foloseste cartuse 363 am primit cartuse 02 dar nu merge cu ele, nu se poate face nimic sa functioneze imprimanta cu cartusele sus mentionate???Cind bag cartusul 02 apare ca e configurat pe cartuse 363 Sad
Va rog daca puteti sa ma ajutati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
lacrima1980



Data înscrierii: 21/Oct/2009
Mesaje: 4
Locație: Suceava

MesajTrimis: Mie Feb 23, 2011 11:34 am    Titlul subiectului: Re: Cartuse HP 363 Răspunde cu citat (quote)

bossbandy a scris:
Sal am si eu o intrebare.Am o imprimanta C5180, imprimanta foloseste cartuse 363 am primit cartuse 02 dar nu merge cu ele, nu se poate face nimic sa functioneze imprimanta cu cartusele sus mentionate???Cind bag cartusul 02 apare ca e configurat pe cartuse 363 Sad
Va rog daca puteti sa ma ajutati.


ia legatura cu hp romania. trebuie modificat softul imprimantei. evident dupa modificare va merge doar cu 02.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
aurelia



Data înscrierii: 17/Mai/2010
Mesaje: 6
Locație: brasov

MesajTrimis: Joi Mar 03, 2011 9:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai sa va zic si concluzia mea dupa chinurile suferite Very Happy Acum nu pot spune ca nu imi place multifunctionala, dar totusi, inca am retineri...
Am 2 sau 3 seturi de cartuse 363 deja la a mea. Din ultimul set, cel negru a fost reumplut de nenumarate ori. Intradevar, nu recunoaste nivelul de cerneala in cartus, atentioneaza de fiecare data ca este gol, dar dupa nenumarate ok-uri, tipareste fara probleme.
Un alt plus - am folosit la un moment dat cartusul negru din alt set, expirat dupa HP. Intradevar, m-a atentionat ca nu este valid si ca este gol, dar.... tot asa, OK in stanga OK in dreapta, a mers. Nu am nicio alta problema pana in momentul de fata. Este inca in aparat, printeaza. In schimb, oare o va tine asa la nesfarsit?! Ma astept in orice moment sa ma traga de maneca....
Cartusele colorate inca nu le-am reumplut, dar cat de curand va trebui, deja sunt cam goale fara sa fi fost prea mult folosite....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community