Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

CISS canon 4500 dezastru

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
eperdos



Data înscrierii: 26/Iun/2008
Mesaje: 32

MesajTrimis: Dum Oct 10, 2010 10:58 pm    Titlul subiectului: CISS canon 4500 dezastru Răspunde cu citat (quote)

O vreme buna imprimanta mea a stat la pastrare fiindca ne-am mutat la casa noua si asta a luat timp. am pus imprimanta in functiune si spre surprinderea mea a mers impecabil desi a stat mai bine de 4 luni. apoi am dezactivat-o iar (dupa ce printasem cam 70 de fotografii A4) fiindca am plecat pentru 3 saptamini in concediu. revin acasa o pun in functiune si printez suficient de mult text cu ea. apoi am din nou nevoie de fotografii si incepe dezastrul galbenul era orange si asta nu prea inteleg eu: de ce imi curge magenta? negrul de ce nu curge sau cyanul? doar magenta curge de inebunesc. ok, ii dau vreo 3 pagini de galben, m-am gindit poate e dor un pic atins cartusul si se curata (am mai patit asa si si-a revenit dupa 3-4 printari cu galben) vezi sa nu. tot orange. scot cartusul si avea exact aceeasi culoare ca cel de magenta. dezastru. noroc ca am un cartus nou de rezerva. il schimb si cu speranta ma apuc iar. printez o pagina de test: numa pete de toate culorile, mai ales magenta. curge magenta intr-o veselie. m-am saturat de CISS desi a fost o gramada de bani si ideea sa nu tot refilez imi suride. dar voi reveni la refilul cu seringa.

asa ca va rog sa imi spuneti: pot face refill cu seringa la caon ip 4500? cum trebuie procedat? merci!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzozzo
Site Admin


Data înscrierii: 12/Ian/2009
Mesaje: 324
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 9:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna ziua

referitor la intrebarea cu refilul la Canon Pixma ip 4500 : se poate face refill, aveti mai jos linkul pt. consumabile, unde gasiti si intructiuni de refill (la tabul video de la kiturile de refill):
http://****mediatec.ro/consumabile-si-toner--Canon--PIXMA%20iP%204500.html

Daca nu aveti resetator (pt. resetarea cipului de pe cartuse), va trebui sa dezactivati monitorizarea nivelului de cerneala.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 8:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai presiunea prea mare in magenta. Scoate cartusele de la ciss afara si lasa magenta sa curga pe un servetel pana se opreste. Ideeae csa fie tinut la acelasi nivel la care sta si in imprimantas. Daca nu se opreste coboara nivelul rezervoarelor externe cu 1 -2 cm. ideea e sa vezi ca afara din imprimanta cartusul Magenta nu mai curge. Dupa care ai grija ca nivelul de cerneala din rezervoarele externe sa nu fie mai jos fata de nivelul diuzelor din capul de print. Daca o sa coboare mai jos o sa traga aer prin capul de printare si sae arde. Daca vrei sa mergi pe ciss la imprimante ink pentru foto treci pe epson. Scot la fel de bine ca si canon, iar functionarea cu ciss este net superioara.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> IMPRIMANTE - opinii, raport calitate/pret si costuri pe pagina, discutii generale / Printers - opinions, quality/price ratio, general discussions Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community