Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Carton pentru imprimanta

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Piata de consumabile si componente print & copy / Print & copy cartridges and components market
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
volcinsche



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Mesaje: 77

MesajTrimis: Lun Noi 08, 2010 3:04 pm    Titlul subiectului: Carton pentru imprimanta Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua, in librarie are carton pentru imprimante dar nu stie pentru ce fel de imprimante este.
Eu de unde pot stii daca este pentru laser sau jet?
Colile nu erau in pachet, erau vrac
Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Noi 09, 2010 8:33 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamne, cat poate fi lumea de imbecila! Vanzatoarea aia stie cum o cheama fara sa se uite in buletin??? Smile

Spune-i la tuta aia rasa-n creier ca acel carton are o nota de receptie intocmita ori pe baza facturii ori pe baza unui document de expeditie. Si in cazul al doilea, tot a intrat cu factura dar nu la ea ci la depozitul central al firmei, caz in care poate afla (din factura aflata la ea in gestiune sau in gestiunea depozitului central) urmatoarele elemente ajutatoare:

1. Denumirea completa a produsului cat si codul acestuia
2. Furnizorul produsului

Astfel, daca din denumire aia nu are o revelatie (adica, daca scrie "carton pentru inkjet", speram sa o atinga mila Domnului sa inteleaga faptul ca aia inseamna ca-i penru imprimante cu cerneala), tot mai poate afla de la furnizor ce mama naibii a primit. Desigur, dupa modelul "buna ziua, sunt idioata de la librarie, ce mi-ati trimis aici sa vand ca nu stiu???".....

Sigur, cineva a comandat cartonul acela si trebuie sa stie ce si de ce a comandat, dar e posibil ca acel creier infim de gaina beata sa nu stie pe cine dracu sa sune din firma ca sa afle acest amanunt.

Desi parerea mea sincera e ca putea face toate astea, da'n-avea chef, pentru ca in spate o astepta o prietena la cafeaua facuta cu 2 min inainte sa intri tu in librarie si s-o deranjezi atat de nesimtit cu intrebarea ta impertinenta de-a dreptul, hahahahaha!

In alta ordine de idei,
cartonul pentru laser e bun oricare, dar pentru inkjet trebuie sa nu difuzeze lichide, asta inseamna ca daca pui o picatura de cerneala pe ea (Inktec sa zicem ), acolo ramane, nu se intinde pata, intelegi? Pentru asta ar trebui sa ai cateva picaturi de cerneala la tine sa vezi daca raman ezzzzzzact acolo unde le pui.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zarzarel



Data înscrierii: 07/Mar/2009
Mesaje: 541
Locație: urlati

MesajTrimis: Mar Noi 09, 2010 10:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

respecte.pretentioasa treaba cu carton de inkjet....si are dreptate dl.admin....cereti prea multe de la o persoana care e salariata pe baza de......prea multe cunostinte de familie si nu de specialitate....ramane sa faceti proba cu picaturile de cerneala.ma gandesc oare unde trebuie sa pastreze clientul acele picaturi pt a face o "verificare" tehnica astfel incat sa inteleaga si vanzatoarea sau magazionerul sau alte persoane care vor doar sa ia banul clientului fara a da toate explicatiile, cel putin din citirea documentului care explica la ce foloseste produsul respectiv...poate o sticluta pt picaturi in nas, goala si spalata, in care sa fie picaturile respective...dar ma gandesc .... daca cumparatorul cartoanelor vrea sa faca proba si cu picaturi color?...... e de-a dreptul frumos sa procedezi astfel....toate cele bune in continuare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Noi 09, 2010 10:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ideea cu picaturi nas, eu optam pt un stilou cu cerneala de cartus, respectiv 4 stiloruri, fiecare cu cate o culoare. Nu de alta da daca in ala pt nas mai raman bacterii, sa nu raceasca dreaq hartia.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Piata de consumabile si componente print & copy / Print & copy cartridges and components market Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community