Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

demontare cartuse cerneala tip HP 21,22,27,28, etc

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Sâm Oct 09, 2010 2:53 pm    Titlul subiectului: demontare cartuse cerneala tip HP 21,22,27,28, etc Răspunde cu citat (quote)

respectele mele tuturor.poate ma luminati si pe mine asupra posibilitatii de a demonta capacul acestor tipuri de cartuse, fara a le deteriora prea mult.se accepta si solutii gen:'cu ciocanul", sau "cu drujba" dar le-am incercat si pe astea.eu am incercat cu un hp22 defect electric si capacul arata ca o "baba stirba cu cativa dinti"...raman dator pentru idei...multumesc si sa auzim numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Sâm Oct 09, 2010 7:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incercati sa-l strangeti intr-o menghina , prins intre doua scandurele. Ideea e cam asa: I-l prindeti intre doua scanduri ( presiunea cea mai mare sa se exercite pe imbinarea dintre capac si corpul cartusului ) dupa care incepeti usor sa strangeti. il intoarceti de doua trei ori pe toate fetele si pana la urma cedeaza. Partea proasta e ca sunt situatii in care cedeaza corpul inaintea lipiturii. Aplicam metoda asta la desfacut alimentatoare de imprimante HP, doar ca acolo riscurile erau nitel mai mici.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Oct 12, 2010 11:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salutare si respecte.intr-adevar, cam riscanta faza asta, dpdv al integritatii corpului cartusului, pt ca daca se fisureaza n-am facut nimic.pe de alta parte, trebuie sa imi vina vreo idee in acest sens, am mai multe cartuse 21,22,27,28 care necesita demontarea capacului pt un mai bun acces la interiorul cartusului(la duzele fiecarei culori sau la culoarea neagra).am vreo 3 cartuse defecte electric si o sa fac ceva experiente si promit ca o sa descriu cu cat mai multe amanunte daca imi iese ceva.multumesc pentru idee si raman dator, ca intotdeauna.sa auzim numai de bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Oct 13, 2010 6:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lainceput le strici ca dupa vreo doua trei bucati, incepe sa se dea mana dupa menghina ca sa zic asa.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mie Aug 22, 2012 9:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://****youtube****/watch?v=_30Oad-Z95U
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
silviu83



Data înscrierii: 02/Oct/2012
Mesaje: 10

MesajTrimis: Sâm Oct 13, 2012 12:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu cred ca menghina este cea mai buna solutie
daca vrei sa cureti buretele ca ai bagat gresit cerneala trebuie sa te gandesti ca mare lucru nu faci in sensul ca nu o sa mai fie cum era inainte si refillul nu o sa dea cele mai bune rezultate.
daca totusi vrei sa desfaci capacul trebuie sa ai in vedere ca acel capac este practic "sudat plastic" acolo de restul cartusului, asa ca iti va trebui multa rabdare sa il desfaci
ideea este ca se poate
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bebica



Data înscrierii: 16/Oct/2012
Mesaje: 2
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Mar Oct 16, 2012 3:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pot repara si cu ciocanul , important e sa nu dai prea tare:)
_________________
tratament albire dinti
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community