Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

un sfat

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
stefan23ovidiu



Data înscrierii: 02/Oct/2010
Mesaje: 22
Locație: PASCANI

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 12:00 am    Titlul subiectului: un sfat Răspunde cu citat (quote)

vreau sa schimb cerneala inkamate din cartusele mele resetabile si din ciss pretenului care este tot inkamate,cu cerneala INKATEC.1 cum curat cartusele resetabile(ce substanta sa folosesc).2 cum scot cerneala din cartusele din ciss? astept sfat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 9:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare.mai multe amanunte, daca ai deschis topic nou....ce tip de imprimanta.....cartuse folosite, etc.....apoi incercam sa te ajutam.... Laughing asteptam...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan23ovidiu



Data înscrierii: 02/Oct/2010
Mesaje: 22
Locație: PASCANI

MesajTrimis: Mie Oct 06, 2010 12:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

EPSON DX 4000 cu cartuse auto resetabile V6.0 cu inkmate si un ciss pe SX 200 tot cu cernala inkmate(ciss e nemonta are cerneala in el) si vreau sa pun INKTEC. doar resetabilele sunt montate in imprimanta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Joi Oct 07, 2010 6:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Di rezervoare scoti cerneala relativ usor. Blochozi furtunele de cerneala, scoti furtunele din cartuse si lasi sa curga cerneala. Problema este ca , in cartuse sunt facute niste treasee care nu permit circulatia cernelii decat intr-un singur sens. Ideal ar fi sa pui sistemul pe un ehipament si sa dai clean-uri pana se goleste cerneala din cartuse ( asta dupa ce scoti cerneala din rezervoarele mari externe.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
stefan23ovidiu



Data înscrierii: 02/Oct/2010
Mesaje: 22
Locație: PASCANI

MesajTrimis: Joi Oct 07, 2010 9:07 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

inainte sa pun cerneala inkatec trebuie sa le mai curat cu vreo substanta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Joi Oct 07, 2010 10:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vezi ca nu exista INKATEC ci INKTEC, dragul meu! Si vezi ca mut subiectul la capitolul INK, nu are ce cauta aici la laser.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community