Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cartusele HP mai tin la refill?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Winfast



Data înscrierii: 15/Dec/2008
Mesaje: 36
Locație: Bacau

MesajTrimis: Mie Sep 22, 2010 1:13 pm    Titlul subiectului: Cartusele HP mai tin la refill? Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua. Sunt fericitul sau mai bine zis nefericitul posesor al unei imprimante HP C5280. S-a mai scris pe aici pe forum. O folosesc pentru printari discuri si coperti color (ma ocup cu foto-video la nunti), dar si pentru printari alb negru diverse chestii. Cartusele folosite sunt HP 350 XL si HP 351 XL. Daca inainte faceam 2-3-4 refilluri la 351 XL, am ajuns ca astazi sa-mi para rau ca am luat aceasta imprimanta. Se ard diuzele intr-o fericire. Reffilul il fac cu kit de la Inktec, iar la sfarsit trag jumate de ml prin diuze. Prima data am dat vina pe cartus ca e contrafacut. Am descoperit ca ce luasem nu avea holograma originala HP. Recent am luat HP 351 XL cu holograma originala, aseara i-am facut refill si surpriza, am dungulite albe. Probabil in mod sigur s-au dus diuzele. Crying or Very sad Cred ca trebuie sa merg tot timpul de-acum incolo pe cartuse noi, ceea ce imi va aduce un cost ridicat pentru printari. Ce parere aveti? S-au smecherit astia de la HP si fac cartusele de asa maniera incat sa se arda diuzele foarte repede? Care ar fi solutia? Sa caut un CISS? CISS-ul pentru imprimanta mea vine cu tot cu cartus? Sa o arunc si sa iau ceva pe Canon? Daca da atunci care model imi recomandati cu printare pe dvd-uri?

P.S.: Rog adminul sa mute topicul la "Cartuse inkjet - probleme de exploatare"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Sep 22, 2010 2:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru ceea ce faceti dvs, daca doriti sa mergeti pe sistem ciss ar fi recomandabil sa treceti la un Epson P50. Daca nu canon IP4700.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community