Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Xerox PE114e

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Butch



Data înscrierii: 14/Sep/2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Noi 03, 2010 3:39 pm    Titlul subiectului: Xerox PE114e Răspunde cu citat (quote)

Avem o problema cu o multifunctionala Xerox PE114e, de la o bucata de vreme se blocheaza orice foaie in imprimanta. Cand se deschide capacul de la spate este cam o treime iesita din fuser unit. Daca se inchide si se deschide din nou multifunctionala iese si restul de pagina. Am desfacut fuser unit si am gasit mizerie pe senzorul de temperatura, l-am curatat dar tot degeaba. Pe display apare dupa ce se deschide imprimanta [Jam 1] or [No Cartridge]. Vreo idee careva daca se mai poate face ceva? Fuser unit presupun ca nu prea se merita schimbat.

Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cissimprimante



Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 240
Locație: iasi

MesajTrimis: Mie Noi 03, 2010 4:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai si ce treaba are termistorul cu blocajele de hartie? Verifica sa nu ai un actuator de senzor rupt sauun senzor mort. De asemena vezi arculetele de la actuatori. Au prostul obicei sa sara din pozitie si nu mai revine actuatorul. Dar la cum descrii defectul ori ai probleme cu actuatorulde la senzorul de registratie ( ala dintre cuptor si rola de transfer ) ori ai probleme cu senzorul din cuptor.
_________________
Vanzari si asistenta sisteme ciss.
Yahoo mess: cissimprimante
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Butch



Data înscrierii: 14/Sep/2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie Noi 03, 2010 5:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Actuatorii sunt toti intregi cu toate arculetele la locul lor.
Singurii senzori care i-am gasit sunt termistorul si inca un actuator de hartie blocata.
Senzorul de hartie blocata functioneaza corect, la simulare de hartie blocata si indoiata acolo spune Jam 2. Alt senzor nu am mai vazut si am cam desfacut-o toata si curatat, tot de la un senzor am banuit si eu initial avand in vedere ca nu are decat vreo 10.000 de pagini listate.
Curatat tot, pus inapoi, aceeasi poveste.
Poate mai are careva vreo idee......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, service, trobleshooting / Maintenance, service, troubleshooting Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community