Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

hp photosmart 4780 sau canon mp 550 ??

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
elaGDM



Data înscrierii: 28/Sep/2010
Mesaje: 2
Locație: Sighetu Marmatiei

MesajTrimis: Mie Sep 29, 2010 12:24 am    Titlul subiectului: hp photosmart 4780 sau canon mp 550 ?? Răspunde cu citat (quote)

Hy everyone! Smile Sunt noua pe aici si am nevoie de putin ajutor, sper ca se gaseste careva sa ma ajute cu dilema mea Razz
Vreau sa achizitionez o multifunctionala iar ca modele m-am oprit la HP 4780 si Canon MP 550. (faptul ca Hp-ul are si wireless si Canon-ul nu, nu conteaza asta)
Am citit forumul asta cap coada,despre canon 550 am gasit multe info si cu privire la refilu cartuselor,despre HP 4780 info mai nimic, decat cate ceva despre cartusele HP 300 folosite.Detine careva de pe forum HP 4780-ceva probleme cu ea?
Sunt nehotarata ce sa iau si aici sper sa ma ajutati .
Intrebarea mea este , daca o sa folosesc imprimanta mai rar, posibil o saptamana sa scot 10-20 pag sau 10- 20 poze iar 2,3 saptamani nimic, ce ar fi mai indicat sa iau tinand cont ca cerneala din cartuse se usuca? (bine k o pagina,doua, pe sapt o sa-i mai dau sa scoata, k citisem si asta pe aici)
Ar fi mai ok sa cumpar imprimanta cu cartus tricolor sau separate?
La mp 550 dak o sa folosesc dupa terminarea cartusului original doar cartuse compatibile exista vreun risc sa se strice capu de imprimare sau ceva?(app cum ajunge sa se strice capu asta de imprimare?prin infundare? se poate strica si daca no sa folosesc imprimanta o perioada mai lunga de timp ?, ca cica ar fi si scump daca se duce, avantaj HP ca le are pe cartuse)
Desi cartuse compatibile pt HP300 nu aveti inca, citisem ca in viitoru apropiat s-ar putea sa fie,deci ar fi ok si Hp-ul, oricum un refill,doua la originale le-as face si eu cu un kit de la voi, la cat am citit sigur imi iese Razz .
In speranta ca nu v-am ametit deja Wink), astept o sugestie sa pot sa-mi fac si eu comanda de imprimanta, Razz so HP 4780( cartuse HP300) sau Canon Mp 550 (cartuse PGI 520,CLI 521) ? , care se preteaza mai bine si la refilat dintre ele?
Orice raspuns e bine venit Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie Sep 29, 2010 9:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit pe forumul Mediatec!
Referitor la recomandare (daca tot este de ales intre aceste 2 modele), personal as inclina spre Canon MP550, datorita urmatoarelor avantaje:
- cartuse separate de cerneala pe fiecare culoare (se schimba doar cartusul golit)
- exista deja cartuse compatibile, care datorita faptului ca sunt cartuse fara cap de printare, sunt ieftine
- destul de usor de refilat
- posibilitate montare CISS
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
elaGDM



Data înscrierii: 28/Sep/2010
Mesaje: 2
Locație: Sighetu Marmatiei

MesajTrimis: Mie Sep 29, 2010 7:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ms mult pentru raspuns zzozzo,o sa tin cont de sfatul tau , inclinand spre canon, poate mai imi da careva ceva sugestii,
Nu tin neaparat doar la cele doua modele, doar k se incadrau in bugetul meu,(max 400ron), daca vine cineva cu o idee mai buna , o multifunctionlata care sa scoata poze superbe si la un pret si mai avantajos ca astea , o sa iau in calcul si alte modele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Sep 30, 2010 7:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intre cele doua clar Canon o sa scoata mai bine poze si va ridica mai putine probleme in exploatare. Ar mai fi solutia Epson, dar in bugetul dvs nu se incadreaza o multifunctionala care sa scoata mai bine poze decat MP550. Poate doar o imprimanta.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community