Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Canon Pixma Mp 550

 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> MANUALE IMPRIMANTE / PRINTER MANUALS
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 7:56 am    Titlul subiectului: Canon Pixma Mp 550 Răspunde cu citat (quote)

Cine are si pentru mine manualul service pentru multifunctionala canon pixma mp 550?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 11:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut,
poate te pot ajuta daca imi spui ce problema ai la imprimanta.?/?/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun Oct 11, 2010 12:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am facut reset ink tank si urmaresc sa curat neaparat padul de colectare caci imi murdareste foile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
grusu



Data înscrierii: 24/Oct/2008
Mesaje: 49

MesajTrimis: Mie Oct 27, 2010 12:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se murdaresc ambele zone sau cea pentru negru pigment?
Fac refill si service la un parc de imprimante care merg cu cartuse PG-5bk - CLI8 si versiunile mai noi din seria 500. Am folosit numai cerneala inktec de la distribuitor si absolut toate imprimantele au avut aceeasi problema: s-a infundat furtunul de la pompa de desfundare/amorsare pentru cerneala neagra-pigment. Nu am reusit sa desfund furtunul decat prin demontarea sistemului care contine pompa de desfundare. Se infunda in zonele unde sunt niste coturi la 90 grade. Din nefericire pigmentul se depune in acele zone. Ar fi o solutie sa folosesti din cand in cand un cartus umplut cu solutie de curatat interna dar daca nu faci asta la timp, nu scapi de demontare. Si la seriile 600, 610 care au scanerul pe capac e chiar naspa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
viorel.20cm



Data înscrierii: 15/Sep/2010
Mesaje: 166
Locație: Rm.Valcea

MesajTrimis: Mie Oct 27, 2010 12:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Are dreptate grusu,trebuie desfacuta,si desfundate furtunasele,mai ales coturile.Spalate,si suflate bine,si sters bine locul unde depoziteaza cerneala reziduala....si nu stiu cu ce te poate ajuta un service manual. Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin Oct 29, 2010 7:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da sunt perfect de acord cu tine,oarecum ajuta si manualul in oarecare masura.
Oricum astept poate il are totusi cineva. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun Ian 10, 2011 8:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astept sa stiu poate il are totusi cineva Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tamas



Data înscrierii: 28/Sep/2008
Mesaje: 70
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar Mai 03, 2011 8:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Topic Inchis
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> MANUALE IMPRIMANTE / PRINTER MANUALS Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community