Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse
Consumabilele sunt pasiunea noastra!
Vanzari online: www.mediatec.ro
 
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cerneala Skyhorse

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
procust



Data înscrierii: 02/Ian/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Joi Ian 06, 2011 7:56 pm    Titlul subiectului: Cerneala Skyhorse Răspunde cu citat (quote)

Salut, mi-am luat o multifunctionala sx110, am cumparat si cartuse autoresetabile t0711,712,713,714, la ele am luat cerneala skyhorse pentru ca aveam nevoie urgent(nu am apucat sa comand de la dumneavoastra inktec, dar promit ca data viitoare o s-o fac ) Laughing
si intrebarea mea este: pe sticluta de cerneala scrie ca e compatibila cu cartuse t003,t007,to13,s020093,s02108,s02138, credeti ca mi va afecta cartusele mele, deoarece ale mele nu apar pe lista???
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Vin Ian 07, 2011 8:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am FW intrebarea la Sky, din cate il stiu va intra astazi si va raspunde. Ti-as spune eu dar chiar nu stiu atata de multe despre cerneala lor, cel mai bine e sa asteptam chiar raspunsul celor in cauza
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
procust



Data înscrierii: 02/Ian/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Vin Ian 07, 2011 9:23 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok, asteptam raspuns atunci! mersi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
procust



Data înscrierii: 02/Ian/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Lun Ian 10, 2011 7:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

inca nu ati primit raspuns in legatura cu intrebarea mea? mai am o problema: cand imi scoate foile mi le indoaie putin, exact in dreptul rotitei care le trage, sau ceva de genu, e cam o zona de 1-2 cm, ce credeti ca e de facut?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mar Ian 11, 2011 8:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi cer scuze, dar eram convins ca ti-a raspuns intre timp aici pe forum... Sad

In ziua cu pricina l-am intrebat si mi-a raspuns si pe Messenger, asa ca copiez de-acolo:

Citat:
"cerneala de epson ce o avem noi este universala insa eu nu am recomandat-o pentru modelele noi... aici ma refer la tot ce inseamna rezerva cu 9 pini... am facut cateva teste cu clientii.. si iese putin palid,nu are culorile foarte intense.cerneala ce o avem noi e dedicata mai mult modelelor mai vechi."


Personal iti recomand cerneala Inktec, replica perfecta a cernelii originale, gasesti pe pagina asta ce ai nevoie http://mediatec.contentspeed.ro/consumabile-si-toner--Epson--Stylus%20SX%20110.html .

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
procust



Data înscrierii: 02/Ian/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Mar Ian 11, 2011 1:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o sa comand inktec, dar cum o inlocuiesc pe cealalta din cartuse, ca am fost nevoit sa o folosesc pe aia? Nu mi se infunda capul de printare daca folosesc tot ce am acum in cartus si apoi pun inktec? Am inteles ca nu e prea bine sa le amestec! Multumesc mult pentru ajutor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Ian 12, 2011 9:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prietene, cartusele compatibile costa doar... 12,64 lei...!
http://****mediatec.ro/index.php?page=search&action=products&query=T071&cat=0

Chiar merita sa te agiti la banii aia sa te chinui cu cartusele distruse?!

Eu personal nici refill nu as face, la ce pret au cartusele astea... dar in fine, asta-s eu. Dar ia cartuse compatibile si le reumpli pe acelea, renunta la cartusele vechi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
procust



Data înscrierii: 02/Ian/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Mie Ian 12, 2011 11:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mersi pt sfat dar am scris inca din primul post ca am cumparat deja cartuse autoresetabile care acum au cerneala asta in ele si nu vreau sa le arunc inca ca doar ce am dat banii pe ele!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Ian 12, 2011 11:49 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

TE COMPLICI inutil, dar in fine, daca asa doresti asa sa fie.

In acest caz spala efectiv cartusele prin injectare de solutie TCS
http://****mediatec.ro/product--solutie-inkjet-termal-tcs-100ml-uz-intern-si-extern-pentru-diluare-cerneala-usca--10884.html


si extragerea ei de repetate ori, pana iese limpede.
Si ca sa faci asta nu-ti ajung 100ml solvent ci trebuie sa iei la litru
http://****mediatec.ro/product--solutie-inkjet-termal-mcs-1-litru-uz-intern-si-extern-pentru-diluare-cerneala-us--7796.html


care te costa cat sapte cartuse compatibile, ca sa nu mai vorbesc de munca de curatare si tot tacamul.... eu zic ca nu merita, in fine, daca tu crezi totusi ca da e liberatatea ta dar e mai mare daraua... vorba aia.

Spor la treaba, tine-ne la curent si pe noi. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
procust



Data înscrierii: 02/Ian/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Mie Ian 12, 2011 12:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok, iau cartuse compatibile, ai dreptate! Very Happy mersi mult pentru ajutor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mediatecar
Site Admin


Data înscrierii: 16/Noi/2007
Mesaje: 2406

MesajTrimis: Mie Ian 12, 2011 1:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La Mediatec aduci mai multe venituri daca cumpweri solvemntul Very Happy nu ma intelege gresit. Eu insa iti dau sfatul tehnic, nu cel comercial....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
procust



Data înscrierii: 02/Ian/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Mie Ian 12, 2011 1:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mi am dat seama de asta si apreciez sfatul dumneavoastra obiectiv de asta am decis sa va ascult sfatul, multumesc inca o data
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Mediatec - Depozitul de Cartuse -> Intretinere, Kit-uri de refill, cerneluri / Maintenance, Refill kits, Inks Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community