Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Samsung CLP 310 vs CLP 315

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
drosophilla



Data înscrierii: 30/Sep/2010
Mesaje: 4
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 30, 2010 10:31 pm    Titlul subiectului: Samsung CLP 310 vs CLP 315 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua! M-am uitat la mediatec pe site in vederea achizitionarii unei imprimante si m-am oprit la CLP 315 care mi se pare foarte ok din punct de vedere al refilarii si bineinteles a pretului.
Doresc sa o folosesc la realizarea unor carti de vizita, invitatii si flyere care vor veni in ajutorul viitorului business.
Din specificatii am vazut ca trage carton pana la 160g intrebarea mea este daca a incercat cineva si cu densitati mai mari ale acestuia.
Care este diferenta intre 310 si 315? din specificatii sunt cam la fel desi nu are cum Smile
Multumesc Anticipat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Vin Oct 01, 2010 7:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu e problema daca trage sau nu carton mai gros. Pana la 300 gr i-l trage. Problema este ca nu va fixa tonerul pe foaie. Practic la printarea laser, in ultimul stadiu al printului, foaie trece printre doua role ( in zona cuptorului ), una dintre ele este incalzita ( aprox120 grade celsius), iar plasticul din compozitia tonerului este topie si astfel ramane fixat pe foaie. Daca foaia este prea groasa, stratul de toner nu va ajunge la temperatura necesara fixarii rezultatul fiind destul de deranjant.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
drosophilla



Data înscrierii: 30/Sep/2010
Mesaje: 4
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 01, 2010 8:33 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Atunci ce imprimanta imi recomandati sa mearga cu carton la fel de ieftina?
Canon LBP 5050 este buna?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Vin Oct 01, 2010 8:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laser care sa traga si sa printeze pe carton peste 250 gr. doar de gama semi profi in sus de la xerox. nu cred ca-ti permiti. Torusi parca Hp 4500 ar trebui sa faca treaba asta sau un ricoh 7300. Dar nu sunt sigur. Astazi ajun la un depozit de imprimante sh si fac niste teste. revin cu raspunsul mai pe seara. Clp - urile nu cred sa faca ce vrei tu. cel putin pe partea de carti de vizita.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
drosophilla



Data înscrierii: 30/Sep/2010
Mesaje: 4
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm Oct 02, 2010 8:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ati uitat de mine? Smile
Macar as cauta o solutie cu ciss la problema mea...cu toate ca nu stiu cat de convenabil este mai ales ca nu pot tipari pe hartie lucioasa Neutral
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Dum Oct 03, 2010 6:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci: din cate am vb cu domnii de laq service si de la depozit, cartoane pana la 250 gr. poti printa doar cu seriile semi-profi ( in niciun caz cu CLP310 - 315 ). Daca te intereseaza solutii jet cu ciss recomand epson. Pentru A4 P50 merge de minune. Dar cel mai binepentru dvs ar fi sa va interesati in prealabil in zona la dvs si sa vedeti pentru ce marci aveti un service asigurat. Pe partea de laser ar fi maii ndicat sa cautati o imprimanta OKI din clasa semi-profi SH. OKI asigura luciu chiar si pe hartie normala deci pentru fliere si ce aveti nevoie dvs este ideal. Tonerele tin intre 7000 si 10000 de pagini, sunt cateva care stiu sa printeze si pe lungime de baner ( 21 cm x 144 cm ). Daca va intereseaza aveti adresa mea de mess in semnatura.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community